Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky

Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky

Knížka o dvou mužíčcích z pařezové chaloupky.

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27253/pohadky-z-parezove-chaloupky-kremilka-a-vochomurky-27253.jpg 4.8215
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

SSTknihy

Chválit tuhle knihu je opravdu jako nosit dříví do lesa nebo ony pověstné sovy do Atén. Taková dokonalá klasika, že se divím, že ještě nebyla vyhlášená za národní poklad. A když si k tomu člověk přimyslí jedinečný hlas paní Bohdalové – není co dodat.

surikata246

Zamilovaný večerníček z dětství a knížku maminka mě a mým sourozencům půjčovala od přátel a z knihovny a četla nám ji při nemoci. Doma jme ji bohužel neměli, rodiče ji tenkrát nemohli sehnat. Naše děti malé hrdiny z lesní chaloupky také milují.

Hospodyňka

Pohádky nejen na dobrou noc, ale také na dobré ráno pro nemocné děti. Momentálně velice aktuální.

Ishir

Pěkné pohádky

Godvind
26.11.2017

Jedny z nejkrásnějších pohádek na dobrou noc pro malé děti.

Alizon
10.10.2017

Hezka vzpominka na me detstvi. Knizku jsem tedy jako dite myslim necetla, ale televizni Vecernicek jsem milovala. Ted jsem ji cetla v ramci ctenarske vyzvy - kniha pohadek a zaroven pred spanim dceri. Take se u nas ujalo slovo "Pizizubka";). Klasika, kterou mohu pro deti jen doporucit.

HDosoudilová
09.09.2017

Tyhle dva skřítky jsem měla strašně ráda. jak v knižní podobě, tak i jako Večerníček. A právě proto, že to jsou vtipné příběhy.

pipetka5566
08.08.2017

Kdo by neměl rád Křemílka,Vochomůrku a jejich povidla :-D Jako malá jsem je zbožňovala a i dnes se ráda podívám se synovcem :-)

Princezna22
17.03.2017

Přečteno,. Dcerka zase nadšená. :-) Jak ona miluje takovéhle knihy před spaním. Tahle je také krásná a asi ji zase brzo přečteme.

Dominik2008
26.02.2017

hodně se mi líbila

mekkejla
23.02.2017

Čteme se synkem každý večer a neustále dokola. :-)

martas006
06.02.2017

Nádherné příběhy postav Křemílka a Vochomůrky, ráda jsem je četla.

Jitka_Roškotová
26.01.2017

Křemílka a Vochomůrku miluji už od svého dětství, ať už jako knížku nebo jako Večerníček. Když jsem byla malá, maminka mi dokonce ušila i polštářky s jejich podobou. Teď jsem se znovu vrátila ke knížce a čtu ji své dcerce před spaním. Příběhy mi i nyní přijdou zábavné a jejich délka je pro usínání úplně ideální. Ale asi ani kdybych ji četla po sté, nikdy si nezapamatuji, který z nich je který...

tatafa
07.01.2017

Krásný, jedinečný příběh, který ovlivnil mé dětství.

Pajina68
27.09.2016

Nádherná knížka, kterou jsem četla jako malá a pak také svým dětem. Všechny tyhle dětské knihy opatruji jako oko v hlavě a už se těším, až je budu číst vnoučatům. U nás se nejvíc uchytilo jméno Pizizubka.

parxel
13.09.2016

Tato kniha se do mne nezapomenutelně zapsala až v dospělosti. A to díky mému synovi, který si po jejím přečtení chtěl stále dokola hrát na Brouka Prskavce a Kazbundu. Kdykoliv si na to vzpomenu, tak se mi vybaví jeho radost a čertovské plamínky v očích. Doporučuji všem dětem a jejich rodičům. Moc krásný soubor pohádek.

Damato
09.02.2016

Po letech jsem zase otevřela tuto knihu a tentokrát s vnoučaty začala k usínání číst tyto úžasné příběhy, které jsem jako holka moc ráda četla, pak je četla synům, když začínali chápat večerníčky - pokud se dožiji, myslím, že i děti vnoučat bude zajímat, jak vesele se v pařezové chaloupce žije

qwill
28.12.2015

Badatelé zatím vůbec nechápou, jak hluboké problémy jsou zde řešeny. . . Nedůvěřivý, ba ironický pohled některých pochybovačů by měl ale zmizet ihned po přečtení úvodních slov celé knížky:

Na pasece stála pařezová chaloupka. V chaloupce byla světnice a v té světnici spali dva mužíčkové. Ten, co byl přikrytý červenobíle pruhovanou peřinou, se jmenoval Křemílek. A tomu pod modrobíle pruhovanou peřinou říkali Vochomůrka.
Anebo se to dá povědět i jinak. Křemílek byl spíš hubený a Vochomůrka spíš tlustý.
Anebo se to dá říct ještě jinak.
Zkrátka jak kdo chce, ale nikdy stejně.

Kterému jinému světově proslulému velikánu se podařilo pregnantněji a stručněji definovat princip jin – jang?

veronie
06.12.2015

Krásné a krátké příběhy ideální ke čtení na dobrou noc.

morava
29.08.2015

Pro mne je tato knizka hlavne vzpominkou na vecernicek a je nadherne napsana i ilustrovana.Krasna detska knizka, ktera vykouzli usmel i na tvari dospelaka.

Marthas
17.08.2014

Vzpomínky na knížku nejsou pozitivní, měla jsem kvůli ní průšvih ve škole, můj první, že jsem ji nepřinesla na hodinu, v knihovně ji tenkrát měli jen párkrát a chtělo si ji půjčit několik tříd, takže měli pořadník a paní učitelce se to vůbec nelíbilo, asi se jí nikdy nestalo, že by neměla peníze...

Čtec
19.06.2014

Jedna z nejkrásnějších pohádkových knížek pro malé děti. A po stránce grafiky a ilustrací se jedná o absolutní špičku.

petrisa
08.03.2014

Kniha se mi moc líbila. Hezké ilustrace

puplik
29.08.2013

Myslím,že jedna ze základních knížek pro děti.

DariDerek
21.06.2013

jak jsem ji viděla tady, tak jsem ji vytáhla ze skříně a teď na ni koukám :D

petka-2007
22.01.2013

Jedna z knih mého mládí - milé vzpomínky :-)

kazecha
17.08.2012

Poprvé jsem ji četla před asi 27 lety v nemocnici. Dnes ji čtu synovi. Moc hezké pohádky.

Dandulka
18.05.2012

Četla mi ji moje maminka, já svým dětem a teď ji budu číst vnukovi až povyroste. Páni, ta je ale ohmataná!!! :-)