Heidi, děvčátko z hor přehled

Heidi, děvčátko z hor https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43576/bmid_heidi-devcatko-z-hor-jRe-43576.jpg 5 767 767

Malou Heidi přivede její teta, která se o ni starala po smrti jejích rodičů, k dědečkovi do hor. Starý Konrád není touto situací nadšen, zpočátku se sblížení s vnučkou brání, ale brzy si ji oblíbí, stejně jako si Heidi zamiluje hory a lidi v nich žijící.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Heidi, děvčátko z hor. Přihlašte se a napište ho.

boxas
12.05.2024 5 z 5

Příběh malé holčičky - sirotka Heidi, jejího dědečka Konráda a jejích kamarádů Petra a Kláry okouzlil od doby svého vzniku už tisíce lidí a já bezesporu patřím mezi ně.

bedkniha
30.03.2024 5 z 5

Tuto knihu jsem jako dítě milovala

Bonda
26.11.2023 5 z 5

Pro mě kniha poctivá a zároveň sentimentální. Poctivě sentimentální. Dobře napsané, barvité scény mezilidské interakce. Krásné a krátké popisy přírody, které nenudí. Kromě přírody vnímám jako ústřední téma přátelství osamělých lidí. Jedno z nich je mezigenerační. Zaujalo mě téma potlačených pocitů (z nich v knize pramení nemoc) a kritika civilizace (ve městě je těžko, městské mravy mrzačí duši Heidi). Negativních postav je dost. Překvapilo mě, že nejsou potrestány, ale jejich chyby jsou jinými lidmi napraveny. Knize by se dala vytknout přeslazenost a idealizace, ale něco v ní zároveň budí respekt, čímž se vzpírá posměchu. Autorka věděla, co dělá. Šestiletá posluchačka byla s knihou spokojená, ačkoliv se musela hodně doptávat.

Knižní novinky (14. týden)

31.03.2019

Kniha Heidi, děvčátko z hor v seznamech

v Právě čtených4x
v Přečtených1 251x