Šťastná kniha

Taky vás někdy napadlo, že byste chtěli změnit svůj život? Odjet meditovat do Indie? Chovat bio ovce na Šumavě? Zachraňovat děti v Africe? Pracovat v baru na středomořské pláži? Taky mě to napadlo, ale, upřímně řečeno... nechtělo se mi. Místo toho jsem vyzkoušela různé způsoby, jak být šťastnější, a přitom si nechat svůj život takový, jaký je: s manželem a dvěma dětmi, s bytem na hypotéku a normální pracovní dobou. A zjistila jsem, že štěstí si nechci schovávat na Vánoce, na dovolenou nebo na někdy jindy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174761/stastna-kniha-174761.jpg 3.9326
Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Motto

Štastná kniha, 2013

Kniha Šťastná kniha

petrarka72

Hvězda navíc za všechny ty výzkumy, průzkumy, statistiky a dobré rady, které autorka přečetla místo mne.

Jája92

Ke knize jsem se dostala náhodou a nečetla jsem ostatní knihy autorky, tudíž nemám srovnání zdali jsou její ostatní díla lepší či horší. Tuto knihu bych nejspíš nebrala jako zaručeného rádce, jak být šťastná, ale líbilo se mi nepřikrášlené vyprávění příhod autorky z každodenního života.
V mnoha případech jsem se našla a souhlasně kývala hlavou. Knihu bych spíše doporučila čtenářkám, které mají děti, protože většina kapitol se točí kolem nich. V některých případech se autorka opakovala, jak si může pozorný čtenář všimnout. Občas mi překážely nejrůznější studie, které vždy navazovaly na texty Šťastné.

Jitush
07.11.2020

Tato kniha mě příliš nenadchla, ale možná to bylo i tím, že jsem od ní čekala něco trochu jiného. Místy to pro mě byla příjemná oddychovka, kdy jsem se pousmála, místy mi přišla zdlouhavá a nezanechala ve mně nějaký hlubší dojem.

Adelaidee
16.10.2020

Knihu mu doporučila kamarádka, zdá se mi plná prázdných frází, klišé... Nic, s čím bych chtěla ztrácet svůj čas. Kniha sama o sobě nikoho šťastným neudělá.

Hema
05.10.2020

Myšlenka knihy mě bavila - dovolenkové čtení - ale jinak ti bylo takové moc přemoudřelé. Nikoliv ale špatné!

LenV
28.08.2020

Oddychovka na léto! Každý se v nějaké chvíli v knize najde! Několikrát jsem pokývala hlavou, usmála se i zamyslela - tak to měla autorka asi v plánu. 70%

Lily101
30.06.2020

Jsem knihou nadšená! Autorka si v ničem nerozporuje, čímž mi usnadnila práci a knížka je fajn (+místy vtipnou) jednohubkou. Ocení ji za mě především ti čtenáři, jež jsou zatím bezdětní (“Milá Lily101, mé budoucí já, pokud někdy začneš mít pocit, že bys chtěla potomka, tak si tuto knihu přečti ještě jednou a pak až se rozhodni :-).”).

Trošku mi přišly některé vědecké studie přidané na sílu(či ten text bezprostředně předcházející vědecké studii), leč mnohdy byly zajímavé(neverifikovala jsem, zda vědecké studie jsou pravdivé=mám za to, že ano), ale na konci už mi to přišlo moc a trošku to ve mně vyvolávalo efekt “protočení očí á la co to zase bude”, zatímco v průběhu četby to bylo spíš “Jůů, studie, co asi zajímavého vědci zjistili?”. Nicméně to je tak max. na odebrání čtvrt hvězdičky, což by na hodnocení po zaokrouhlení nic nezměnilo a současně je to trochu subjektivní(nevím, zda to tak vnímají i ostatní čtenáři). A moc ráda bych si přečetla knížky, na něž se v knize nacházel odkaz(str. 27 poslední odstavec a str. 146 poslední odstavec, leč ani databáze knih, ani elektronický katalog knih v knihovně, jej nezná).

Za mě tedy zasloužený plný počet hvězdiček!

P.S.-To, že má autorka blog, jsem od přečtení první knížky od autorky (název: “Jak jsem sebrala odvahu”) úspěšně zapomněla (prý by se mohly opakovat články na blogu s knihou a chtěla jsem mít “wow” efekt z knihy). Plánuji přečíst i další knihy autorky, takže blog číst nehodlám kvůli čtenářskému požitku.

Alena_S
15.04.2020

Shodou okolností jsem tuto autorčinu knihu přečetla jako poslední z aktuální čtveřice, ale buď to nebyla Štastná volba, nebo nálada. Každopádně na ostatní její knížky vzpomínám jako na milejší a sympatičtější; na tuhle spíš jako na prolog k tomu, co nás čeká dál, jak se zlepšuje autorčin styl a humor, a možná i jak roste časový odstup od prožitých příhod. Proto se na další tvorbu paní Štastné stále těším.