Dům na úskalí

Dům na úskalí https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242/bmid_hercule-poirot-dum-na-uskali-I5c-242.jpg 5 584 81

Hercule Poirot série

V chátrajícím panském domě na útesu se dějí podivné věci: ze stěn padají těžké obrazy, ze skal se valí obrovské balvany, brzdy auta náhle nefungují… a jeho mladá majitelka několikrát jen taktak vyvázne životem. Nakonec do hry vstoupí střelná zbraň – a krátce poté i Hercule Poirot. Původně měl sice v úmyslu užívat si zaslouženého odpočinku ve vyhlášeném letovisku, ale když má neznámý záškodník tolik drzosti, že se pokusí dívku zastřelit téměř před jeho očima, nemůže to slavný detektiv nechat jen tak. Jenže tentokrát se zdá, že narazil na soupeře přinejmenším sobě rovného…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Peril at End House , 1932

Sulfid
13.02.2017 5 z 5

Moje první kniha od této autorky. Čekal jsem něco složitého a tak dále, ale příběh mě vtáhl a držel až do naprosto neočekávaného konce.

konicekbily
02.06.2016 5 z 5

Kombinačně zapeklitá detektivka je tak zamotaná, že se do toho zamotal i sám hlavní vyšetřovatel.
Ale nakonec se z toho dostal pomocí šedých buněk a nad zločincem vyzrál a nám to objasnil. Opět se to paní Agathe povedlo a mně se to moc líbilo!

morava
28.03.2016 4 z 5

Tak jsem si zase uzila dalsi detektivni pribeh teto uzasne spisovatelky.S kazdou novou kapitolou jsem si rikala, no tak asi uz znam motiv i pachatele .
Omyl, konec mne opravdu prekvapil.

pavla9879
30.10.2015 4 z 5

Úžasně napsaný příběh, čtivý a opravdu šokující konec.

Emma8
08.10.2015 5 z 5

suprově promyšlené

Heyhey
11.09.2015 4 z 5

Typická Agatha. Nečekaně překombinované vyřešení.

St. Jimmy
26.08.2015 4 z 5

Parádní detektivka s šokujícím závěrem a výtečný Poirot. Jen mě drbe ta francouzština, merde...

Ben Nevis
24.11.2014 4 z 5

Buď jsem to už kdysi četla nebo viděla film, protože mi bylo hned jasné, kdo je pachatel a ve správném momentu mi docvakl i motiv. Díky tomu jsem si mohla užívat detailů a pozorovat, jestli všechno zapadá. S tím si Agatha umí vyhrát a taky nechápu, kde chodí na ty nápady, jak by se dalo vraždit. Bohužel Poirot příliš dlouho tápal a na brilantního detektiva byl moc důvěřivý, čímž mi lezl na nervy. Na druhou stranu byl lidský a musíme omluvit i jeho stáří.

Nevím, čí to byla chyba, že nebyly ani pod čarou přeložené francouzské věty.

astroweb
03.10.2014 5 z 5

Zase jsem byl Agathou napálen-když už jsem si myslel, že znám pachatele, bylo to všechno jinak. Velmi příjemná četba, výtečná.

wikiniki
13.04.2014 4 z 5

Takový Agathin průměr, ale i tak dobrá kniha.

mkarajda
31.01.2014 3 z 5

kniha mě nijak nenadchla. Byla to moje druhá kniha od této autorky, celkem brzy jsem došla k závěru, kdo je vrahem, což se mi v závěru potvrdilo. Poirot mi nebyl moc sympatický, takže další knihy už asi vyhledávat nebudu.

wooloong
06.10.2013 5 z 5

Hodně nápaditý a rafinovaný zločin a zločinec, který dokonce chvíli vodil za nos i samotného Poirota. Paráda!

Kubíííína
16.08.2013 5 z 5

Tato kniha byla u mě jedna z nejlepších, co lady Agatha napsala. Četla se velmi pěkně, byla napínavá a závěr mě totálně dostal.

Marčullkas
24.07.2013 4 z 5

Tajuplná detektivka, která se moc dobře četla.

kika 13
27.06.2013 3 z 5

Četla se mi pěkně,má spád.

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Krásně "zašmodrchaná" detektivka, kde zpočátku nehledáme vraha, ale Poirot se snaží vraždě zabránit. I tak dojde omylem k jednomu úmrtí. Ale byla ta smrt skutečně omylem? Na druhou stranu, kdo by si mohl přát smrt mladé dívky, která už několikrát jen i vlásek unikla smrti. Závěr příběhu s předstíranou seancí výborně podtrhuje mrazivou atmosféru a zrůdnou povahu zločinu, který byl spáchán.
Moc pěkné, takové detektivky se mi čtou moc dobře.

AllieM
22.05.2013 5 z 5

Dokonale vymyšlené charaktery postav, vtipné francouzské vsuvky, promyšlený konec. Co víc si přát. Jedna z mých nejoblíbenějších knih od Madam detektivek, Agathy Christie. 5 hvězdiček.

Iva B.
09.04.2013 5 z 5

Agatha Christie je má oblíbená, každou její knížku zhltnu během chvilky. Sice jsem viděla dříve filmové zpracování, které je mimochodem taky super, ale čtení mě bavilo, i když jsem věděla, kdo je pachatelem. Doporučuji k přečtení.

Verun
23.03.2012 4 z 5

Velice příjemná záležitost a opravdu jsem byla napjatá, jak "to" celé dopadne. Postavy jsou skvěle vykresleny. Nepatří mezi mé nejoblíbenější od Agathy, ale určitě stojí za přečtení.

LenaBil
13.04.2011 5 z 5

Knihu hodnotím kladně, líbila se mi, dobře se četla, bavila mě. Poirot je v této knize jedinečný.