Cizí děti

Tři povídky, které navzájem spojuje autorčino zamyšlení nad osudy dospívajících dětí z rozvrácených rodin. Povídky prozrazující autorčinu znalost světa dospívajících a velké pochopení pro jejich starosti i často nepochopitelné reakce. Knížka je čtenářsky přitažlivá a zároveň apeluje na odpovědnost dospělých k dětem a jejich osudu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12351/cizi-deti-12351.jpg 4.639
Povídky, Literatura česká
Vydáno · Profil

Kniha Cizí děti

Ronny
19.02.2018

Mistrně napsané tři příběhy ze života dětí z nefunkčních nebo neúplných rodin. Chytla mně za srdce!!

gleti
18.10.2017

Jedna povídka bolestnější než druhá.

morava
16.04.2016

Jak jen hodnotit knihu, ktera vas dozene k slzam ?I kdyz by se tato utla knizecka svym poctem stran dala zvladnout klidne za jeden nebo dva vecery, tak ja si musela mezi povidkami delat pauzu , jinak bych to citove nezvladla. Hlavne povidka Divka s musli a Co Hedvika nerekla mne hodne zasahly.

flycat
04.12.2014

Silná kniha,první dvě děti bych si nejradši nastěhovala domů:o((((

adaaugusta
13.09.2014

K třetí povídce (Baculka a Maculka):
Situace jako z Lolity: mladá vdova se znovu provdá, její dcera se zamiluje do otčíma, koketuje s ním, žárlí na matku, jenže otčím je normální chlap, žádný Humbert Humbert, takže to dopadne jinak. Jestlipak autorka na Lolitu myslela, když psala tu povídku?

anibeni
13.06.2014

Velmi silná knížka, nad kterou člověk nezůstane chladný a donutí ho se zamyslet... Tuto knihu bych dala přečíst všem puberťákům, co se posmívají dětem ze sociálně slabších rodin... protože co my víme, jak se takovýmto dětem daří...

Ramondia1
02.04.2014

Vynikajícím způsobem napsané tři příběhy, souhlasím s makemake. Haranti, co mají od svých rodičů všechno, nač pomyslí, ať se jedná o materiálno nebo cit, tak si na ně otvírají pusu, naopak děti, co musí o rodičovskou lásku škemrat, ke svým rodičům vzhlíží a milují je. Viděla jsem zfilmovanou Dívku s mušlí i Co Hedvika neřekla. Film Dívka s mušlí se mi líbil víc, protože byl zasazen skutečně do doby socialismu, ve které byla i napsán příběh, proto byla přesvědčivější, samozřejmě také díky hereckým výkonům dobrých herců. Film Co Hedvika neřekla byl zasazen do doby porevoluční a přestože měl dobré herecké obsazení, vyzněl film přes výbornou předlohu poněkud jalově.

pedi
24.03.2014

makemake přede mnou to vyjádřil úplně přesně..některé pasáže až k pláči.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Jaromíra Kolárová
česká, 1919 - 2006