Dům ozvěn

Veliký starodávný dům na anglickém venkově získala Joss Grantová dědictvím po matce, kterou nikdy nepoznala. Když se pak s manželem a malým synkem do bývalého rodinného sídla přistěhují, začnou se dít záhadné věci. Vylekaná Joss postupně odhaluje dávná tajemství historie rodu, na němž ulpělo prokletí, a snaží se ochránit svou rozrůstající se rodinu i přátele. Reálný svět, zalidněný sympatickými postavami, je v příběhu konfrontován s temnou středověkou minulostí. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/61_/616/dum-ozven-omZ-616.jpg 4.4354

House of echoes (1998)

Vydáno:, Brána

Fazolka2017

Jedna z knih, kterým se opakovaně vracím. Ano, Joss byla místy lehce hystericky nesnesitelná a její sestra na zabití, ale já prostě miluju knihy s tímto tématem - strašidelný starý dům ( který je třeba dát do pucu ) a vše co k tomu patří. Vím, že si ji přečtu zase a zase se budu bát.

Renatecka

Čekala jsem tedy, že se budu víc bát, protože z duchařiny mívám vítr. Kniha byla čtivá, ale na můj vkus poměrně zdlouhavá, nemohla jsem se dočkat rozuzlení. Několikrát mě při čtení napadlo, kdyby byl tento příběh zfilmovaný... bylo by to lepší - větší spád a napětí tomu dát a byl by horror jak lusk. Joss i Lyn mi byly dost nesympatické, každá jiným způsobem. Jo a taky bylo v knize dost do očí bijících překlepů (což ale není chyba autorky samozřejmě). 3*.

gulas

Není to první přečtená knížka od Barbary Erskinové, nicméně zatím asi nejhorší. Jako pohádka na dobrou noc před spaním to nebylo špatný, ale lepší nad tím moc nedumat. Hlavně konec mi připadal nelogický a nepřehledný, Joss urputná a bláznivá, její sestra vyloženě nesympatická. A ta čeština - děs a hrůza. To už dneska nemají knížky žádnou korekturu?

Silwinka87

Knížku jsem si vybrala do Čtenářské výzvy. Jinak bych po ní asi nesáhla.Musím říct,že jsem byla mile překvapená.Celkem mě takové knížky se strašidelnou atmosférou baví.Moc se mi líbilo prolínání minulosti a přítomnosti.Konec byl pro mně překvapení a celkově se knížka dobře četla..

HoneyBunny

odloženo
Uf. Dala jsem přes 200 stran, pak se zamyslela nad těma asi 20 knihama z knihovny co na mě doma čekaj a s nepříliš dějovým příběhem jsem se rozloučila. Rozhodně pro milovníky tohoto žánru víc doporučuju skvělou knihu V tomto domě straší. Ale tak jedna vtipná citace na závěr od pana doktora - doporučení, pokud vás budou v noci tahat studený ruce za nohy vykukující zpod peřiny:D :

,,Nu, ale s tou nespavostí vám bohužel nijak nepomůžu. Mírné procházky na čerstvém vzduchu, kakao a med před usnutím a čisté svědomí."

MíšaS.

Za mě skvělá kniha, moc se mi líbila, byla napínavá od začátku do konce a příběh krásný.

Kerberos

Strašidelné- občas jsem měla pocit,že na mě sáhla studená ruka.

hranostaj13

Takový klasický duchařský příběh, v němž mi opět jako v autorčině první knize vadila hlavní ženská hrdinka a možná ještě víc její nevlastní sestra. Každopádně kniha byla aspoň už kratší, takže se vcelku dala přečíst. Jsem zvědavá na další knihy Barbary Erskine...

Lucky_one

Výborná kniha, Barbara opět nezklamala. :)

čef

Na poslední stránce této knihy se zřejmě pro uklidnění píše, že Joss, hrdinka knihy, napsala po všech předchozích hrůzách svůj první román, který kritika označila jako vtipný a svižný. No, vlastní Dům ozvěn však bohužel není ani jedno ani druhé. Pro čtenáře nepříliš nakloněnému horrorovým duchařským románům se děj neúměrně vleče bez zvláštního napětí a navíc je myšlen dusivě vážně. Chápu, že nepatřím do cílové skupiny čtenářů či spíše čtenářek, ale očekával jsem přeci jen něco dynamičtějšího.

Phewell

Četla jsem knihu po nocích v nočním režimu na tabletu a byla jsem napnutá jak struna :-) Perfektní zážitek, skvělá kniha a krásné nové paperbackové vydání.

veronika1903

Kniha se mi celkem líbila, ale zase mě úplně nijak nenadchla. Začátek byl takový rozvláčný, pak to bylo dobré, ale hlavní hrdinka mi slušně lezla na nervy. No a ten konec byl hrozně rychlý, ani jsem moc nepobrala, jak že to všechno vyřešili.

