Šťastná kniha

Taky vás někdy napadlo, že byste chtěli změnit svůj život? Odjet meditovat do Indie? Chovat bio ovce na Šumavě? Zachraňovat děti v Africe? Pracovat v baru na středomořské pláži? Taky mě to napadlo, ale, upřímně řečeno... nechtělo se mi. Místo toho jsem vyzkoušela různé způsoby, jak být šťastnější, a přitom si nechat svůj život takový, jaký je: s manželem a dvěma dětmi, s bytem na hypotéku a normální pracovní dobou. A zjistila jsem, že štěstí si nechci schovávat na Vánoce, na dovolenou nebo na někdy jindy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174761/big_stastna-kniha-174761.jpg 3.9353
Pro ženy, Literatura česká, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Motto

Štastná kniha, 2013

Kniha Šťastná kniha

Ála1968

kniha mě moc neoslovila

majáček

Příběh ženy, která se zamýšlí nad sebou samou a nad svým životem. Po konstatování, že chce od života něco víc či jinak, hledá nějaké východisko. Pro člověka, který má načteno podobných knížek a publikací o pozitivním přístupu k životu a člověku ,,hledajícímu" může na něj působit nudně.
Mně osobně to připomnělo, jak já jsem na tom kdysi byla. Prostě honba za větrem, i když bych měla být šťastná. Člověk je jinak sám o sobě šťastný, jen někdy nás zasáhnou v životě situace, kdy už to pro nás tzv. nejde. Žít v naději, že bude líp. A naděje umírá poslední. A v každé situaci najít ten dobrý - pozitivní bod, který nás odrazí z toho bahna, které na sobě máme, pak najdeme v sobě pocit štěstí.

PFP
26.12.2021

Moc příjemné čtení na oddechovku. Možná by bylo lepší nečíst vše na jednou. A rozhodně jsou skvělé seznamy.

MagdaK971
20.10.2021

Příjemné bezva čtení na dovolenou :)

DámaMáma
04.08.2021

Příjemné čtení, ale ostatní knihy od této spisovatelky, se mi líbily víc.

Little.deer
19.05.2021

Přečetla jsem před lety a líbilo :-)

petrarka72
25.03.2021

Hvězda navíc za všechny ty výzkumy, průzkumy, statistiky a dobré rady, které autorka přečetla místo mne.

Jája92
09.01.2021

Ke knize jsem se dostala náhodou a nečetla jsem ostatní knihy autorky, tudíž nemám srovnání zdali jsou její ostatní díla lepší či horší. Tuto knihu bych nejspíš nebrala jako zaručeného rádce, jak být šťastná, ale líbilo se mi nepřikrášlené vyprávění příhod autorky z každodenního života.
V mnoha případech jsem se našla a souhlasně kývala hlavou. Knihu bych spíše doporučila čtenářkám, které mají děti, protože většina kapitol se točí kolem nich. V některých případech se autorka opakovala, jak si může pozorný čtenář všimnout. Občas mi překážely nejrůznější studie, které vždy navazovaly na texty Šťastné.