Řeč květů

Řeč květů https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129447/mid_rec-kvetu-ETW-129447.jpg 4 77 27

Svéhlavá a zarputilá Victoria Jonesová byla do svých devíti let odmítnutá desítkami pěstounských rodin. Její skutečný život začíná teď , v den jejích osmnáctých narozenin, kdy odchází z dětského domova, aby se postavila na vlastní nohy. Na cestu dostane obálku s dvaceti dolary a vzkazem Kup si jídlo a najdi si práci. Jak má ale Victoria žít ve světě, v němž vše působí nepřátelsky a který mluví řečí, jíž nerozumí ? Victoria se mnohem bezpečněji cítí ve světě rostlin. Ví, že sedmikráska znamená nevinnost, jiřiny značí důstojnost a daruje-li někomu květy ptačince, vítá ho tím do svého domu. Vnitřně zatvrzelá a traumatizovaná dívka lépe než jazykem lidí hovoří květomluvou, kterou se kdysi naučila od své pěstounky Elisabeth. Jediné osoby, která jí kdy byla blízká. Nyní se musí učit znovu, jak si získat práci a přátele, jak jim důvěřovat a jak je motivovat. Dokže otevřít lidem své vyprahlé srdce ?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Language of flowers , 2011

Marie022
02.05.2021 3 z 5

Knížka byla vcelku zajímavá, Victoriin život byl vcelku smutný a její chování docela pochopitelné, ale občas mě už štvala. Ovšem když jsem se brodila v těch scénách věnovaných porodu a potom mateřství myslela jsem, že už ji nedočtu, přišlo mi to hrozně zdlouhavé a popisovala to jako nějaký horor. Nicméně nakonec jsem ráda, že jsem vydržela a knihu dočetla do konce.

SammSamm
16.01.2019 4 z 5

Musím říci, že po velkém výběru knih v knihovně, kdy jsem opravdu neměla zaměřený cíl a jen tak jsem bloumala, co bych mohla číst, mne tato kniha upoutala svým obsahem a tak jsem si ji půjčila, začala číst a i když tam byly nepatrné zádrhely, které mou mysl odloudily, jsem knihu do sebe "vcucla". Příběh se mi velmi líbil a ač byla Victorie taká či onaká, určitě to pro ni nebylo lehké. Květomluva mne opravdu nadchla a líbí se mi, jak to autorka má parádně prostudované a promyšlené (sehnala jsem si informace o kvěomluvě a i knihu mimochodem :-D )

helenkan
08.10.2016 4 z 5

Docela zajímavý příběh. I když mě občas Victoriino chování štvalo,ale neměla to v životě lehký. Kde se měla naučit nějaké lásce,když ji celé dětství stěhovali od jedněch pěstounů ke druhým a všude byla pro každého divná. Těžko si pak mohla k někomu najít ten správný vztah a důvěru.
Knížka se mi líbila.

eiramka
23.05.2016 2 z 5

Příběh Victorie, dívky odložené matkou hned po narození. Příběh dítěte, které nemělo nikdy možnost navázat hluboký vztah ,je citově deprivované a znovu a znovu zklamané - až se naučí nic dobrého od nikoho - ani od sebe - nečekat. První třetina knihy byla velmi dobrá - ale pak se to pokazilo, příběh začal být čím dál tím míň uvěřitelný - postavy se začaly chovat nelogicky - všechno to bylo nachystáno na slavný happy end. Ale přiznávám, že se to přesto četlo dobře.

Dorothea
23.01.2016 4 z 5

Pěkná knížka, která má dobře běžící děj i hezké ukončení. Jsem ráda, že byla napsána na originálnější téma.

malen
30.10.2015 4 z 5

Také se mi líbilo, stojí za přečtení.

morava
29.10.2015 4 z 5

Pekny roman plny citu a kvetin.

Charley
01.04.2015 3 z 5

Popravdě čekala jsem naprosto jiný příběh, ale i tak to nebylo špatné. Můžeme vidět, jak je pro děti z dětských domovů těžké zařadit se do normálního života a překonat pocit, že jsou zbyteční a nehodní lásky.

janyska13
09.02.2015 5 z 5

Skvělá kniha, asi ani nedokážu popsat, co všechno jsem při čtení cítila a na co jsem myslela. Netradiční příběh, který mě moc bavil. A jako bonus jsem se dozvěděla něco málo o významu květin... :)

lenka1048
30.12.2014 2 z 5

Na knihu jsem byla natěšená, ale přiznám se , že příběh mě nijak zvlášt nezaujal. Dokonce i v jistých pasážích jsem se dosti rozčilovala, nad jednáním hlavní hrdinky a celkově jsem knihu dočítala spíše z nutnosti. Takže, kniha jistě něčím zaujme, ale moc toho není. Rozhodně existují lepší..

mayinka
08.12.2014 2 z 5

Ja jsem se obavala o miminko. Bala jsem se, ze neprezije. Precteno a mozna nekdy prectu jeste jednou.

lenkavildomcova
13.10.2014 3 z 5

nedočetla jsem, od poloviny už jsem se nudila...a podle zdejších komentářů, jsem pochopila, že nic závratného se již v knize nestane...

Kačík
22.08.2014 3 z 5

Pěkný příběh, ale přečetla jsem jej jednou a stačí. Na knížku jsem se moc těšila, ale tak trochu mě zklamala, čekala jsem víc.

ivca7818
04.07.2014 3 z 5

Název knihy a její obálka mě mylně přesvědčily, že se jedná o nějakou fantasy, například s tématikou víl. Jakmile jsem knihu přečetla (a že jsem se k tomu musela už i nutit), utvrdila jsem se v tom, že už v životě si ji znovu nepřečtu. Jediné, co většinou každého čtenáře zaujme, je nápad s květomluvou, což je také to jediné, co může být na dané knize originální. Zbytek už prostě vyzní jako plytká a tuctová romance pro náctileté. Tři hvězdy za květomluvu, děj naprostá nuda, knih s podobným příběhem jsou tucty.

poupatko1
20.06.2014

Absolutně mě kniha nezaujala a ani nebavila, nedočetla jsem jí, možná se na ní vrhnu někdy jindy.

Mon12
28.03.2014 3 z 5

Nápad knihy, která bude popisovat květomluvu, mne nadchl, proto jsem si knížku vybrala a taky za to dávám tři hvězdičky. Ale příběh mě neoslovil, snažila jsem se sžít s hlavní hrdinkou - ze začátku mi byla sympatická, neměla to v životě jednoduché a těžko soudit její další rozhodnutí, která činila, ale mě osobně prostě její rozhodnutí nevyhovovala a zamrzela mě.

Laf
03.03.2014 3 z 5

Příběh se mi líbil a květomluva mě bavila :-). Jenom mi tam trochu vadilo, jak se tam střídali kapitoly. Kdybych to nečetla v kuse, tak bych se pak asi neorientovala :)

lucmat
20.02.2014 3 z 5

Nejdřív jsem se nemohla začíst, ale po pár kapitolách už dobré, hezká kniha, téma květomluvy je zajímavé, i jsem se něco přiučila... :-)

domov
27.11.2013 5 z 5

Krásný román a ani není vidět ,že je to prvotina .

krab
16.11.2013 3 z 5

Zaujalo mě to, co se týče popisu osobnosti hlavní hrdinky, jinak mě romantické příběhy až tak neberou... ale řeč květin je zajímavý způsob dorozumívání, zdá se mi :)

květomluva

Autorovy knížky