Dům ozvěn

Veliký starodávný dům na anglickém venkově získala Joss Grantová dědictvím po matce, kterou nikdy nepoznala. Když se pak s manželem a malým synkem do bývalého rodinného sídla přistěhují, začnou se dít záhadné věci. Vylekaná Joss postupně odhaluje dávná tajemství historie rodu, na němž ulpělo prokletí, a snaží se ochránit svou rozrůstající se rodinu i přátele. Reálný svět, zalidněný sympatickými postavami, je v příběhu konfrontován s temnou středověkou minulostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/61_/616/dum-ozven-omZ-616.jpg 4.3516
Vydáno, Brána

House of echoes, 1998

Kniha Dům ozvěn

Lacerta.j

Moc jsem se na ni tesila, ale zklamala. Zbytecne dlouha a rozvlekla. Zapletka zajimava a bavila, ale ke cteni jsem se musela nutit.

oolinkaa

Kniha mě vůbec nezaujala. Strašně se děj táhnul. Ač to bylo tajemné , tak nezáživné

lenka7348

Já tedy nevím, ale dle mého názoru se tohle vůbec nepovedlo. Kniha byla zbytečně dlouhá, jako by uměle protahovaná. Postavy byly na "přes držku", hlavně teda Luke a Lyn. A celá záležitost s duchem krále byla dost přitažená za vlasy a těžko uvěřitelná. Všechno pak ještě korunoval příšerný překlad a useknutý konec. Za mě spíše ztráta času, po dalších dílech autorky rozhodně netoužím...

wlado

Výborná ducharina. Pekne vykreslené postavy a prostredie. Dej má spád a gradácia na konci knihy je až do poslednej strany. Skôr mi vadilo náhle ukončenie príbehu, čakal som akési sebareflexie miestami až nezmyselného správania niektorých postáv v knihe.

Ewwe

Moje čtvrtá kniha od Barbary a asi zatím nejstrašidelnější. Po prvních řádcích už jsem byla vtáhla do děje a moc se mi líbí, jak autorka krásně umí popsat to prostředí. U knihy mi často běhal mráz po zádech a včera jsem musela knihu dočíst, jinak bych se bála usnout a stále bych někde viděla ten stín. :) Každopádně Joss byla velmi milá hlavní postava a její manžel Luke k ní seděl. Bohužel, mne občas velmi štval tím, jak nedokázal Joss pochopit a být jí oporou. Její sestra Lyn byla na pár facek hned od začátku. Každopádně kniha je velmi tajemná, líbilo se mi, jak se Joss pouštěla do pátrání historie a jak se vše vyvíjelo. Ač se mi kniha četla dobře a děj byl opravdu napínavý, tak duchařinu moc nevyhledávám a asi znovu knihu číst nebudu. Mám raději od Barbary příběhy, kde se dvě časové linky prolínají. Z téhle knihy šel chvílemi opravdu strach a já bych v tom baráku nevydržela ani hodinu :)

Owain

Tak tohle byla parada. Mraz mi behal po zadech po celou knihu, nemohla jsem se odtrhnout. Za mne mohl byt konec jeste trosku rozvedeny, treba az po narozeni ditete, ale i tak super. Urcite sahnu i po jine knize od autorky.

hana.hanigerova

Úžasná kniha! Jedna z nejlepších, co jsem v poslední době četla. Autorka píše krásným, někdy téměř poetickým jazykem. Děj je posazený do starobylého venkovského sídla, jehož historie je plná tajemných událostí a až příliš mnoha "náhodných" úmrtí. Po vsi se říká, že v domě žije samotný ďábel a je s ním spojeno jen samé neštěstí. Joss, která dům zdědí po své zesnulé biologické matce, se spolu se svými přáteli snaží záhadě přijít na kloub a pochopit, s čím mají tu čest. Zároveň se však potýká s nebezpečím, které může její rodině hrozit a zároveň s nedůvěrou, s níž k ní její nejbližší přistupují.

U knihy byly momenty, kdy jsem ani nedutala. Prožívala jsem u ní spoustu emocí, s hlavní hrdinkou jsem velmi sympatizovala a byla mi svou povahou opravdu blízká. Naopak její sestra by zasluhovala občas proplesknout za to, jak se chovala. V knize bylo spoustu zajímavých postav, navíc se mi moc líbilo zkoumání minulosti, při kterém Joss a její přítel David zjišťovali, kde je zdroj negativní energie v tomto domě.

Barbara Erskine se jednoznačně stala jednou z mých nejoblíbenějších autorů, byť se jedná o teprve první knihu, kterou jsem od ní přečetla. Další jsem si hned musela půjčit v knihovně a pustím se do ní co nejdříve. Knize bych přesto pár věcí vytkla. Většinou se ale netýkají autorky samotné. Bohužel mělo vydání z roku 2017 obrovské množství chyb. Ať už překlepů, nebo vyloženě hrubek. Vydavatelé si dokonce pořádně nezkontrolovali ani rodokmen rodiny hlavní hrdinky, který je na první straně a i tam udělali velmi hloupou chybu v roce narození jednoho z jejích předků. Sem tam se objevily i chyby překladu a věty, které nedávaly úplný smysl. Do toho byl text na stránkách nahuštěný tak, že když jsem knihu poprvé otevřela, hned jsem ji zase zavřela a vůbec jsem nechtěla začínat se čtením.

Autorce bych vytkla to, že v závěru knihy načala pár událostí, které podle všeho zapomněla do končit. To hlavní, na co celou dobu čekáme, je zakončeno, proto se člověk nejspíš ani nezamyslí nad zbytkem. Mě to však s odstupem trošku tíží, že některé věci zkrátka zůstaly otevřené, respektive nedozvěděli jsme se, co se tedy vlastně stalo.

I přes negativa hodnotím knihu nejvyšším počtem hvězd a jsem moc šťastná, že jsem na tuto autorku narazila!

Hanaol

Temná atmosféra starého venkovského sídla, manžel trochu hlupák, hrdinka rozervané duše. Jen mě trochu štvalo, kdy už konečně začnou brát úrazy chlapečka vážně. Čtivé, napínavé. Dobře se mi to četlo.