morava morava komentáře u knih

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Hercule Poirot si sve dovolene v Egypte asi moc neuzil, protoze tam kde se objevi tento clovicek, tam se vzdy neco semele.Ja jsem si vsak pribeh uzila se vsim vsudy. Bavily mne postavy, se kterymi stravime plavbu parnikem a zapletka, ktera byla jako vzdycky poradne zamotana, to uz proste k tomuto detektivovi patri.Musim podotknout, ze jsem tipovala driv nez v polovine, a muj tip nebyl spatny, i kdyz na konci mne Agatha Christie opet prekvapila :-)

11.03.2016 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

I tento zaverecny dil hodnotim stejne jako dva predchozi a to plnym poctem hvezdicek. Tato serie byla skvela . Prirodni krasy severskeho ostrova mne nadchly hned v prvnim dile, v tomto dile mne Peter May zase presvedcil o tom, jak skvele umi vykreslit charaktery postav . Prostrednictvim Fina, ktery se v pribezich myslenkami vraci do sveho detstvi a mladi, mame moznost sledovat osudy obyvatel ostrova a postupne odkryvat jejich tajemstvi a pritom rozuzlovat zahadne vrazdy. Co vic si prat .

07.03.2016 5 z 5

Budulínek - veršované pohádky Budulínek - veršované pohádky František Hrubín

Tato nadherne ilustrovana knizecka se nachazi v me knihovnicce, provazela mne detstvim a rada se do ni zactu i dnes :-)

Z křišťálové studánky Z křišťálové studánky Josef Václav Sládek

Krasne ilustrovane verse, nejradeji mam Lesni studanku a Cesticku k domovu, ktere jsem recitovala na zakladce v recitacnim krouzku :-)

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

I kdyz jsem uz videla film, vubec jsem si nemohla vzpomenout na to , jak to vlastne dopadlo, a to bylo duvodem, proc jsem po teto knize sahla.A udelala jsem dobre:-)
Hrozne mne bavil detektiv Poirot, ten muzicek s kniry, ktery pri reseni pripadu zamota hlavu snad kazdemu.
Pokazde se mi zdalo, ze uz asi vim, kdo to udelal.A pak jsem si rikala, aha tak to asi ne, to bude jinak. A tak to bylo po celou dobu cteni. Skvela zapletka a Agatha Christie je proste, co se detektivek tyce,nejlepsi :-)

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Kniha, ktera je napinava od zacatku do konce. Od teto autorky ma prvni kniha a urcite se chystam precist i dalsi z jejich knizek a pevne doufam, ze se mi take budou libit tak , jako se mi libila tato. Cetla jsem ji takovym zpusobem, ze si rikate : "Tak dobre, jeste jednu stranku a koncim."A nakonec zjistite, ze tech stranek jste zvladli nekolik desitek, protoze se od toho proste neda odtrhnout.

27.02.2016 5 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Hned ze zacatku musim napsat, ze je to ma uplne prvni kniha od Barbary Erskine a prvni kniha na toto tema.A reknu vam, ze se mi libila hodne !Bavilo mne prochazet se v tom starem chladnem dome,a to i s mrazivym pocitem v zadech, ktery jsem mela pri otoceni kazde stranky. Skvele napsano .Nenechte se odradit poctem stran,cte se rychle, skoro jako by se stranky otacely zahadnym zpusobem samy. proste jsem si cteni opravdu uzila.Pokud mate radi tajemne a napinave cteni, tak s touto knihou urcite neslapnete vedle..Uz se tesim na dalsi knihy od teto autorky.

23.02.2016 5 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Jsem rada, ze mam cteni za sebou ! I kdyz hodnotim 5ti hvezdickami, neznamena to, ze se mi pribeh libil, prave naopak, z teto knihy mi bude behat mraz po zadech jeste hodne dlouho a kniha se mi nikdy nevytrati z pameti. I kdyz si myslim, ze na toto tema jsem uz precetla dosti knih, tak behem cteni jsem proste neverila svym ocim, nepochopitelne, nepochopitelne a jeste jednou nepochopitelne. A na film se asi vubec divat nebudu, videt na vlastni oci to, co jsem si precetla v teto knize?Ne , to uz bych asi nezvladla.

19.02.2016 5 z 5

Krysařovy střevíce Krysařovy střevíce Joanne Harris

Musim rict, ze i tuto knihu, ktera je take hodne cokoladova, ale hlavni"ingredience" je zde magicno a tajemno, musim opet hodnotit plnym poctem hvezdicek.Pribeh mne do sebe primo vtahnul a ja si naplno uzivala atmosferu jednoho parizskeho obchudku s cokoladou . Uz ted se tesim na to, kam me zavane vitr v poslednim dile teto trilogie.

17.02.2016 5 z 5

Staré pověsti pražské Staré pověsti pražské Adolf Wenig

Zajimave povesti z Prahy, kniha je pekne ilustrovana, moc se mi libila povest o Staromestskem orloji.

16.02.2016 4 z 5

Nauka úcty k životu Nauka úcty k životu Albert Schweitzer

Tolik moudrych slov v tak utle knizecce.Tento autor se zaradil k mym oblibenym a snad se mi podari dostat se ke knize Lide v pralese.
Z teto knizky jsem vybrala dva uryvky :

"Mezi lidmi je mnoho chladu, neboť se neodvažujeme chovat tak srdečně jaci jsme."

"Jediné na čem záleží, je usilovat o to, aby v nás bylo světlo.Toto úsilí jeden na druhém pociťuje a kde světlo v člověku je, tam z něho vyzařuje."

