Miretti Miretti komentáře u knih

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

I já musím vyzdvihnout především tu atmosféru, kterou jsem z tohoto příběhu cítila. Plíživě se ke mně dostávala až tak hluboce, že jsem ji bytostně cítila. Velmi se mi líbilo několik linek - jednak z pohledu samotné matky, vyšetřujícího týmu a také z odporného světa sociálních sítí. A to je opravdu žumpa . Je zajímavé, že někoho kniha nedokázala vtáhnout do děje, u mě to bylo od prvních písmenek, což se mi dlouho nestalo. A na autorčinu prvotinu opravdu bravurní.

19.11.2019 5 z 5

Přítel Stesk Přítel Stesk Zuzana Nováková (p)

Dojemný příběh psaný nádhernou češtinou, zabalen do překrásné obálky. Ač i v názvu je slovo stesk, z knihy jsem přesto cítila jistou naději, snad sny a tužby malé Viktorky, laskavost jistých lidí i přes hrůznou dobu.

19.11.2019 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Milá , letní , pohodová. Milé překvapení i pro mě, kdy tento žánr čtu spíše okrajově. Humorné, nenásilné , laskavé a s úžasným Dánskem a vůní kávy k tomu. I já jsem cítila touhu opustit nudné místo kancelářské krysy a začít žít poněkud hygge:))
A krásné zpracování obálky, které vážně naladí;)

01.09.2019 4 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Pokud nejste ortodoxní realista ryze praktického smýšlení, rozhodně knihu doporučuji. Pan Martin je mistr vypravěč, jeho slova vás doslova pohladí a každý milovník knih prostě musí plesat.
Je to příběh o naději, lásce, laskavosti , přátelství , víře a jednom malém ....ale to bych prozradila příliš.... A ač jsem spíše bezvěrec, velice mě oslovila jistá víra či vyšší moc, kterou z knihy cítím...knihy pana Martina jsou jedinečné.

01.09.2019 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Pokud od knihy nebudete očekávat velké věci, nebudete zklamáni. Je to příjemná duchařina na jeden večer. Přišlo mi to hodně podobné s autorčinou prvotinou, jen v mužské roli. Ale protože jsem milovník starých domů, rodových tajemství a trochy tajemna, tu podobnost odpouštím a doporučuji všem , kteří mají tento žánr rádi.

01.09.2019 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Moje první kingovka. Ač jsem byla připravena na děsy a strachy, kniha ve mně zanechala spíše velkou emotivní nálož a dlouho ve mně rezonovala. Pan autor je mistr vypravěč a kniha se mi dostala pod kůži. Určitě se k ní vrátím, myslím, že je v ní skryto mnohem více..

04.08.2019 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Kniha si mě naprosto získala a nešlo se od ní odtrhnout. Jody prostě umí. Celou dobu mi řádky běžely před očima jako napínavý film. A oceňuji i to, že záporná postava je vykreslena tak, že i přes její postoje jsem ji občas dokázala pochopit. Úžasně vykreslené lidské charaktery. Jedna z nejlepších knih, co jsem četla..

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Moje první setkání s panem autorem a sympatickou dvojicí detektivů, kdy jsem si nevšimla, že se jedná o sérii knih. Naštěstí to nijak nevadilo a já mohu jen smeknout. Autorův styl je dokonalý, vyhovují mi krátké kapitoly. A i když popisy vražd jsou na můj vkus až moc brutální, zde ráda odpouštím . Ostatní je totiž bravurní a já mám nového oblíbence.

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Dlouho jsem se na tuto knihu chystala. Příjemně mě překvapila, ač do úplného topu mi něco chybělo. Mám ráda prostředí hřbitovů, takže jsem Amelii záviděla její práci;). V knize bylo i mé oblíbené tajemno a duchařina, nechyběla špetka romance a detektivní linka. Jsem zvědavá na další díly.

04.08.2019 4 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Pana Martina znám ze sociálních sítí a konečně jsem si koupila i jeho knihu. Je to poutavé a inspirativní čtení, lidé jako pan Selner mají můj velký obdiv a dík. Za jejich lidskost, pochopení, empatie. Bude mým milým kouskem v knihovně a ráda se k ní budu vracet..

Kočičí host Kočičí host Takaši Hiraide

K této knize jsem se dostala v rámci čtenářské výzvy a setkání to bylo více než milé. Nádherný jazyk, jemný příběh a úžasně vykreslená atmosféra malého domku a obyčejných dní s neobyčejnou kočičí slečnou. Takové malé pohlazení po duši.

