Nemoc jako cesta

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zásadní práce dvou zkušených odborníků a autorů, která se zabývá fenoménem nemoci jako takové. Ruediger Dahlke je povoláním lékař, věnuje se přírodnímu léčitelství a má nemalou psychoterapeutickou kvalifikaci. Thorwald Dethlefsen je diplomovaný psycholog, psychoterapeut a patří k nejznámějším zastáncům ezoterické psychologie. Oba autoři svým dílem ukazují cestu k hlubšímu pochopení nemoci. Nerozlišují při tom ani tak jednotlivé choroby, které lze s větším či menším úspěchem léčit, nýbrž uvažují o jednom obecném "stavu nemoci", který patří neodmyslitelně k tomu, že se nemocný člověk "necítí dobře". Tento stav provází člověka po celý život a končí smrtí. Patří k životu stejně jako vzduch k dýchání a svědčí o tom, že člověk žije ve stresech, jejichž symptomy nelze odstranit pouze léky či operacemi. Dethlefsenovi a Dahlkemu jde o to, aby ukázali, co nám chtějí naznačit nejen různé infekce, bolesti hlavy, úrazy, srdeční a žaludeční potíže, ale i stále ještě tabuizované choroby jako nádory a AIDS. Tvrdí totiž, že všechny naše fyzické a psychické choroby jsou koneckonců pouhé symptomy, jež nám zprostředkují cenná poselství z duševní sféry, a snaží se podat čtenářům návod, jak se s těmito "vzkazy duše" vyrovnávat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43094/big_nemoc-jako-cesta-12i-43094.jpg 4.464
Žánr:
Literatura světová, Literatura naučná, Zdraví

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Krankheit als Weg: Deutung und Be-Deutung der Krankheitsbilder, 1983


více info...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Nemoc jako cesta

nevermore3
17.11.2022

Zajímavé, neříkám, že všemu bezmezně věřím, ale jako názor opravdu nevšední. Toto dílo působí jednu věc, která spoustě čtenářů nebude po chuti. Zkrátka, dává odpovědnost za Vaše zdraví jen a pouze Vám. Už nejste kolečko v soukolí, ani nejste zmítaní od zdi ke zdi nepřízní "osudu", oběť okolností, nic z toho. Vlastně je to v podstatě surové čtení.

Niu
28.06.2021

Tohle že bylo napsáno v osmdesátých letech minulého století?! Zajímavé číst v dnešní době. Psychosomatika mě hodně zajímá. V knize používaná slovní spojení, která odkazují přímo na daný tělesný problém ovlivněný psyché, jsou trefná, úsměvná a pravdivá. Myslím, že každý se najde. Mrzí mě jen trochu, že nebyly probírány nemoci nervové soustavy jako jedna kapitola. Mozek je svým způsobem velmi zajímavý a ani v dnešní době ne přesně vysvětlitelný; stále zůstává obestřený tajemstvím. Doporučuji.


JIKO74
01.03.2021

Klasické dílko, náhled na psychosomatiku ze spirituálního hlediska, nic esoterického, což mi sedí. Filosofické postuláty polarity jako opaku jednoty, cesty k jednotě, pojednání o Stínu mě nostalgicky zasáhly, připadala jsem si jako za studií.

vlkcz
08.02.2021

Základním předpokladem pro to, aby si člověk z knihy něco vzal, je ochota přiznat si věci, které si člověk nepřiznává rád. Možná proto autoři radí, aby čtenář nejprve poznatky z knihy vyzkoušel na nemocech druhých lidí. Ale pokud má mít kniha pro člověka nějaký přínos, musí pak přijmout, že co platí u druhých, musí nutně platit i u mě.
Jeden ze základních textů "jiného" pohledu na nemoci.

RendyaDav
14.01.2020

Podle autorů často postačí změna postoje k tomu , aby člověk pocítil znatelnou úlevu i na fyzické úrovni. Doplněno podrobným přehledem symptomů . Pokud tvrdohlavě trváme na nezdravých vzorcích uvažování a chování , tělo nám to dá nekompromisně najevo.

koubin007
20.10.2019

Tato kniha mi do jisté míry otevřela oči a pomohla se dívat na svět jinak než dosud. Je to sonda do lidské psychologie a možná i bible psychosomatiky. Spousta moudrosti a postřehů. Vřele doporučuji všem, kteří hledají odpovědi na otázky, proč mě zrovna teď píchá tam a nebo bolí tuhle.

Zuziiik
12.04.2018

Člověk vždy dostane to, co potřebuje, takže tato kniha mi spadla do klína právě včas. Je to skvělé čtení, ve kterém si každý najde to své. Je dobrá nějaká duchovní průprava, aby to člověk pobral. Nicméně i s málem ji zhltnete a ještě se budete k některým pasážím vracet. Doporučuji

S0krates
05.04.2018

Zdroj obrovské moudrosti. Každý si zde najde něco užitečného. Složitostí vět je to celkem těžké čtivo a člověk již potřebuje nějakou duchovní průpravu životem, aby u tohoto skvostu udržel pozornost a přečetl jej až do konce. Velmi doporučuji, nevzdávejte to.

1