06.02.2016 5 z 5

Daleká cesta Daleká cesta Alison Pick

Tento skvele napsany roman jsem cetla v nizozemskem jazyce, ale to nemeni nic na tom, jak moc se mi libil, i kdyz se radi k tem smutnym pribehum, ktere si museli prozit mnohe zidovske rodiny v teto krute dobe.Je to ma prvni kniha na tema kindertransportu a musim rict, ze si nedovedu predstavit tu velkou bolest v srdcich rodicu, kteri tenkrat stali na nastupisti a divali se na sve deti nastupujici do vlaku. Tu velkou bolest a zaroven nadeji, ze zachrani sve dite. A kdo vi , co se honilo v hlavickach deti, ktere snad ani nechapali proc a kam jedou.
Kniha mne zasahla a budu ji doporucovat dale.

06.02.2016 5 z 5

Proměny zvířat - antistresové omalovánky Proměny zvířat - antistresové omalovánky Kerby Rosanes

Dnes jsem je dostala jako darek,a musim vam rict, ty jsou tak uzasne !!!!
Nadherne kresby, uz se nemohu dockat, az zacnu, postupne budu pridavat vymalovane na muj blog. Musim zde pochvalit i skvelou obalku a hrany stranek, ktere jsou stribrne. Skvela zalezitost a pro mne velice uklidnujici aktivita.

01.02.2016 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Tak to se mi uz dlouho nestalo, abych chtela mit knihu co nejrychleji doctenou. Na zacatku to tak rozhodne nebylo, pri prvnich asi 50ti stranach jsem si rikala, no tak jsem asi slapla vedle, ze to bude spise pro mladsi rocniky, ale nedalo mi to, protoze mam sama 3 deti a z toho jednu
14ti letou dceru a tak jsem pokracovala s tim, ze se aspon dovim vice ze zivota mladeze.No a pak uz se zacaly dit veci, kvuli kterym jsem dnes se vsim spechala a nektere naplanovane aktivity vynechala, jen abych docetla pribeh do konce.Pribeh, kde na vas ceka jak romantika, tak i veci, ktere vas sokuji a uz zacinate tusit, ze se stane neco spatneho. A pak to prijde a pote se ta kniha opravdu odlozit neda, dokud ji nedoctete.Nadherny i priserny pribeh zaroven a autorka to napsala takovym stylem, ze vas to dostane.

30.01.2016 5 z 5

Psychoterapie pro laiky Psychoterapie pro laiky Viktor Emil Frankl

Je to kniha psana formou prednasek, obsah mne velice zaujal, kniha je psana tak, jak uz nadpis napovida, aby tomu laikove porozumeli.Pro mne to bylo velice zajimave cteni a urcite se budu ke knize vracet.Autor zde pouziva mimo jine i myslenky jinych osobnosti ci psychiatru a take uryvky z jinych knih nebo vedeckych clanku.

29.01.2016 4 z 5

Mnoho životů, mnoho mistrů Mnoho životů, mnoho mistrů Brian L. Weiss

Hodne zajimave cteni, urcite si knizku prectu znova.Uz behem cteni uvazujete nad vlastnim zivotem ,nad tim, co se vam v zivote stalo, nebo deje a proc.A po docteni mam v hlave opet spoustu otazek .

29.01.2016 5 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Dej tohoto pribehu vas zavede do jedne male francouzske vesnicky kde si hlavni hrdinka Vianne
troufne hned naproti kostelu otevrit svuj obchudek , ktery kdyz do nej vstoupite, je plny vune cokolady. Vianne ma zvlastni schopnost a to takovou, ze dokaze odhadnout, kterou sladkosti koho potesit.Vesnicane se zpocatku obchudku vyhybaji, ale postupne si k nemu najdou cestu. Nadherny pribeh,pri kterem jsem si kupovala zasoby cokolady, jeste ze jsem to stihla precist za pomerne kratkou dobu, jinak by mne pohled na vahu asi nepotesil.Doporucuji vsem , kteri maji radi romanticke pribehy a miluji cokoladu !

28.01.2016 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Uzasna knizka, kterou jsem cetla ocima snezne lvice.Pribeh,ktery vam vtipne a zajimave nabidne rady do zivota a vubec nemusite byt budhiste.Odpocinkova cetba, ktera pohladi na dusi.Pri cteni se clovek nad sebou zamysli.
"Z myslenky se stava slovo, ze slova skutek, ze skutku se stava zvyk a zvyk utvari charakter."

27.01.2016 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Nez zacnu komentovat tuto knihu, udelam jednu vec a to, ze si pridavam autora do oblibenych.
Po precteni prvniho dilu Skala netrvalo dlouho a pustila jsem se do Muze z ostrova Lewis.Styl autora je tak mimoradny, ze pri cteni jeho knih prozivate cely dej s hrdiny , jako by jste se pohybovali na ostrove primo mezi nimi. Uz ted se nemohu dockat na treti dil a zaroven se mi do nej nechce, protoze vim , ze po docteni tretiho dilu z teto serie opustim ostrov Lewis.

26.01.2016 5 z 5

Veselé paničky windsorské Veselé paničky windsorské William Shakespeare

Kniha predcila me ocekavani,svuj udel splnila,jako komedie skvele napsano, dnes jsem se s radosti usmivala :-).Pan Veleba a pan Cajus u mne vedli na plne care.Snad se brzy dostanu k precteni dalsich del.

24.01.2016 5 z 5