Šťastná kniha

Šťastná kniha
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174761/bmid_stastna-kniha-174761.jpg 4 400 400

Taky vás někdy napadlo, že byste chtěli změnit svůj život? Odjet meditovat do Indie? Chovat bio ovce na Šumavě? Zachraňovat děti v Africe? Pracovat v baru na středomořské pláži? Taky mě to napadlo, ale, upřímně řečeno... nechtělo se mi. Místo toho jsem vyzkoušela různé způsoby, jak být šťastnější, a přitom si nechat svůj život takový, jaký je: s manželem a dvěma dětmi, s bytem na hypotéku a normální pracovní dobou. A zjistila jsem, že štěstí si nechci schovávat na Vánoce, na dovolenou nebo na někdy jindy.... celý text

Marika Vanova
29.06.2024 audiokniha 1 z 5

Na Šťastnou knihu jsem byla zvědavá, protože jsem se za svobodna jmenovala Šťastná, ale ouha kromě hezké obálky a poslední kapitoly se mi to vůbec nelíbilo, spousta řečí pro nic, takhle si možná můžete pokecat s kámoškou u kafe, ale číst to nebo poslouchat jako audio v podání nezáživného a nehezkého hlasu je hrozný, takže jen jedna hvězdička.

Speaky
24.06.2024 5 z 5

Barbora Šťastná se ve své první knize může právem pyšnit svou schopností sebereflexe, ryzostí a odvahou dívat se na život jinak. To vše s vtipem, nadhledem, skromností a také citem pro jazyk. Mezi mé nejoblíbenější pasáže patřily krásné popisy počasí a nálad za různých ročních období, které mi svou opravdovostí připomněly, co dělá šťastnou i mě :-) A to, věřím, byl účel knihy. Jsem zvědavá na další autorčina díla :-)

Aghatte
11.02.2024 odpad!

Takové ty rádobyvtipné ohrané plky o ženách, matkách a dětech.
Nikdy v životě jsem nečetla žádný blog, a vím proč.

hanča34
06.02.2024 5 z 5

Moc jsem se bavila. Lehký tón, ale přitom tolik životních pravd.

Mateo67
29.10.2023 3 z 5

Knihu jsem poslouchala a kroutila hlavou, kolik toho mám s autorkou společného. Hodně, ale ne, nejsem bordelářka. To fakt ne. A ještě v něčem jsme opravdu odlišné. Ale v čem že to bylo?
A o tom to je. Komentář jsem nenapsala hned, píšu ho asi s třítýdenním zpožděním a už si vůbec nemůžu vzpomenout. V podstatě nic ve mně z poslechu nezůstalo, jen to, že konec knihy jsem doposlouchala, jen aby se neřeklo. Ale Samotářky si určitě přečtu.

Radimka
30.09.2023 4 z 5

Četla jsem články na autorčiným blogu a to mě ke knížce dovedlo. Při čtení knížky jsem byla i já šťastná a to za to, že se svými neřestmi, pochybami a špatnostmi v tom nejsem sama a ještě je navíc někdo dokáže vyblejt na veřejnosti a udělat z nich legraci. Vybavovala se mi i spousta pocitů a vůní z doby, kdy jsem byla malá, to bylo moc příjemné, to mám rada. Občas se autorka opakovala, trochu mě rozčiloval její divný vztah k manželovi, ale celkově příjemné, vtipné a milé.

Majka1979
23.09.2023 4 z 5

Opäť som siahla po knihe od tejto autorky a nesklamala. Príbeh, v ktorom sa dozvedáme život hlavnej postavy, ako si ho usporiadala. Spomína na to, čo bolo kedysi a čo ju robí a robilo šťastnou.
Niekedy som sa v nej našla aj ja, čo som niekedy robila zle, alebo čo som inokedy dokázala, hoci som si neverila.
Určite je to príbeh, ktorý si prečíta rada každá žena, aby možno o sebe zistila viac.
Možno takou menšou nevýhodou je to, že to je rozprávanie jednej osoby a nie viacerých, neboli tam dialógy. Osobne mi to nevadilo a opäť sa teším, že som si niečo takéto mohla prečítať

martinkaLLL
11.09.2023 1 z 5

Tak jsem se těšila, že se pobavím a třeba mi to i něco do toho života přinese a přitom se mi to nakonec nepodařilo ani dočíst. Je to jak číst někomu v hlavě jeho myšlenky, který mu tam jen tak lítají. Nebavilo mě to. A jako šťastná kniha mi to nepřijde.

