Mnoho životů, mnoho mistrů

Americký psychiatr poutavou formou zapsal průběh hypnoterapeutických sezení pacientky Catherine. Jak se uzkázalo, její potíže bylo možné odstranit tím, že se vracela do svých minulých životů a v nich si uvědomovala traumatizující zážitky, které se přenášely přes věky po dnešek. Kniha vyšla poprvé v nakladatelství Ikar, další tři vydání vyšla v nakladatelství Metafora v roce 2005, 2009, 2012 (zřejmě totožná vydání včetně grafické úpravy a překladu)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/62_/62570/mnoho-zivotu-mnoho-mistru-vBv-62570.jpg 4.3131

Many Lives, Many Masters (1988)

Esoterika, astrologie, okultismus, Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Metafora, Ikar (ČR)

Kniha Mnoho životů, mnoho mistrů

Jordyz

Pro mě překvapující kniha. Nevěřím v Boha a přesto byla moje představa zhruba taková jako popisuje autor. Kniha je laskavá, plná naděje a dává nový náhled na život. Všechny nezdary jsou pouze lekcí :-)

MartinaMartina
30.10.2018

Tato a další knihy autora mě přesvědčili více přemýšlet o životě a důvodech,proč jsme tady.
Doporučuji každému,kdo ještě hledá.

Ronny97
10.02.2018

Takto zaměřenou knihu jsem nikdy předtím nečetla a jsem ráda, že jsem se k ní dostala. Kniha je velmi zajímavá a čtivá. Doporučuju

pteryx
11.01.2018

Jde o svědectví psychiatra, který ve své praxi narazil na spontánní hypnotickou regresi své pacientky "Catherine". Pozitivní je, že tato kniha je v podstatě poměrně suchým popisem informací z minulých životů zaznamenaných při hypnotických sezeních s Catherine, nesnaží se člověka tlačit do nějaké konkrétní nauky. Je zřejmé že ji nepsal žádný profesionální romanopisec. Je otázka jak je to "z vědeckého hlediska" pravdivé nebo přijatelné, to ovšem neznamená že se to nestalo. Zkušenosti "paměti minulých životů" jsou běžnou součástí buddhismu a hinduismu. Je otázka jaká je vazba toho psychologického fenoménu na "naši fyzikální realitu". Při zkoumání světa věda často zapomíná, že ji nakonec také vždy zkoumá skrze subjekt, pomocí křehkého lidského vědomí. Rozhodní zastánci jediného správného vědeckého úhlu pohledu na nás mnohorozměrný svět a na náš mnohorozměrný život, nechť rovněž vezmou v úvahu, že pokud bychom všechny nečekané, ba někdy až "kacířské", informace vytěsnili do říše pohádek, nikdy bychom k současné vyspělé vědě a medicíně nedospěli.

nothing_forever
23.10.2017

Očekával jsem mnohem více od vysokoškolsky vzdělaného doktora a vědce. Vyprávění na mě působí velice nevěrohodně. Například autor na začátku řekl, že všechna sezení si nahrával na pásky, co bych očekával jako standardní postup psychiatra. Později uvedl, že pacientka mluvila pomalu, takže si všechno stihnul zapsat. Dále mi přišlo zvláštní, že pacientka se v hypnóze ocitla ve starověkém Egyptě a briskně řekla, že je rok 1857 před Kristem. (Datum si přesně nepamatuji, je to jen příklad.) Pokud mluvila osobnost z minulého života, tak to nemohla vědět, protože letopočet se tehdy podle Krista nepočítal. Pokud to řekla pacientka ze svého nynějšího vědomí ve stavu hypnózy, tak smekám klobouk prěd takovým intelektem. Já si nevzpomenu, ani ve kterém roce jsem maturoval.
Z vyprávění mám silný pocit, že doktora podstatně více zajímali zprávy od mistrů, než pomoc pacientce. Nevím nic o hypnóze, ale přijde mi, že doktor nechal pacientku procházet vším tím umíráním a hrozným utrpením pořád dokola. Nechce se mi věřit, že právě tohle je to, co léčí, ale budiž, možná si pacientka na smrt už zvykla a tím se vyléčila. I když po každé seanci si nic nepamatovala a o reinkarnaci nechtěla nic vědět.
Nelíbí se mi styl, jakým je kniha napsána. Jako kdybych ji psal já, a né učenec a vědec. Když ji srovnám se sci-fi příběhem Svět podle prota, tak ten opisuje sezení s psychiatrem mnohem profesionálněji a uvěřitelněji, než pan doktor Weiss.
A ještě jedna poznámka. Po přečtení knihy AllatRa se obávám, že pan doktor Weiss dělá předčasné a přehnaně optimistické závěry z poselství mistrů.

Souteska
08.07.2017

Některé knihy s tématem reinkarnace jsou pro mě nedůvěryhodné, ale tahle je výborná. Díky za každého vystudovaného odborníka, který se s tématem setkal, a nebojí se ho veřejně rozebírat navzdory možnému nařčení z fantazírování. Všem zájemcům o tuto oblast doporučuji přečíst.

JosefHorák
22.06.2017

Pěkný popis vědce, který začal věřit ;)

syskas
26.11.2016

Mám rada tento druh kníh. Hoci mnohé z toho už poznám, vždy tam nájdem aj niečo nové.