Kronika mého života

Půvabné autobiografické vyprávění Josefa Lady. Vzpomíná na své dětství, učení u knihařského mistra, studium na Uměleckoprůmyslové škole, na svou rodinu a přátele. Text doprovází charakteristické Ladovy ilustrace.

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22820/kronika-meho-zivota-22820.jpg 4.8101
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Knižní klub, Český spisovatel

Kniha Kronika mého života

feyer

Kouzelná kniha, svědectví dávných časů. Vřele doporučuji!

qwerb
06.10.2020

Od dětství miluji příběhy Josefa Lady. Kronika mého života je skvělá.

m_martina
25.05.2020

Josefa Ladu a jeho ilustrace miluji a zůstávám jim věrná. Už celá dlouhá léta mám doma jeho nástěnný i stolní kalendář na příslušný rok. Proto mne nesměla minout ani tato kniha, která je prostě skvělá. A pana Ladu nezbývá než obdivovat za to, jak se dokázal se životem poprat.

n.ezn.amy
04.04.2020

Vzpomínky Josefa Lady na své mládí v Hrusicích, studia Praze, kamarádství s Jaroslavem Haškem a poté návrat do rodné vsi. Velice mile sepsaná kniha, z které dýchá ta pohoda, která vychází z jeho nádherných obrazů.

pagac17
19.10.2019

Je to opravdu Kronika slavného malíře, pročítal jsem jí se zájmem, také s ohledem na mého otce, který se narodil o dva roky dříve, když mi pak vyprávěl svoje zážitky ze svého mládí, tak se dají z části přirovnat ke kronice pana Lady, jeho podání je veselé a zábavné, a pak doprovázeny poutavými obrázky.

ArwenAragorn
12.10.2019

Krásné, veselé i smutné vzpomínky Josefa Lady. Kniha je psaná tak čtivě a poutavě, že, přestože jsem ji přečetla poprvé v deseti letech, už tehdy se mi líbila.

tomasblazek
30.09.2019

Memoár, který se zabydlel natrvalo v mém čtenářském srdci. Tolik citu a přitom tak málo nostalgie... Tento spis by měl být součástí zlatého fondu české literatury, protože toto je životní příběh člověka, který spolutvořil kolektivní vědomí Čechů, v nejlepším slova smyslu.

ijcro
16.01.2019

K této knize jsem se vrátil po dlouhých létech, abych zjistil, že opravdu, ale opravdu nic neztratila ze svého půvabu. Je psaná velmi přívětivým jazykem, kde opravdu smutné události rodinné anebo osobní jsou až příliš laskavě zaobaleny a čtenáři předloženy formou, která neukazuje jak těžký život určitých vrstev společnosti tehdejší doby byl. Přečtení této knihy vzpomínek může být inspirací pro každého ať už k drobnému zastavení v každodenním spěchu a ohlédnutí se, nebo třeba vyprovokuje k návštěvě naučné stezky v Hrusicích a Ladova památníku... Kdybych mohl, ještě jednu hvězdu přidám :)