morava morava komentáře u knih

Letný ostrov Letný ostrov Kristin Hannah

Moc pekne napsany pribeh. Kniha se cetla sama a probudila ve mne hodne emoci.Donuti vas se zamyslet, jsou zde krasne vystizeny rodinne vztahy,pouto mezi matkou a dcerou, pratelstvi, odlouceni a sblizeni.Urcite si od teto autorky prectu i dalsi z jejich knih.

08.05.2015 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Me velke dik panu Jirotkovi za toto skvele dilo. Kniha, ktera mi pri cteni kazde stranky dokazala vykouzlit usmev na rtech, nekdy az tak velky, ze usmev presel v hlasite zvuky a to nehlede na to, kde jsem se prave nachazela.

07.04.2015 5 z 5

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

Pribeh se mi velice libil, je zde historie, romantika, kultura Afriky, jednim slovem prekrasne dilo Barabary Wood.Urcite ji nekdy budu cist znova.

07.04.2015 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Vcera docteno a jeste dnes mam z toho vseho husi kuzi,o to vic , ze sama mam 13ti-letou dceru.
Tahle kniha by se mnela dostat do rukou kazdemu, ne jenom dospivajicim, ale i rodicum.
Co vic dodat k tak pro mne opravdu "hororovemu pribehu".

07.04.2015 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Nadherne zpracovana pravda formou pohadky.Tolik moudra v tak utle knizecce.Ma poklona pane Orwell.

31.03.2015 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Kniha mne na prvni pohled zaujala svou krasnou obalkou a hned po te nazvem. Krasne napsany pribeh lidi, jejiz cesty se krizi a osudy vzajemne prolinaji. V teto knize na vas ceka ne jedno tajemstvi, ne vse je vzdy tak , jak to na prvni pohled vypada.

30.03.2015 5 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Knihu jsem mela pujcenou, hned po precteni jsem si ji koupila. Skvele napsana kniha, pri cteni mi ne jednou ukapla slza.

27.03.2015 5 z 5

Briliantne napsana kniha, ktera mne pohltila hned od zacatku.Pri cteni jsem si uzivala dobrodruzstvi.Je to kniha plna moudrosti.Dekuji sama sobe za to, ze mne neodradil pocet stran.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Smrt jako vypravec, laska ke kniham,nadherne slovne zpracovane.Dalsi z mych srdcovek, pri cteni emoce brnkaly na strunu.

27.03.2015 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Velka srdcovka.Mistrovsky napsano.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha ve mne vyvolala velke emoce, krasny pribeh, i kdyz smutny. Precteno za jeden den, brala jsem s sebou i do prace a v kazde volne chvili hltala dalsi stranku.

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Krasne napsana kniha, ktera me hluboce zasahla. Marne hledam slova, bezesporu davam plny pocet hvezdicek.Je dobre, ze jsou psany knihy, ktere nam nedovoli zapomenout.Byla zde krasne popsana laska Dity ke kniham v tak nepopsatelne otresnem obdobi.

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Precetla jsem jednim dechem a uzivala jsem si krasy Aljasky az do posledni chvile. Doporucuji cist v zimnim obdobi. Jsem moc rada, ze se mi kniha dostala do ruky, mela jsem ji pujcenou z knihovny a chtela bych si ji koupit.

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Tato knizka je klasika, ktera rozveseli.

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Tato kniha se mi vryla hluboko do srdce, Doporucuji opravdu vsem. V pribehu je toho hodne, cinske tradice, pokora, ucta,pratelstvi,hodne dlouho po precteni, jsem se myslenkama musela vracet k teto knize.Tuto knihu mam doma v knihovne v holandskem jazyce, chystam se ji precist i v cestine.