Mnoho životů, mnoho mistrů

Americký psychiatr poutavou formou zapsal průběh hypnoterapeutických sezení pacientky Catherine. Jak se uzkázalo, její potíže bylo možné odstranit tím, že se vracela do svých minulých životů a v nich si uvědomovala traumatizující zážitky, které se přenášely přes věky po dnešek. Kniha vyšla poprvé v nakladatelství Ikar, další tři vydání vyšla v nakladatelství Metafora v roce 2005, 2009, 2012 (zřejmě totožná vydání včetně grafické úpravy a překladu)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62570/mnoho-zivotu-mnoho-mistru-vBv-62570.jpg 4.4175
Esoterika, astrologie, okultismus, Literatura naučná, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Metafora, Ikar (ČR)

Many Lives, Many Masters, 1988

Kniha Mnoho životů, mnoho mistrů

last.moonlight

(Možná spoiler) Když jsem začla číst tuto knihu, přišlo mi to zajímavé, později jsem ale znejistěla, protože to bylo v podstatě jen o svědectví z mnoha sezeních, na kterých pacientka svému terapeutovi vypráví pod vlivem hypnózy pokaždé jiný příběh, kde a v jakém století se nyní nachází, kým je a co dělá... takže potom mi to přišlo už spíš jen jako výčet spousty minipříběhů, kdy na konci knihy stejně nebudu vědět, kde a kým kdy byla v minulých životech a co z toho vlastně vyplyne, ale nakonec jsem to dočetla. Ve zkratce vidím závěr z této knihy v tom, že pacientce se ulevilo po pravidelných sezeních a že se nemáme bát smrti, kdy duše je v podstatě nesmrtelná a reinkarnovává se. Určitě tam byly zajímavé pasáže, které mě zaujaly a především to zaujme ty, kteří věří na posmrtný (či minulý) život, ale druhý díl už nemám zájem číst, protože tuším, že to bude obdobném stylu a já tedy zůstanu jen u tohohle prvního dílu.

Sabulep
11.10.2021

Celkově se mi kniha líbila, přečetla jsem ji asi za 2 dny, ale čekala jsem od toho asi trochu víc. Ztotožňuji se s komentářem od nothing_forever. Na reinkarnaci jsem věřila i před tím, čekala jsem nějaké rozšíření obzorů, to se však nestalo. Těm Mistrům jsem nějak nemohla uvěřit… nemělo to žádný přesah, jen zaznamenání příběhu jedné pacientky. Bylo to zajímavé, jen mi přišlo, že čtu spíš smyšlený příběh. Knihu bych doporučila jako odpočinkovou četbu.

weryk
22.06.2021

Knihu jsem dostala cca v roce 2012 s tím, že by mi mohla pomoci (tehdy velmi náročný vztah). Tehdy jsem ji četla poprvé a hodně mi pomáhala a dávala naději na lepší zítřky. Jen její čtení mě pozitivně nabijelo. Teď jsem si ji přečetla podruhé po těch cca 9 letech. Už mi to přišlo trochu jiné, protože jsem mezitím četla další autorovi knihy. Tahle kniha by mohla být klidně delší, protože během 1 až 2 dní máte přečteno (pokud na to máte čas). Stále mi přijde ale skvělá a odstartovala tehdy u mě pohled na život i smrt z jiného úhlu. Dlouho trvalo, než člověk zcela uvěřil, byla jsem skeptická, ale zároveň si přála tomu věřit. Dnes už nepochybuji. Dnes si uvědomuji a přemýšlím víc nad těmi vztahy a vím, že stále opakuji nějaké chyby, jen jsem se z toho ještě nevymanila. Regresi jsem zatím nepostoupila. Škoda, že není možné ji zažít přímo u autora, tomu bych duverovala. Promena jeho první pacientky prostřednictvím regrese je úžasná.. a pak mnoha dalších. Taky bych ráda takovou změnu a takto rychle zažila, jen tomu u nás neduveruju a mám z toho obavy. Jsou ale i jiné cesty. Kniha stojí za přečtení a může vám změnit život.

kamibe
21.04.2021

Tato kniha mi pomohla uklidnit mou rozjitřenou duši, když jsem se vyrovnávala s velkým životním karambolem. Jsem vděčná několika stranám, které mě ke knize přivedly. Setkala jsem se s různými náhledy na reinkarnaci, někdo věří, někdo ne, ale v její prospěch hodně mluví fakt, že ji církev na jednom svém koncilu zavrhla. A postupný vývoj klasicky vědecky vzdělaného psychoterapeuta mi připomíná postupný vývoj jakéhokoli člověka, protože patrně právě proto tady ten svůj život žijeme.

VeruMalfoy
26.11.2020

Na této knize mě zaujal fakt, že se vlastně díky hypnóze můžeme dozvědět něco z minulých životů. Myslím, že věřit v minulé životy je podobné, jako věřit v Boha, buď v ně věřit můžeme nebo nemusíme. Každopádně je zajímavé, co vše lékař, který napsal tuto knihu, ze svých pacientů díky hypnóze dostal, co vše zjistil o jejich minulých životech. Zvláště u jedné pacientky, která je hlavní postavou této knihy. Vlastně po téměř celou dobu poznáváme její minulé životy. Kniha rozhodně stojí za přečtení, pokud vás zajímá aspoň okrajové téma minulých životů a toho, co je vlastně po smrti.

lencin
23.09.2020

Fascinující výpověď o minulých životech a o tom, kdo nás vede a ochraňuje.
Osobní příběh psychoterapeuta a jeho pacientky Catherine.
(Vánoce 2012)

suiteki
02.07.2020

Kniha me bavila,vyprávění Catherin bylo lehko uveritelne. Takové příběhy jsou i v regresní terapii běžné, akorát mám pocit, ze s mistry trochu prestrelil, nadruhou stranu mel by takový člověk zapotřebí riskovat, ze ho společnost označí za lháře a blázna?

Týnuš.H.
12.02.2020

Velmi zajímavá kniha o posmrtných životech. Po přečtení knihy už se nebojím smrti a vážím si života, jaký mám.