Dům na úskalí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V chátrajícím panském domě na útesu se dějí podivné věci: ze stěn padají těžké obrazy, ze skal se valí obrovské balvany, brzdy auta náhle nefungují… a jeho mladá majitelka několikrát jen taktak vyvázne životem. Nakonec do hry vstoupí střelná zbraň – a krátce poté i Hercule Poirot. Původně měl sice v úmyslu užívat si zaslouženého odpočinku ve vyhlášeném letovisku, ale když má neznámý záškodník tolik drzosti, že se pokusí dívku zastřelit téměř před jeho očima, nemůže to slavný detektiv nechat jen tak. Jenže tentokrát se zdá, že narazil na soupeře přinejmenším sobě rovného…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242/big_hercule-poirot-dum-na-uskali-I5c-242.jpg 4.5498
Série:

Hercule Poirot 7.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Peril at End House, 1932


více info...
Nahrávám...

Komentáře (75)

Kniha Dům na úskalí

Rade
25. července

Klasická Agatha Christie. A pro mě ideální kombinace: Hercule Poirot, kapitán Hastings i inspektor Japp.
Vražda, zapeklitá, až překombinovaná zápletka, omezený okruh podezřelých, překvapivý vrah… Ale to všechno přece čekáme, a tak se to dobře čte. K tomu trochu humoru a přátelského pošťuchování mezi ješitným Poirotem a věrným kapitánem Hastingsem, nic ponurého, a nakonec ta retro atmosféra staré dobré Anglie. Pro tohle všechno jsou asi detektivky Agathy Christie stále tak populární a jako lehká oddechová četba neohrozitelné dnešními temnými krvavými thrillery…
Aspoň já si při četbě parádně odpočinu.
Jako mladá jsem na tím ohrnovala nos a divila se mé mamince, že tyhle jednoduché detektivky vyhledává, to přece není žádná literatura … et voilà … dnes v maminčině věku si u Agathiných detektivek spokojeně vrním…
*
„Poirote,“ řekl jsem, „přemýšlel jsem.“
„To je cvičení hodné obdivu, příteli. Pokračujte v něm.“

Poirot pozvedl ze země nejdřív jednu, pak druhou nohu, jako to dělávají kočky.
„Nejvíc se obávám vlhkých nohou. Myslíte, že byste mi mohl dokázat sehnat galoše?“
Potlačil jsem úsměv.
„To je beznadějné,“ řekl jsem. „Chápejte, Poirote, ty se už nepoužívají.“

slawa.cap
29. května

Poslouchal jsem jako audio.
Tady jde o vyšetřování téměř od první věty, žádné zdlouhavé popisování pozadí. Hned po hlavě do příběhu a ono se to všechno průběžně vyjasní. Pro mně mnohem příjemnější než zdlouhavý začátek "Modrého vlaku". Navíc skvělá zápletka a motiv. Jediná "náhoda" je vlastně jméno hlavní hrdinky. A ten herecký výkon, to by mohla Amber Heard závidět.
I když jsem někde vzadu cítil nějaké podezření závěrem jsem byl zcela překvapen.


marekB78
22. května

Stará klasická detektivka, kde vraha musí Poirot vypátrat bez moderních vyšetřovacích metod, jen svou chytrostí, všímavostí a důvtipem. Kniha mě moc uchvátila. Vrahem může být skoro kdokoliv a přeci vás to na konci překvapí. Určitě si přečtu i nějakou další knihu od královny detektivek :)

Čmeláček
12. května

Vynikající kniha od královny detektivek. Skvělá!

Ema24
20. dubna

Miluju detektivní příběhy od Agathy Christie a tenhle na můj seznam oblíbených taky rychle přibyl. Kniha měla rychlý spád (knihu jsem přečetla asi za dva dny) a tentokrát tam nebylo ani tolik postav, takže se snadněji orientovalo. Zápletka opět neočekávatelná a úžasný detektiv s úžasnými šedými buňkami.

Opět úžasný detektivní příběh!

Terka_v25
17. dubna

Další přečtený případ s mým oblíbeným detektivem, který se tentokrát snaží přijít na kloub záhadě, kdo usiluje o život jedné mladé dívce. A. Christie opět v průběhu děje nabízí různé možnosti, kdo je tajemným pachatelem. Sečteno podtrženo taková klasika, byť už na začátku mi tam něco nehrálo, takže mě pachatel až tak nepřekvapil, spíš důvod proč se to celé stalo. Hastings potěšil.

Deia
27. března

Obálka hlása, že toto je jeden z najlepších príbehov, ktoré Agatha napísala. Mňa teda až tak nenadchol, aj keď sa mi páčil, ale mnohé jej knihy sa mi páčili viac. Spočiatku príbeh, ktorý sa zdal dosť záhadný, vyzeral, že ma bude zaujímať. Ale napriek tomu, že je to vcelku útla knižočka, tak mi prišla celkom rozťahaná, tiež tam bolo celkom veľa postáv, v ktorých som občas mala mierny chaos. Trochu som dúfala, že v End House, v pochmúrnom sídle, sa bude odohrávať viac z príbehu. Takisto mi celkom vadí postava Hastingsa, ani neviem prečo, proste mi je nesympatický a keďže je to rozprávač, tak je to trochu nepríjemné. Ale aj tak sa mi kniha čítala dobre a lámala som si hlavu nad tým, kto sa Nick pokúša siahnuť na život. Musím povedať, že koniec ma skutočne prekvapil, také rozuzlenie ma vôbec nenapadlo, takže záver bol naozaj prekvapujúci (ako to obálka sľubuje). Aj keď som od knihy čakala trochu viac, tak svoj účel splnila – je to príjemná detektívka na jedno poobedie.

Hani77
27. března

Přečteno jedním dechem. Tentokrát tam nebylo moc osob a rozjezd byl poměrně rychlý. Přestože jsem viděla film a pamatovala si některé detaily, tak vrah pro mě byl opět velkým překvapením. Jak to ta Agatha dělala, že vrahem je vždy někdo, do koho bychom to vůbec neřekli?!?

1