Letný ostrov

Letný ostrov https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91115/letny-ostrov-91115.jpg 4 14 2

Pred desiatimi rokmi Rubyna matka Nora odišla od manžela a svojich dvoch dcér. Ruby sa s ňou odvtedy nerozpráva. Nora, uznávaná poradkyňa v oblasti morálky a duchovna, sa ocitne na titulných stránkach bulvárnej tlače a Ruby dostane ponuku, aby o matke napísala. Predtým ju však musí znova spoznať. Obe odchádzajú do domu, ktorý patrí rodine a nachádza sa na Letnom ostrove. Návrat domov však nikdy nie je jednoduchý a ani Nora nie je takou ženou, akú si Ruby po všetky tie roky predstavovala. Je múdra, zraniteľná, vtipná a zúfalo sa chce zmieriť so svojimi dcérami... Žena, ktorá stráži rodinné tajomstvá, čo celkom zmenia Rubyn názor na seba, rodinu a jediného muža, ktorého kedy milovala. Vtipný, smutný, clivý, no najmä strhujúci príbeh, brilantne rozohráva celú škálu emócií, spájajúcich všetkých rodičov a ich deti.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (SK)

Summer Island , 2004

morava
morava
08.05.2015 5 z 5

Moc pekne napsany pribeh. Kniha se cetla sama a probudila ve mne hodne emoci.Donuti vas se zamyslet, jsou zde krasne vystizeny rodinne vztahy,pouto mezi matkou a dcerou, pratelstvi, odlouceni a sblizeni.Urcite si od teto autorky prectu i dalsi z jejich knih.

Medvědářka
Medvědářka
07.04.2014 5 z 5

Jsou knihy,která vás dostanou do kolen s tím,že to od nich čekáte už od začátku.Pak jsou tu ty,od kterých to nečekáte.Tohle je pro mě ta druhá strana.
Kniha se mi četla strašně moc hezky.Děj do sebe vtáhl nenásilně a díky perfektně popsaným postavám matky s dcerou a rodinném tajemství,se to četlo jedním dechem.Vůbec jsem to od ní nečekala,ale kniha mě doslova pohltila.Na konci ukápla i nejedna slza,což se mi taky moc často nestává i u dojemných,k tomu psaných knih.

Kristin Hannah
americká, 1960