cibulka 8
19.08.2023 5 z 5

Tak tohle se povedlo. Bára píše o běžných věcech s takovým nadhledem, až jí to závidím. Po přečtení prvních dvou kapitol jsem dostala trochu strach, jestli dokáže autorka tu vysokou laťku udržet, jestli se nebudou příhody opakovat nebo se nezačnu v druhé půlce nudit. Ale nestalo se a užila jsem si knížku až do konce.

Han-nah
20.06.2023 4 z 5

Druhá kniha a opět krásná obálka. Oddechová, ale hlavně otevřená zpověď autorky. Není to návod, jak má kdo žít, ale žít, jak to komu vyhovuje. Myslím, že každý se v této knize v něčem najde. Otázkou zůstává, jak se s tím vypořádá. Stačí , jak se v Tv dává Výměna manželek, jsou lidé, kteří dovedou žít ze dne na den, v nepořádku, ale jim to vyhovuje. Jim nevyhovuje sterilita .....
Barbora sama sebekriticky hodnotí v různých situacích a jde s kůží na trh. Na nás není ji hodnotit, ale pochopit ji, ale i naše nedostatky, které vyvážíme myšlenkami, jak být št´astnější.

Iv8
21.02.2023 5 z 5

...Ta podoba nesčetných životních situací byla až zarážející. No a když se ty situace děly někomu jinému, tak jsem se smála, až jsem slzela. Paráda:)

Hakl54
23.01.2023 4 z 5

Nejdřív mě kniha moc nebavila, čekala jsem nějaký příběh. Pak mě postřehy ze života začaly zajímat a nakonec jsem se bavila jak jsme si podobné.

martiline
16.08.2022 5 z 5

Tímto svým dílkem se mi Barbora Šťastná trefila do noty. Uchvátila mne hned od první kapitoly. Musela jsem se při čtení smát, spoustu poznatků autorky mám též za sebou. Kapitola o vychutnávání si jídla je "kapitola sama o sobě" :-). V dobrém jsem ji protrpěla, jak barvitě a krásně to autorka popsala.
Pod poslední část "100 věcí, které mi taky dělají radost" se mohu hrdě podepsat. Mám to úplně stejně :-).

Ála1968
22.05.2022 2 z 5

kniha mě moc neoslovila

majáček
03.01.2022 4 z 5

Příběh ženy, která se zamýšlí nad sebou samou a nad svým životem. Po konstatování, že chce od života něco víc či jinak, hledá nějaké východisko. Pro člověka, který má načteno podobných knížek a publikací o pozitivním přístupu k životu a člověku ,,hledajícímu" může na něj působit nudně.
Mně osobně to připomnělo, jak já jsem na tom kdysi byla. Prostě honba za větrem, i když bych měla být šťastná. Člověk je jinak sám o sobě šťastný, jen někdy nás zasáhnou v životě situace, kdy už to pro nás tzv. nejde. Žít v naději, že bude líp. A naděje umírá poslední. A v každé situaci najít ten dobrý - pozitivní bod, který nás odrazí z toho bahna, které na sobě máme, pak najdeme v sobě pocit štěstí.

PFP
26.12.2021 4 z 5

Moc příjemné čtení na oddechovku. Možná by bylo lepší nečíst vše na jednou. A rozhodně jsou skvělé seznamy.

MagdaK971
20.10.2021 4 z 5

Příjemné bezva čtení na dovolenou :)

DámaMáma
04.08.2021 4 z 5

Příjemné čtení, ale ostatní knihy od této spisovatelky, se mi líbily víc.

Little.deer
19.05.2021

Přečetla jsem před lety a líbilo :-)

petrarka72
25.03.2021 4 z 5

Hvězda navíc za všechny ty výzkumy, průzkumy, statistiky a dobré rady, které autorka přečetla místo mne.

ze života štěstí

Barbora Šťastná