Dům ozvěn

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Veliký starodávný dům na anglickém venkově získala Joss Grantová dědictvím po matce, kterou nikdy nepoznala. Když se pak s manželem a malým synkem do bývalého rodinného sídla přistěhují, začnou se dít záhadné věci. Vylekaná Joss postupně odhaluje dávná tajemství historie rodu, na němž ulpělo prokletí, a snaží se ochránit svou rozrůstající se rodinu i přátele. Reálný svět, zalidněný sympatickými postavami, je v příběhu konfrontován s temnou středověkou minulostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/616/big_dum-ozven-omZ-616.jpg 4.3617
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Brána
Originální název:

House of echoes, 1998


více info...
Nahrávám...

Komentáře (154)

Kniha Dům ozvěn

Kate72
02. ledna

První knížka od autorky i o duchařinách. No, docela jsem se bála, i když střed knížky byl trochu jednotvárný, zdlouhavý, ale nakonec se to rozjelo.

Deia
06.12.2021

Spočiatku to vyzeralo, že kniha ma bude baviť. Anglický vidiek, obrovské sídlo opradené tajomstvom, v ktorom zjavne straší, číhajúce prízraky v kútoch... No, vyzeralo to naozaj nádejne. Ale čím viac som čítala, tým menej ma to bavilo. Hlavné postavy boli na zabitie – Joss, ktorej nikto neveril a ktorá si nechala skákať po hlave. Jej sestra Lyn, ktorá u nich pracovala ako opatrovateľka a ktorá ničomu neverila a len vyvolávala hádky. Ako mať takú sestru, tak ju v okamihu vyhodím, hlavne keby ma tak krivo obviňovala ako to Lyn robila Joss. No a Jossin manžel, Luke, ktorý Joss takisto neveril a rád si protirečil – na jednej strane Joss hovorí, že nech na chvíľu opustí dom, že ním je posadnutá a na ďalšej strane (doslovne) jej hovorí, že nikam nemôže ísť. A to sa tam točilo stále dookola – niečo sa stalo, väčšinou deťom, Lyn obvinila Joss, Joss nikto neveril, nejak sa to zahovorilo a potom znova. Tajomstvo domu, aj keď spočiatku vyzeralo celkom nádejne, ma nakoniec veľmi nezaujalo a rozuzlenie sa mi nepáčilo. Kniha sa síce čítala dobre, ale veľa mi nedala, pre mňa je to čistý priemer a ďalšie autorkine knihy už pravdepodobne skúšať nebudem.


mystery103
01.12.2021

Autorka nezklamala. Krásná kniha.

Mishi
29.10.2021

Knížku jsem četla už před několika lety a když jsem na ni nedávno narazila v knihovně, neodolala jsem a přečetla ji znovu. Tehdy se mi moc líbila a nezklamala ani teď, i když musím uznat, že střední pasáž se celkem táhne a opakuje.
Od autorky jsem četla několik knih, ale ty mi splývají, tahle mě zaujala nejvíc a asi to tak zůstane. Možná je to tím, že mám slabost pro staré opuštěné domy :-)

mysak518
06.05.2021

Krásně napsaná kniha autorka nezklamala mě osobně vtáhla do děje doporučuji

Alfinka
03.05.2021

Kdyby tento příběh měl 150 stránek, tak by měl možná šmrnc ...
Víc k tomu není co dodat. Také mě překvapuje poměrně vysoké hodnocení?

YA-girl
18.04.2021

Moc mě to nebavilo. Klidně lze vynechat prostředních 200 stránek, protože se opakoval pořád ten samý vzorec: něco se přihodilo - báli se o děti - ale zase je nechali samotné - zase další příhoda - zase se báli - zase je nechali samotné... Závěr byl předvídatelný.

Asterixxka
05.04.2021

Popravdě nechápu tak vysoké hodnocení (85%!), ani podle komentářů nevím, kde se vzalo. Podle popisu knihy jsem se hrozně těšila na tajemno, starý dům opředený historií rodu, duchařina...a přišlo zklamání už tak kolem 100.stránky, kde se začalo všechno opakovat, včetně nesmyslného chování hlavních postav - klasika: hlavní hrdinka, které nikdo nevěří, manžel, který jenom trapně přehlíží, co se děje, sestra na facku, která funguje jako chůva, kuchařka, zahradnice a nejspíš zvládne i opravu střechy a mezitím hlavní hrdinku šikanovat, "zmlácené" děti, které pořád záhadou padají ze zahrazených postýlek, které nikdo neřeší...Duchařina nic moc, člověk se nebojí, 200 stran se děje to samé dokola a závěr toho moc nevysvětli, ani mě nezaujal. Je to hrozná škoda, protože námět je skvělý. Ale další knihu od autorky už si nepřečtu.

1 ...