Denisa153

Za mě skvělá kniha, šel mi mráz po zádech :-)

zbožňuju_knihy

Tak tohle mě bavilo! Moc! :-)

AnetteDeer

Výborná kniha za mně! :)

Jane417

Kéž by takových knih bylo více! Skvělá duchařina! Autorka vás hned od prvních stránek dostane do starého strašidelného domu, kde slyšíte dětský smích mrtvých dětí, cítíte strach, chlad, tíživou atmosféru a vůni růží. Pro mě výborný děj bez lichých míst.
Snad jen jediná drobnost, která ale mých 5* neovlivní... paní překladatelka byla při překládání textu asi po flámu... tolik chyb a překlepů jsem v žádné jiné knížce nezažila. :-)

Aknel26
09.12.2016

Po slibném začátku se děj dost rozpliznul (úžasné a výstižné slovo), pořád dokola jen bílé růže a plechový pán, takže jediné, co gradovalo, byly mé antipatie k oběma ženským hrdinkám, Joss i Lyn. Zhruba 120 stran před koncem mě děj opět chytil a četla jsem jedním dechem, ale závěr byl zase nějak rozvleklý a to mu ubralo na dramatičnosti. Zkrácení o takových sto stran by bylo jen ku prospěchu knihy. A také by (alespoň mému vydání z roku 1998) pomohl lepší překlad a jazyková úprava - věta "na dveře se ozvalo lehké zaklepání" mě bude provázet navždy.
Závěrem bych ráda podotkla, že na duchařské romány moc nejsem a chtěla jsem se spíš seznámit s autorkou. Mnohem víc se mi líbil román M. H. Clarkové Pamatuj na mě, i tam je v hlavní roli "strašidelný dům" a psychicky labilní žena, ale vysvětlení je racionální.

DK197
27.11.2016

Tahle knížka pro mě byla utrpením. Alespoň co se prvních 180 stránek týče. Nechme stranou fakt, že jsem nesnášela Joss, ale ten děj... Pro dospělé mi to přišlo primitivně a nezáživně psané, pro děti zas ne zrovna vhodné, tak co s tím?

No od dvousté stránky se tempo i barvitost textu trochu zvedla. A postavy všeobecně mi začínaly být i sympatičtější. Vezmu-li navíc v úvahu, že závěr je i není překvapivý (něco překvapí, něco tušíte dávno), nakonec se to přežít dalo a i jsem se bavila. Ale díky bohu, že to nebylo ještě delší.

Lenka40
07.11.2016

Tohle byla moje první kniha od Barbary Erskinové .Nejdříve jsem byla z knihy taková nesvá.Děj mi ze začátku přišel roztahaný a dokonce jsem si myslela ,že knihu odložím . Ale po pár stránkách mě děj vyloženě vcucnul a já už se nemohla dočkat jak to vše dopadne. Mám ráda knihy , kde se objevují duchové ,takže tuhle knihu jsem si opravdu užila a musím říct ,že byla i řádně napínavá. Takže určitě doporučuji a sama se podívám po další knize od Barbary.

Raymi
09.10.2016

Pěkná knížka vytvářející solidní duchařskou atmosféru.Na konci happyend.Ale nikterak ubírající knížce na přitažlivosti. Četla jsem pak od autorky ještě další knihy, ale téhle se nevyrovnaly.Doporučuji.

FiliaNoctis
05.09.2016

Atmosféra televízneho hororu 80' z prostredia anglického vidieka s vôňou ohňa plápolajúceho krbom a jemným mrazením v záhlaví, kedy periférny zrak zachytí tieň mihnúci sa v leme dverí. :) Historický rozhľad autorky je citeľný, čo prispieva ku kvalite. Až na tie hrozné obálky, ktoré kazia pôžitok.

PeM
23.05.2016

Moje první kniha od této autorky a doufám, že ne poslední....kniha byla čtivá (občas...často...jsem měla i vztek na to, že si musím udělat něco k jídlu, trochu poklidit, že už musím jít spát....chtěla jsem to číst prostě pořád...), tajemná, tísnivá, napínavá, skvělá duchařina, doporučuju.

Jana71
13.04.2016

První přečtená kniha od Barbary Erskinové mě úplně pohltila. Byla napínavá, chvílemi jsem si i říkala, že bych jí neměla číst v noci :-) Moc se mi líbila a určitě se k této autorce ráda vrátím.

morava
23.02.2016

Hned ze zacatku musim napsat, ze je to ma uplne prvni kniha od Barbary Erskine a prvni kniha na toto tema.A reknu vam, ze se mi libila hodne !Bavilo mne prochazet se v tom starem chladnem dome,a to i s mrazivym pocitem v zadech, ktery jsem mela pri otoceni kazde stranky. Skvele napsano .Nenechte se odradit poctem stran,cte se rychle, skoro jako by se stranky otacely zahadnym zpusobem samy. proste jsem si cteni opravdu uzila.Pokud mate radi tajemne a napinave cteni, tak s touto knihou urcite neslapnete vedle..Uz se tesim na dalsi knihy od teto autorky.

MAXA71
17.02.2016

Miestami som ju čítala jednym okom, čo mi zimomriavky behali po zátylku. Dobré.

sima176
11.02.2016

Kniha se mi líbila, akorát nevadilo by mi, kdyby byla kratší. Konec trochu zlamal, čekal jsem víc

TheMelorry
05.12.2015

Tahle kniha byla úplně jiné než statní, co jsem zatím od autorky četla. Ale rozhodně nebyla horší... skoro jsem se bála číst ji po večerech.

Leskodka
26.11.2015

Úžasné čtení, tajemné, pohlcující,velmi čtivé, těším se na další knihy autorky.

pavlinkaa
24.11.2015

Moje první kniha od této autorky a musím říct, že se mi líbila. Je pravda, že vymítání mi tam nějak nesedělo, myslím si, že ta část mohla být vynechaná a docela mě zklamal ten konec. Čekala jsem ho víc napínavější a moje představa byla o hodně jiná, ale tak to je autorčina představivost a budu to respektovat :) Musím teda ale přiznat, že jsem se chvílemi docela bála. Nejsem ani nadšená a ani zklamaná a určitě si přečtu další knihy od paní Erskine.

KatnissLavender
26.08.2015

Naprosto dokonalá duchařina s nezapomenutelnou atmosférou a prvky čarodějnictví! Tu si nesmíte nechat ujít!!!