Smolný rok

Pětačtyřicetiletá Ginny je přesvědčená, že je její rodina každých patnáct let stižena kletbou. Ona sama v patnácti otěhotněla a porodila dceru Lizu, jež ve svých patnácti udělala totéž. Teď uplynulo dalších patnáct let a obě svobodné matky, Ginny i Liza, s hrůzou čekají, kdy dospívající Mosey zopakuje stejný scénář. Tentokrát však kletba na rodinu dopadá nečekaným způsobem… Mrazivý román o matkách, které byly samy ještě dětmi, když rodily, dívčích přátelstvích, dávno ztracených i znovu nalezených láskách, zradě, zneužití a zklamání, nenávisti a žárlivosti. A především o rodině a pevných poutech, která vytváří....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/196983/smolny-rok-A2C-196983.jpg 4.1202
Vydáno:, Ikar (ČR)

A Grown-Up Kind of Pretty (2013)

Kniha Smolný rok

JointlieKat94

Příběh se mi moc líbil! A naprosto mě vtáhl do děje, nemohla jsem se odtrhnout. :) vypráví o Slocumbovic ženách- Velká Ginny, Malá Lisa a Mosey. Jejich rod je "prokletý" a každých 15 let se stane něco významného, dá-li se to tak říct. V patnácti letech se Ginny narodí Lisa, o 15 let později porodí Lisa malou Mosey. Teď je Mosey 15 let a rodina čeká, co se stane ji, když v tom Mosey narazí na jedno velké tajemství pod vrbou, která se porazila kvůli bazénu pro Lisu, která měla před rokem mrtvičku, takže nemůže mluvit a hýbat se.

Příběh byl napínavý a nutil mne číst dál. Je krásné, jak rodina dokáže držet pospolu i v těch nejtěžších chvílích. Je to zároveň i romantické a fakt napínavé! Rozhodně mohu doporučit. ;)

Hanichka

Knížka mě popravdě moc nezaujala. Postavy byly podle mě ne úplně dobře napsané, nevěřila jsem jim věk, ve kterém měly být. Rozdělení knížky do tří pohledů mi přišlo zbytečné, imho to příběhu nic zvláštního nepřineslo. Přezdívky Malá a Velká mě iritovaly. Konec (mám na mysli hlavně poslední kapitolu) byl nějak rychlý a neseděl ke zbytku knihy.

munka

Veľmi pekný príbeh o netradičnej rodine, ktorý má dostal. Mama slobodná matka, dcéra slobodná matka a už sa len čaká ako dopadne vnučka. Pútavé rozprávanie troch žien o tom čo prežili, ako sa vysporiadali so svojou minulosťou. Doporučujem.

Dela111
21.12.2018

Jedna z nejhezčích knih o rodině a síle mateřských pout. Je to smutný i veselý příběh, dojemný i silný, hořkosladký. Jednu chvíli cítíte obrovskou lítost a soucit a vzápětí se smějete.
Pro Slucumbovy ženy bývá každý patnáctý rok smolný a tento není výjimkou. Naopak, smůly je vrchovatě. A nejstarší z žen se za svoji dceru a vnučku bude muset bít jako lvice. Ovšem která žena by se za nejbližší neporvala i s osudem?!
Knihu jsem si moc užila. Je to originální krásný příběh ze života, velmi poutavě napsaný, nechybí ani humor.
Doporučuji.

Anasa
29.06.2018

Stylem mě knížka chytla od první stránky. Osten zklamání jsem ucítila, když se vystřídaly vypravěčky. Pak mi to ale začalo vyhovovat - každá vypravěčka měla co říci, každá měla jiný pohled na věc a osvětlila jinou část skládačky. Postupně odkrývaná pravda se mi líbila, dílky postupně začaly zapadat na své místo. Konec byl šťastný a asi by se mi zdál až příliš šťastný, kdybych to všem třem ženám tolik nepřála. Zvláště Velké. Mně se totiž nezdála krkolomná zápletka, mně se zdála neuvěřitelná osobnost ženy, která se od patnácti rve s osudem tak jako ona.

iiiccc
02.05.2018

Na začátku jsem moc nechápala o čem má kniha vlastně být, ale jsem ráda, že jsem to nevzdala. Kniha měla všechno, co si od slov "rodinné vztahy" a "tajemství" představuji. Postupně odkrývaný triviální skandál v sobě nakonec ukrývá něco mnohem závažnějšího.

CarolC
21.04.2018

Nejdřív jsem se nedokázala vžít do děje, dělalo mi problém, že je příběh vyprávěný hned třemi osobami. nakonec si mě ale zíksla a já nedokázala odložit knihu, jelikož jsem byla hrozně zvědavá, jak to celé dopadne!

Dresia
07.04.2018

Moc pěkné. Škoda, že autorka nepíše dál.