Šťastná kniha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Taky vás někdy napadlo, že byste chtěli změnit svůj život? Odjet meditovat do Indie? Chovat bio ovce na Šumavě? Zachraňovat děti v Africe? Pracovat v baru na středomořské pláži? Taky mě to napadlo, ale, upřímně řečeno... nechtělo se mi. Místo toho jsem vyzkoušela různé způsoby, jak být šťastnější, a přitom si nechat svůj život takový, jaký je: s manželem a dvěma dětmi, s bytem na hypotéku a normální pracovní dobou. A zjistila jsem, že štěstí si nechci schovávat na Vánoce, na dovolenou nebo na někdy jindy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/174761/stastna-kniha-174761.jpg 3.9285
Žánr:
Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Motto
Orig. název:

Štastná kniha (2013)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (90)

Kniha Šťastná kniha

Přidat komentář
gitty
01. srpna

Knihu jsem poslouchala formou audioknihy a líbilo se mi to. Jsou to nenáročné útržky a rady ze života a do života, téměř fejetony, které jsou úsměvné. Některé pasáže byly nudnější, ale celkově na mě kniha působila příjemně.

cérka
25. července

Přidávám se k zástupu čtenářů, kteří si knihu vybrali hlavně k vůli čtenářské výzvě. Už z principu totiž nemám ráda knihy, které se snaží být návodem k životu krásnému, šťastnému, úžasnému a záviděníhodnému (podobně se stavím k návodům jak správně uklidit nejen byt, ale i osobní život). Stejně si udělám vše po svém! Tady by se hodil mrkající smajlík.
Vyšla už celá řada knih popisujících více či méně úsměvné historky ze života autorů, které se mi dostaly do rukou. Jejich hrdinové se z železnou pravidelností snaží žít zdravěji a smysluplněji. Zakládají kozí farmy či začínají žít bez internetu, televize a výdobytků civilizace. V tomto je tato kniha odlišná, autorka je stále spokojená ve svém žižkovském bytě, ale to je asi jediný rozdíl.
Sebekriticky přiznávám, v některých pasážích jsem se našla a sem tam se i zasmála. Jsem šťastná, úkol splněn (usmívající se smajlík).

sabca
25. července

Kniha jsem si vybrala do plnění Čtenářské výzvy, ale čekala jsem, že se víc pobavím. Pro mě celkem zklamání.

miretti
23. června

Kniha opravdu do puntíku splnila to, co jsem od ní očekávala. Že ten kousek štěstí z jejího názvu přeskočí ke mně. A ano, četlo se to samo, často jsem měla dojem, že některé situace jsou o mně. A je fajn vědět, že nejsem sama s těmi každodenními patáliemi:). A i na mě působila lehce motivačně. Povedlo se, paní autorce děkuji.

miša63
22. června

Očekávala jsem něco jiného, dočetla jsem jen kvůli Čtenářské výzvě.

Cleo De Nile
18. června

Čekala jsem, že mi toho dá kniha víc, ale nebylo to špatné čtení. V některých věcech jsem se i poznala. Nahlas jsem se u knihy nesmála, ale pár úsměvů se jí ve mně vyvolat povedlo. Barbora na mě působí jako sympatická ženská, se kterou bych klidně ráda zašla na skleničku. A závěrem mi dovolte dvě otázky: 1) Jak může s takovým manželem vydržet? Pořád si jen stěžuje, popovídat se s ním nedá... Brr. 2) Proč Betynka? To je hrozný jméno, jako pro psa.

Analady
09. června

Pokud máte pocit, že vám ke štěstí něco chybí, pak při čtení této knihy zjistíte, že v tom nejste sami. Autorka až s obdivuhodnou otevřeností v knize odkrývá své mnohé nedokonalosti a každodenní boj s nimi. Je to takové pohodové čtení o rozličných nástrahách života, ve kterém se s největší pravděpodobností taky najdete :-) Hvězdičku navíc dávám za opravdu krásnou obálku.

annettka1098
04. června

Kniha pro mne měla bohužel sestupující tendenci. Ze začátku jsem byla nadšená, přišla mi super. Postupem jsem si na ni asi zvykla a přišla mi stále stejná. Kniha ale není špatná. Rozhodně vím komu bych ji doporučila a své čtenáře najde. Recept na šťastný život v ní nehledejte, ale jestli vám občas přijde, že všichni jsou šťastnější než vy, tak ji rozhodně doporučuji. Maminky na mateřské by si ji měly přečíst povinně - pro menší trauma samy ze sebe. ;)

Štítky

štěstí ze života

Autor a jeho další knihy

Barbora Šťastná
česká, 1973

Podobné knihy

Kniha Šťastná kniha je:

v Právě čtených8x
v Přečtených401x
v Čtenářské výzvě135x
v Doporučených28x
v Knihotéce80x
v Chystám se číst179x
v Chci si koupit24x
v dalších seznamech1x