Egypťan Sinuhet – Patnáct knih ze života lékaře

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Sinuhet je dítě neznámého původu. Připlul ke své nevlastní matce Kipě a otci Senmutovi v proutěném košíku po řece. Učil se v chrámě Amonově a stal se jako otec lékařem. Dobrodružství, která zažil, jsou četná. A tím nejpovolanějším, kdo by nám o nich měl povědět, je on sám.

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310526/egyptan-sinuhet-patnact-knih-ze-ziv-OIj-310526.jpg 4.64086
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Český klub

Sinuhe egyptiläinen, 1945

Kniha Egypťan Sinuhet – Patnáct knih ze života lékaře

vladka321
předevčírem

Četla jsem před mnoha lety. Nyní se mi dostala do rukou audiokniha a zážitek to byl parádní.
Chvilku jsem si zvykala na přednes pana Červinky, nicméně výborný děj a nadčasové téma mě opětovně pohltily.
DOPORUČUJI

klaraj093

Je pravdou, že knihu jsem četla už před několika lety.. A ráda bych se k ní někdy vrátila, abych si ji připomněla..

myelka

Mám rada příběhy starověkého/středověkého lékařství, např. Ranhojiče jsem jen hltala, mám rada příběhy faraonů, speciálně taky Achnatona a Nefertiti...ale tady jsem neskutečně trpěla, nebavilo mě to, bylo to zdlouhavé, musela jsem se nutit, abych to dočetla do konce.

LucieT

Za výpravnost bych dala maximální počet hvězdiček, ale samotný příběh mě maličko zklamal - některé pasáže pro mě byly zbytečně dlouhé a klidně bych je o půlku zkrátila. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale vzpomínat na ní asi nebudu.

Crozz

Nezaujalo

Karcoolka2210

Síce to trvalo dlhšie, ale dopracovala som sa ku koncu. Egypťan Sinuhe je jednoducho super kniha. Odporúčam :)

lucie9998

Kniha se mi líbila. Úplně ale nevím, jak správně popsat tuto knihu, tak asi takhle: Děj byl místy rozvlekly a místy jsem hltala každé slovo. Je v ní mnoho převratných myšlenek, které vzhledem k tomu, kdy kniha vznikla jsou úžasné nadčasové a může se z nich poučit i dnešní člověk. Myslím si, že podle rozsahlosti a náročnosti celého díla tato kniha není určena úplně každému, ale 100% stojí za přečtení těm, kteří mají o literaturu opravdový zájem.

MartinOlsovsky

Knížku jsem četl asi před 20ti lety a pořád na ni vzpomínám, jak jsem ji hltal. Bohužel není čas na čtení znovu :(

Řeka bohů III. - Čaroděj
Řeka bohů III. - Čaroděj