Kronika mého života

Půvabné autobiografické vyprávění Josefa Lady. Vzpomíná na své dětství, učení u knihařského mistra, studium na Uměleckoprůmyslové škole, na svou rodinu a přátele. Text doprovází charakteristické Ladovy ilustrace.

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22820/kronika-meho-zivota-22820.jpg 4.8118

Kniha Kronika mého života

Čmeláček

Tahle kniha jde tak trochu mimo žánry, které čtu běžně. Je ale výborná a obrázky Josefa Lady mám rád. Takže asi tak :))).

hop65
18.12.2021

Nádherná kniha vzpomínek vynikajícího českého malíře a spisovatele. Dýchá z ní atmosféra přelomu XIX. a XX. století a období první republiky.

ennlady
28.10.2021

Vracím se k této milé knížce v rámci Čtenářské výzvy. Poprvé jsem ji četla v době, kdy jsem ji zakoupila za 45 korun :-). Je to nesmírně příjemné čtení, nic jiného k tomu není třeba dodávat.

Hanina61
24.09.2021

Josef Lada jako spisovatel, malíř, člověk... A překrásná kniha plná kouzelných ilustrací...Udělala jsem to přesně tak, jak píše pode mnou Ninushka, knihu jsem si přečetla a pak se vypravila do Hrusic, a ne jednou. J. Ladu jsem měla ráda už jako dítě a jako dospěláka mě moc zajímá i jeho život. A nikdy nezapomenu na pražskou výstavu, kdy jsem stála jak očarovaná před originály jeho obrazů, které svými barvami a živostí doslova "vtahovaly dovnitř"... kdo z nás si někdy nepřál ocitnout se mezi dětmi užívajícími si zimní radovánky na návsi nebo mezi jeho koledníčky před jesličkami?
Všem, kdo mají Ladu rádi, tuto knihu moc doporučuju.
PS. Jak si myslíte, že se jmenuje můj černý kocour? :-)

milkara
27.08.2021

Můj oblíbený spisovatel už od dětství..Znám všechny jeho knihy a vlastně po přečtení tohoto obsáhlého díla i celý jeho veselý i smutný život včetně ztráty druhé dcery. Ještě se chystám číst knihu jeho první dcery Aleny s názvem Můj táta Josef Lada. Těším se.

Ninushka
18.02.2021

Jedna z mých nejoblíbenějších knih od Lady. Hrusice sice nejsou už co bývaly, jsou ale Ladou tak báječně popsané, že místa, o kterých píše poznávám nebo si to alespoň myslím. Doporučuju si knihu přečíst a pak si udělat výlet do Hrusic.

JáraTym
17.02.2021

Humorná, dojemná, někdy i bolestná kniha, která vás přenese na vesnici a dozvíte se vše, co by se vám tam mohlo stát. Kniha je doplněna krásnými ilustracemi Josefa Lady, které knihu nádherně doplňují. Pro všechny zvídavé, nebo ty, kteří si rádi přečtou neobyčejný život národního umělce.

jitka7326
01.02.2021

Přečteno v rámci ČV 2021. Zajímavý popis života na vesnici na přelomu 19.a 20.století.