Miretti Miretti komentáře u knih

Sněhurka jablka nebaští Sněhurka jablka nebaští Petra Stehlíková

Poslední dobou tíhnu k české tvorbě a tato paní autorka je velmi zajímavá. Dlouho mám v plánu jejího Naslouchače, nyní jsem měla chuť na něco jiného než fantasy. Chválím super veselou obálku. Určitě nejsem cílovou skupinou této knihy , přesto mě nesmírně bavila, byla svěží, vtipná a originální. Příjemná změna a oddychovka, která mě bavila. Byla to pěkně potřeštěná a divoká jízda s báječnou Charlie.

14.04.2018 4 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Uf, zlákala mě krásná obálka a jakási nostalgie na autorova starší díla. Sice jsem se v některých pasážích bavila, ale pro mě zbytečné vulgarismy celý dojem zkazily. Mám za to, že by to šlo i bez nich. Náměty obou částí protipólní, stejně jako samotný název knihy. A stejné jsou i mé konečné dojmy.. bohužel asi převažuje spíše lehké zklamání...

14.04.2018 3 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Silný příběh, jak se zde píše v některých komentářích, hodně syrový, mně přišel místy až příliš vulgární, chápu, že popisy prostředí, kam je děj zasazen, nebudou romantické a pohodové, přesto si myslím, že těch vulgarit zde bylo zbytečně moc a velmi mi to vadilo . Jinak takový pravý americký sen.

31.12.2015 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Musím se přidat ke kladným komentářům . Knize není co vytknout, nemohla jsem se od ní odtrhnout a přečetla ji za dva dny. Krásně psané kapitoly, zdánlivě nesouvisející postavy, které však postupem času dávají krásný celek. Těžká doba války a přesto tolik poetických věcí obyčejných životů. Tolik odvahy některých jedinců / a také zrady některých dalších/. Víra, naděje, oslava každého dne života.
Poslední kapitoly, odehrávající se o mnoho let později, mi na rozdíl od některých zde nepřišly zbytečné, byly potřebné pro jakési uzavření příběhu, alespoň pro mě..
Doporučuji všem a knihu řadím k nejlepším, jaké jsem kdy přečetla..

17.11.2015 5 z 5