Z křišťálové studánky

Krásné verše pro děti od Josefa KOŽÍŠKA, Karla Václava RAISE a Josefa Václava SLÁDKA.
Ilustrovala Gabriela Dubská.
1. vydání.

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48954/z-kristalove-studanky-48954.jpg 4.934

Kniha Z křišťálové studánky

icewind

Najednou se objevila, s věnováním od mámy k tehdejším šestým narozeninám.....nejdokonalejší stroj času :)

Kontryhelka

Moje milovaná kniha veršů, kterou mám ve svém srdci od dětství a která si mně naprosto získala a vášeň pro tento druh literatury mně již nepustila.

Monika1717
03.08.2020

Musím dat 5 hvězdiček, křišťálovou studánku si pamatuji už skoro 50 let.

J.Karasová
05.06.2019

Srdcovka. Z té mi mamka recitovala, když jsem byla malá...

Marekh
08.11.2018

Sbírka veršů od autorů J. V. Sládka, K. V. Raise a J. Kožíška. Kniha se mi líbila včetně pěkných ilustrací. Kniha vyšla v edici První čtení (Pro začínající čtenáře). Líbí se mi např. báseň Lesní studánka, Cestička k domovu aj.

Citáty z knihy:

LESNÍ STUDÁNKA

Znám křišťálovou studánku,
kde nejhlubší je les,
tam roste tmavé kapradí
a vůkol rudý vřes.

Tam ptáci, laně chodí pít
pod javorový kmen,

i nebesa i studánka
jsou plny zlatých hvězd.

Damato
15.10.2018

Moc milé a krásné básničky s krásnými ilustracemi, které děti zaujmou. Moc jsem se včera smála , když jsem s vnučkou rozebírala básničku "Cestička k domovu", kdy jsem ji řekla, že tuhle básničku pochopí, až bude ve světě a bude se ji stýskat po domově. Její další přímočará otázka- ale babi, vždyť máš nás, tak už se ti přece nestýská, ne? mě rozesmála, ale zároveň i rozesmutnila. Jak ten čas letí a to co cítím já, cítili dávno lidé přede mnou, akorát básníci to dokázali tak moudře a přitom citlivě vysvětlit- asi věděli, že ta cestička je opravdu hezčí a krásnější než všechny jiné....

sanulllka
05.09.2017

krásné básničky

morava
04.03.2016

Krasne ilustrovane verse, nejradeji mam Lesni studanku a Cesticku k domovu, ktere jsem recitovala na zakladce v recitacnim krouzku :-)