Dům na úskalí

V chátrajícím panském domě na útesu se dějí podivné věci: ze stěn padají těžké obrazy, ze skal se valí obrovské balvany, brzdy auta náhle nefungují… a jeho mladá majitelka několikrát jen taktak vyvázne životem. Nakonec do hry vstoupí střelná zbraň – a krátce poté i Hercule Poirot. Původně měl sice v úmyslu užívat si zaslouženého odpočinku ve vyhlášeném letovisku, ale když má neznámý záškodník tolik drzosti, že se pokusí dívku zastřelit téměř před jeho očima, nemůže to slavný detektiv nechat jen tak. Jenže tentokrát se zdá, že narazil na soupeře přinejmenším sobě rovného…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242/hercule-poirot-dum-na-uskali-I5c-242.jpg 4.5421

Hercule Poirot 7.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Knižní klub

Peril at End House, 1932

Kniha Dům na úskalí

Awča

Jsem velkou milovnicí knih Agathy Christie. Tento příběh jsem již viděla zfilmovaný, ale na první podívání jsem se trochu ztrácela v postavách a motivech.
V knize mi přišel příběh přehlednější a navíc vyprávěný Hastingsem, to skvělé špičkování mezi ním a Poirotem!
Je to taková skvělá odpočinková jednohubka.

martineden

Co napsat nového o díle paní Agathy? Je to prostě geniální.

RonnieSmithx

Geniální detektivka od geniální autorky. Hastings a Hercule Poirot spolu tvoří sehrané kombo a možná že víc než samotné rozuzlení se mi líbila úplně poslední stránka knihy, kde své konání vysvětlí i jeden dobrý obchodník, a tak Poirot už zjistí opravdu všechno, co se z tohohle případu dalo vytěžit.

mahdal
08.11.2020

Hodnotím v rámci knih od A. Christie. Dům na úskalí je nepochybně propracovanou detektivkou, dobře se četla a zápletka knihy byla zajímavá. Jsem rád, že jsem si znovu rozšířil obzory v tvorbě této autorky, přesto však román nespadá do jejích vrcholných děl.
Milovníci detektivek si ale přijdou na své, jak už je známo od této autorky, nenechá čtenáře chvíli odpočinou, neustále podněcuje jeho mysl v pátrání po zločinci. Jemné nuance vyprávění jsou jí vlastní, tím je příběh neskutečně čtivý. Přesto se mi překlad tohoto románu četl o něco hůře než jiné její detektivky. Doporučuji.

LahoferRose
31.10.2020

Kniha je psána z pohledu kapitána Hastingse, příjemná změna. Opět kultivovaný, humor a naprosto šílené rozuzlení. Přečteno jedním dechem.

Lily101
17.10.2020

Až na uspěchaný závěr není co vytknout!

Greenfingers
08.09.2020

Milovníci Hercule Poirota, mezi které se již dlouhou dobu řadím, si zde přijdou opravdu na své. Knihu považuji za skvělou ukázku autorčina nadání pro fabulaci příběhů včetně překvapivých point.
V mé teď už téměr kompletní sbírce knih od A.Christie tomuto detektivnímu románu patří čestné místo.

m_martina
05.09.2020

Další výborný případ s Herculem Poirotem, ve kterém není o překvapení nouze. A setkání s kapitánem Hastingsem mne potěšilo. Knihu jsem přečetla na jeden zátah a moc se mi líbila.