Za hranicí fantazie Za hranicí fantazie Michaela Mitroci

Za mě určitě ne, ač jsem si knihu s chutí zakoupila . Chování a vůbec celý život hlavní hrdinky vzhledem k jejímu věku nemohu tolerovat ani u žánru romantiky, kterým si ráda četbu prokládám. Nic z knihy pro mě nebylo uvěřitelné, snad jen kocour:). Ale skalní romantici knize třeba dají šanci...

03.08.2019 2 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Tato kniha si v mé čtečce pěknou dobu počkala, než přišel její čas. Musím smeknout před stylem pana autora, neskutečně mi sedl, příběh, místo, kde se odehrával , střídání časových linek..to vše bylo bravurně napsané. Často mě až mrazilo a došlo i na hodně emotivní scény, což nesmírně
oceňuji a u knih vyhledávám. Těším se na další knihy pana autora.

28.07.2019 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Po Houbařce moje druhá autorčina kniha.
Výborná záležitost, přečetla jsem ji téměř na jeden zátah, jak si mě získala. Pomalu, plíživě, silně psychologicky . Pro mě to byl především právě psychologický román, u kterého jsem očekávala jisté otevřené věci, včetně konce.. právě proto, aby čtenář mohl o knize více přemýšlet, domýšlet si, hádat, ptát se proč... takové knihy mám ráda. Knihy této autorky mají jedinečnou, hutnou atmosféru, jakési tíživé cosi. V dobrém slova smyslu. Rozhodně doporučuji pro náročnější čtenáře, kteří o knihách rádi přemýšlejí a nestačí jim příběh jako takový..

28.07.2019 5 z 5

Láska z deníku Láska z deníku Sarah Jio

Pro mě byla kniha bohužel jen průměrnou oddychovkou. Ač mám ráda tajemství, staré deníky a Emily mi byla sympatická, příběh mě vůbec nechytl a neoslovil, byl pro mě těžko uvěřitelný , pochopitelný a těžkopádný. Přesto psáno hezky, na dovolenou jako dělané.

26.07.2019 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Paní autorka patří mezi mé TOP autory. Její poslední kniha mě opět potěšila. Ráda prožívám tyto silné příběhy. Tento byl dle mého názoru hlavně o (ne)komunikaci. A vykresleno to bylo bravurně, tíživě, tak, jak to paní autorka umí a čím si mě získala každou svou knihou. Ač mi byl Svatopluk primárně méně sympatický, tak jak příběh postupně odkrýval jeho život, získával si mé pochopení. Znovu musím smeknout před umem paní autorky.

23.06.2019 5 z 5

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

Měla jsem chuť na další duchařinu a povedlo se mi narazit na tuto zajímavou knihu. Příběh lehce předvídatelný, ale to vůbec nic neubralo na jeho kvalitě. Sympatická hrdinka, jejíž profesní zájem o hřbitovy mi byl více než sympatický. Atmosféra starého domu byla vykreslena bravurně. Doporučuji.

23.06.2019 4 z 5

Listopad Listopad Irena Eliášová

Četla jsem v rámci výzvy a bohužel cítím velké rozpaky. Příběh dost jednoduchý, dialogy hrozně osekané. Ničím mě to neoslovilo.

23.06.2019 2 z 5

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Kniha opravdu do puntíku splnila to, co jsem od ní očekávala. Že ten kousek štěstí z jejího názvu přeskočí ke mně. A ano, četlo se to samo, často jsem měla dojem, že některé situace jsou o mně. A je fajn vědět, že nejsem sama s těmi každodenními patáliemi:). A i na mě působila lehce motivačně. Povedlo se, paní autorce děkuji.

Plovárna Plovárna Libby Page

Mám ráda tyto příběhy, příběhy, které mě pohladí, které prožívám spolu s jejich hrdiny. Tento příběh voněl vodou , letními večery, chladnými rány. Byl plný jedné životní lásky a plovárna pro ty dva znamenala celý jejich život. Kniha mě coby autorčina prvotina velmi zaujala, obě hlavní hrdinky byly dvojicí, která se skvěle doplňovala a vzájemně obohacovala. Rozhodně doporučuji jako milé letní čtení . Já na RoseMary a Kate budu dlouho a s láskou vzpomínat.