Pekařova dcera

Ojedinělá kniha, v níž se prolíná přesvědčivý příběh z války se současností. Kniha, která ukazuje, že lidské city a problémy zůstávají stejné, a přitom nezáleží ani na místě, ani na době, v níž žijeme… Rok 1944. Elsie Schmidtová, dcera pekaře v Garmischi, dospívá v nacistickém Německu, jehož porážka se nezadržitelně blíží. Denně je konfrontována se stále tíživější realitou, z níž ji vytrhuje pozvání nacistického důstojníka na vánoční večírek. S mírnými rozpaky přijímá, neboť odmítnout by mohlo být nebezpečné jí i celé rodině. Její bezradnost se jen prohloubí, když je během večírku požádána o ruku. Samozvaný snoubenec patří mezi ostatními důstojníky k nejvlídnějším a nejčestnějším, ale i on je zcela lhostejný k osudu židovského chlapce, který byl pro svůj krásný hlas vybrán, aby zpíval nacistickému publiku koledy. Elsie se s chlapcovou tragickou budoucností nemůže smířit a vůbec netuší, že brzy bude o chlapcově osudu rozhodovat právě ona… O šedesát let později. Reba Adamsová je novinářka. Celý život na ni doléhá stín vzpomínek z dětství. Otec, veterán z Vietnamu, se nikdy nevyrovnal se zločiny, jichž se během války dopouštěl i on sám, a svými patologickými náladami trápil celou rodinu. Reba se snaží útěkem z domova minulost vymazat. Nyní žije v El Pasu, pracuje v lokálním časopise a je zasnoubena s Riki Chavezem. Riki je zaměstnán u pohraniční stráže, jejímž hlavním úkolem je vracet nelegální běžence zpět do Mexika. Práci vykonává svědomitě, ale spokojený není, příliš s uprchlíky soucítí. Ani vztah s Rebou není tak vřelý, jak by si přál a jak by se na zamilované snoubence slušelo… Blíží se Vánoce a Reba má napsat článek s vánoční tematikou. Objeví německé pekařství a jeho majitelku Elsie. Životní moudrost staré Němky Rebu magicky přitahuje a pomáhá jí najít sebe sama…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/263234/pekarova-dcera-8zq-263234.jpg 4.4302

The baker's daughter (2015)

Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

Kniha Pekařova dcera

Joyce24

Opět kniha, kde se prolíná minulost a současnost. Musím přiznat, že i mně se více líbil příběh z minulosti. Vlastně jsem asi doposud nečetla žádnou knihu, kde hlavní hrdinka z druhé světové války je Němka. Ale nelituji, je to krásný příběh, z kterého vyplývá, že i mezi Němci se našli tací, kteří se snažili pomoct.

Hania932

Páni, vůbec jsem nečekala, že by mě mohla tahle kniha bavit. Ale kniha se mi hodně líbila. V knize je jsou dva příběhy, jeden z minulosti z doby konce války a druhý z přítomnosti. Tak nějak se ty příběhy spojily dohromady. Strašně mě bavilo číst příběh z minulost. Bylo to čtivé, zajímavé a napínavé. Zajímalo mě jak to měla německé rodina, která vlastnila pekařství. Přišlo mi že to bylo vícezajímavější než přítomnost. Ta se táhla a Reba byla nerozhodná osoba, která nevěděla co chce. Ještě dopisy byli hodně zajímavé, mám ráda když jsou v knihách dopisy. A můžu říct, že konec byl z celé knihy úplně nejlepší. Bylo to tak dojemné, že se mi chtělo brečet. Konec se autorce opravdu povedl. Proto dávám 3,5/5*

Hakl54

Děj z přítomnosti se mi moc nelíbil, vždy jsem se těšila na minulost z doby konce války. Opět jedna z knih z pohledu obyčejné německé rodiny.

Nimunka

Výborné čtení. Plakala jsem. Emoce mě překvapily. Ale, tak nějak jsem odhadla konec příběhu.

Theresa28

Knížka se mi moc líbila. Četla jsem ji v období Vánoc a na konci knihy jsem i brečela. Je to nádherný příběh, obě hlavní postavy mi byly sympatické a tuto knihu můžu všem vřele doporučit. Určitě se k ní někdy zase vrátím.

PetaZ

Moc hezka knizka.. Nemam slov a chvilemi se mi chtelo i brečet

Termina

Nevím jestli jsem taková citlivka nebo jestli je ta kniha tak krásně napsána ale konec knihy se neobešel bez slz ❤️ Za mě nádherná kniha

petuzla5591

Páni. Kniha předčila má očekávání.