Dům na úskalí

V chátrajícím panském domě na útesu se dějí podivné věci: ze stěn padají těžké obrazy, ze skal se valí obrovské balvany, brzdy auta náhle nefungují… a jeho mladá majitelka několikrát jen taktak vyvázne životem. Nakonec do hry vstoupí střelná zbraň - a krátce poté i Hercule Poirot. Původně měl sice v úmyslu užívat si zaslouženého odpočinku ve vyhlášeném letovisku, ale když má neznámý záškodník tolik drzosti, že se pokusí dívku zastřelit téměř před jeho očima, nemůže to slavný detektiv nechat jen tak. Jenže tentokrát se zdá, že narazil na soupeře přinejmenším sobě rovného… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/242/hercule-poirot-dum-na-uskali-I5c-242.jpg 4.5241

Hercule Poirot (7.)

Peril at End House (1932)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

zahadum

Poirot tu rieši zdanlivo neriešiteľný prípad kedy niekto usiluje o život mladej ženy. Sú dôvodmi majetok ? láska ? hriechy minulosti ? ...už pomerne skoro na začiatku knihy je možné zistiť kto sa pokúsil zavraždiť dotyčnú slečnu...ku koncu nás trošku Agatha zmätie ale je to už len tak " do počtu " :) Poirot klasicky všetko odhalí a pripraví si skutočne dramatické finále....

Mi-šu-le

Další super kniha od A.CH. s Herculem Poirotem, ale četla jsem i lepší, prokoukla jsem vraha, poprvé, a některé další postavy, jiné mě naopak v závěru vyvedli z omylu. :) Není to její nejlepší kniha, ale i tak stojí za přečtení.

Shui-Xian

Jedna z mých oblíbenějších... Myslím, že zápletku lze prohlédnout snadněji než u mnohých případů Hercula Poirota, ale o to více baví čtenáře sledovat tu zločinnou rafinovanost. Navíc Christie obklopila oběť velmi různorodou partičkou podezřelých, z nichž každý má evidentně své tajemství. Domoci se rozuzlení tak, aby do sebe vše zapadlo, to je v tomto případě důstojný úkol pro malé šedé buňky...

chanahd

Taková klasická Agatha Christie. Skvělý Poirot, zapeklitý případ, napětí. Líbilo se mi to moc.

Sulfid

Moje první kniha od této autorky. Čekal jsem něco složitého a tak dále, ale příběh mě vtáhl a držel až do naprosto neočekávaného konce.

konicekbily
02.06.2016

Kombinačně zapeklitá detektivka je tak zamotaná, že se do toho zamotal i sám hlavní vyšetřovatel.
Ale nakonec se z toho dostal pomocí šedých buněk a nad zločincem vyzrál a nám to objasnil. Opět se to paní Agathe povedlo a mně se to moc líbilo!

morava
28.03.2016

Tak jsem si zase uzila dalsi detektivni pribeh teto uzasne spisovatelky.S kazdou novou kapitolou jsem si rikala, no tak asi uz znam motiv i pachatele .
Omyl, konec mne opravdu prekvapil.

tess.for
28.01.2016

Klasická detektivka s Herculem Poirotem, doporučuji přečíst.

pavla9879
30.10.2015

Úžasně napsaný příběh, čtivý a opravdu šokující konec.

Emma8
08.10.2015

suprově promyšlené

Heyhey
11.09.2015

Typická Agatha. Nečekaně překombinované vyřešení.

St. Jimmy
26.08.2015

Parádní detektivka s šokujícím závěrem a výtečný Poirot. Jen mě drbe ta francouzština, merde...

Ben Nevis
24.11.2014

Buď jsem to už kdysi četla nebo viděla film, protože mi bylo hned jasné, kdo je pachatel a ve správném momentu mi docvakl i motiv. Díky tomu jsem si mohla užívat detailů a pozorovat, jestli všechno zapadá. S tím si Agatha umí vyhrát a taky nechápu, kde chodí na ty nápady, jak by se dalo vraždit. Bohužel Poirot příliš dlouho tápal a na brilantního detektiva byl moc důvěřivý, čímž mi lezl na nervy. Na druhou stranu byl lidský a musíme omluvit i jeho stáří.

Nevím, čí to byla chyba, že nebyly ani pod čarou přeložené francouzské věty.

astroweb
03.10.2014

Zase jsem byl Agathou napálen-když už jsem si myslel, že znám pachatele, bylo to všechno jinak. Velmi příjemná četba, výtečná.

wikiniki
13.04.2014

Takový Agathin průměr, ale i tak dobrá kniha.

mkarajda
31.01.2014

kniha mě nijak nenadchla. Byla to moje druhá kniha od této autorky, celkem brzy jsem došla k závěru, kdo je vrahem, což se mi v závěru potvrdilo. Poirot mi nebyl moc sympatický, takže další knihy už asi vyhledávat nebudu.

wooloong
06.10.2013

Hodně nápaditý a rafinovaný zločin a zločinec, který dokonce chvíli vodil za nos i samotného Poirota. Paráda!

Kubíííína
16.08.2013

Tato kniha byla u mě jedna z nejlepších, co lady Agatha napsala. Četla se velmi pěkně, byla napínavá a závěr mě totálně dostal.

Marčullkas
24.07.2013

Tajuplná detektivka, která se moc dobře četla.

kika 13
27.06.2013

Četla se mi pěkně,má spád.

Thanyss
18.06.2013

Krásně "zašmodrchaná" detektivka, kde zpočátku nehledáme vraha, ale Poirot se snaží vraždě zabránit. I tak dojde omylem k jednomu úmrtí. Ale byla ta smrt skutečně omylem? Na druhou stranu, kdo by si mohl přát smrt mladé dívky, která už několikrát jen i vlásek unikla smrti. Závěr příběhu s předstíranou seancí výborně podtrhuje mrazivou atmosféru a zrůdnou povahu zločinu, který byl spáchán.
Moc pěkné, takové detektivky se mi čtou moc dobře.

AllieM
22.05.2013

Dokonale vymyšlené charaktery postav, vtipné francouzské vsuvky, promyšlený konec. Co víc si přát. Jedna z mých nejoblíbenějších knih od Madam detektivek, Agathy Christie. 5 hvězdiček.

Iva B.
09.04.2013

Agatha Christie je má oblíbená, každou její knížku zhltnu během chvilky. Sice jsem viděla dříve filmové zpracování, které je mimochodem taky super, ale čtení mě bavilo, i když jsem věděla, kdo je pachatelem. Doporučuji k přečtení.

Verun
23.03.2012

Velice příjemná záležitost a opravdu jsem byla napjatá, jak "to" celé dopadne. Postavy jsou skvěle vykresleny. Nepatří mezi mé nejoblíbenější od Agathy, ale určitě stojí za přečtení.

LenaBil
13.04.2011

Knihu hodnotím kladně, líbila se mi, dobře se četla, bavila mě. Poirot je v této knize jedinečný.

mi-380

Příliš mnoho francouzštiny, příliš mnoho náhod, ale stálé napětí a několikanásobná chytrá pointa mnohé napraví. 65%.