Dům ozvěn

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Veliký starodávný dům na anglickém venkově získala Joss Grantová dědictvím po matce, kterou nikdy nepoznala. Když se pak s manželem a malým synkem do bývalého rodinného sídla přistěhují, začnou se dít záhadné věci. Vylekaná Joss postupně odhaluje dávná tajemství historie rodu, na němž ulpělo prokletí, a snaží se ochránit svou rozrůstající se rodinu i přátele. Reálný svět, zalidněný sympatickými postavami, je v příběhu konfrontován s temnou středověkou minulostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/616/big_dum-ozven-omZ-616.jpg 4.3651
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Brána
Originální název:

House of echoes, 1998


více info...
Nahrávám...

Komentáře (160)

Kniha Dům ozvěn

Termaap
10. dubna

Čtenářská výzva - kniha, kterou nebudete číst poprvé.

Většinou se ke knihám nevracím, mám v knihovničce ještě tolik nepřečtených příběhů, že jsem k tomu nikdy neměla důvod, takže tento bod čtenářské výzvy mě úplně nepotěšil. Každopádně jsem se zamýšlela nad nějakou, kterou jsem četla opravdu hodně dávno (takže si už pravděpodobně její děj dopodrobna nevybavím) a samozřejmě takovou, která ve mně zanechala pozitivní dojmy. A tato má kritéria přesně splňuje právě DŮM OZVĚN. Četla jsem ho asi v patnácti letech, kdy jsem vyhledávala vše, co třeba i jen nepatrně zavánělo strašením. Pamatuji si, že mi kniha přišla hrozně strašidelná a že jsem minimálně druhou polovinu knihy četla zásadně ve světlem prozářených částech dne. O patnáct let později už jsem po knize sahala i před spaním, ale efekt na mě měla stále dosti podobný. Jsem strašpytel a duchy neklidných zemřelých si pak bohužel představuji všude doma.

Příběh jako takový hodnotím kladně, ačkoli je pravda, že bych v něm našla pár mušek, lehce nesmyslných drobností, jejichž přítomnost ale z důvodu plynutí děje k vytyčenému závěru chápu. Narozdíl od spousty uživatelů zde mi nepřišel prostředek knihy nijak zdlouhavý, co ale nezklamalo byl závěr. A nezklamalo myslím tak, že u tohoto žánru očekávám na konci přesně takové prazvláštně slátané vysvětlení. Ve výsledku mi to ale nevadilo, ke knize jsem se vždycky vracela ráda a kupodivu mi vlastně i přišlo zábavné rozpomínat se na jednotlivé pasáže a zvraty. Možná bych se tu a tam k nějaké knize zase vrátit mohla

Kattari02
08. února

Celkově kniha vyvolává pocit napětí, stále jsem chtěla pokračovat ve čtení, abych už konečně zjistila, jak to tedy vše je.
Musím ale i souhlasit s tím, že prostřední část mě opravdu nudila, stále to stejné dokola, pak se to jakžtakž rozjelo.


cumulus
22.10.2022

Toto byla moje první přečtená kniha od této autorky. Líbila se mi, vtáhla mně do děje a nemohla jsem přestat číst. Uvažuji o přečtení některé další z jejích knih.

Aaloha
07.09.2022

Kniha se hrozně vleče, prostředních 200 stran bych seškrtala. Stále někdo někoho hledá a volá, všude růže a plechový pán. Postavy nesympatické, snad jen Tomík a Janet byli fajn. A ne, nebála jsem se. Ke konci trocha napětí a konec předvídatelný.

jitukaf
01.05.2022

Ještě nikdy se mi nestalo, že bych chtěla knihu spálit, utopit nebo jinak zničit. Ovšem u téhle knihy jsem měla sto chutí to udělat. Nevím, jestli na tom mělo větší podíl to, že vydání, které jsem měla v rukou bylo plné chyb nebo to, že tak 200 stran bylo naprosto zbytečných, protože se na nich stále dokola opakovalo jedno a to samé..

Michelle.Bee76
24.03.2022

Nevím, jak začít.. úvod knihy byl v pohodě. Bubáci taky. Jak už tu někdo psal tak manžel Luke si úplně nesmyslně protiřečil (přemlouvání, aby Joss opustila dům, následně vyloženě zákaz z domu odejít). Ke konci knihy je to už taková motanice, že člověk se ztrácí v tom, co je co a kdo je co. Z této knihy mám takový rozporuplný pocit.. A je asi tak stejný, jak rozpolceny byly skoro všechny jeho postavy. :-D

Kate72
02.01.2022

První knížka od autorky i o duchařinách. No, docela jsem se bála, i když střed knížky byl trochu jednotvárný, zdlouhavý, ale nakonec se to rozjelo.

Deia
06.12.2021

Spočiatku to vyzeralo, že kniha ma bude baviť. Anglický vidiek, obrovské sídlo opradené tajomstvom, v ktorom zjavne straší, číhajúce prízraky v kútoch... No, vyzeralo to naozaj nádejne. Ale čím viac som čítala, tým menej ma to bavilo. Hlavné postavy boli na zabitie – Joss, ktorej nikto neveril a ktorá si nechala skákať po hlave. Jej sestra Lyn, ktorá u nich pracovala ako opatrovateľka a ktorá ničomu neverila a len vyvolávala hádky. Ako mať takú sestru, tak ju v okamihu vyhodím, hlavne keby ma tak krivo obviňovala ako to Lyn robila Joss. No a Jossin manžel, Luke, ktorý Joss takisto neveril a rád si protirečil – na jednej strane Joss hovorí, že nech na chvíľu opustí dom, že ním je posadnutá a na ďalšej strane (doslovne) jej hovorí, že nikam nemôže ísť. A to sa tam točilo stále dookola – niečo sa stalo, väčšinou deťom, Lyn obvinila Joss, Joss nikto neveril, nejak sa to zahovorilo a potom znova. Tajomstvo domu, aj keď spočiatku vyzeralo celkom nádejne, ma nakoniec veľmi nezaujalo a rozuzlenie sa mi nepáčilo. Kniha sa síce čítala dobre, ale veľa mi nedala, pre mňa je to čistý priemer a ďalšie autorkine knihy už pravdepodobne skúšať nebudem.

1 ...