Miretti Miretti komentáře u knih

Mapa kostí Mapa kostí Jane Yolen

Další bravurně napsaný příběh z období holocaustu. Nesmírně citlivě psáno, zaujalo mě jakési propojení dvojčat Chaima a Gittel, jejich vzájemné porozumění si i beze slov. Citlivý chlapec a odvážná dívka. Jejich milující rodiče, běžná rodinná idylka, kterou ukončí válka a následný transport.
Rozhodně čtivý příběh, takový, co vám zůstane v srdci, ač se může zdát jedním z mnoha..ale každý z nich stojí za přečtení jako tichá vzpomínka na oběti války.

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Ke knihám s touto tématikou nelze moc napsat, snad jen to, že nic takového by nikdo z nás nechtěl zažít a já při čtení těchto knih vzdávám takový svůj soukromý hold všem obětem těchto hrůz.
Kniha je psána bravurně, bez nějakých příkras, až skoro věcně, což jí přidává na čtivosti. O to víc jsou ta zvěrstva skutečná.
Rozhodně doporučuji a děkuji panu autorovi za tento příběh..

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Naprosto souhlasím s hodnocením níže uživatele francouz..k tomu není co dodat ..
Ač jsem tušila, že to nebude procházka růžovou zahradou, vyprávění očima Klárky zdálo se být téměř idylické i přes ta všechna úskalí své doby.. takový plamínek naděje. Velmi rychle se však ztratil a hlavně konec knihy, ten byl velmi temný, smutný a pro mě šokující.
Pan autor je dalším mým příjemným objevem mezi českými autory...

Svatá hlava Svatá hlava Hana Lehečková

E-knihu jsem si kupovala v době, kdy tu byly vesměs pochvalné komentáře.. nicméně hodnotím s lehkými rozpaky, za celou dobu čtení jsem si prostě nezvykla na styl psaní, kdy slova jsou psaná jedno vedle druhého, s absencí čárek. Četlo se mi ztěžka, rušilo mi to příběh, který mi jinak přišel zajímavý a k zamyšlení..

20.05.2019 3 z 5

Dobytí severního pólu Dobytí severního pólu Zdeněk Svěrák

Královsky jsem se bavila..jsem ráda, že jsem k těmto hrám konečně našla cestu..více není nutno dodávat:)

08.05.2019 5 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Pan Svěrák je moje srdeční záležitost, velice si ho vážím a jeho tvorba je můj všelék..
Tyto povídky byly parádní. Jedna lepší než druhá. Nádherná čeština, jako vždy. Opět mohu jen smeknout a být pyšná na lidi, jako je pan autor .

08.05.2019 5 z 5

Tuhle knihu jsem zaregistrovala už po jejím vydání na našem trhu. Zaujal mě žánr, název i pěkná obálka.
Ač jsem snílek a fantasii mám bujnou, tohle bylo i na mě vysoce fantazijní. Rozhodně se mi líbil literární styl, povídky plynuly nenuceně a zaujaly mne, ale ne tolik, abych si podobnou knihu musela přečíst znovu.
Pro svou originalitu i přes mé slabší hodnocení knihu přesto doporučuji.

08.05.2019 3 z 5

Stín Černého hvozdu Stín Černého hvozdu Míla Linc (p)

Velice ráda jsem se seznámila s českým autorem fantasy. Literárně a stylově parádní, jen samotný příběh mě tolik neoslovil a i já jsem se, jako pár čtenářů níže, ztrácela v postavách. Přesto příjemné čtení..

08.05.2019 3 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

K tomu opravdu nejde moc napsat, obdivuji sílu a víru těchto žen.

02.05.2019 5 z 5

Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky P. D. James (p)

Skvělé povídky, ze kterých sálá atmosféra staré dobré Anglie. Výborný literární styl a skvěle popsané zločiny, které mě bavily.

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Neoslovila mě tak, jak jsem čekala. Nevyvolala ve mně žádné emoce, což od knih očekávám...

02.05.2019 3 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Klasická Soukupová. Strohý styl psaní a popis nefunkčních lidských vztahů. Dostane se vám pod kůži a to u jejich knih oceňuji.

02.05.2019 4 z 5

Pollyanna Pollyanna Eleanor H. Porter

Milé pohlazení po duši, velká dávka pozitivních myšlenek. Laskavé vyprávění malé holčičky, která vás svou dobrotou prostě musí nakazit.

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Pro mě spíše kvalitní duchařina než horor. Velmi čtivě psáno, nemohla jsem se odtrhnout a klidně bych takové dědictví brala. Miluju staré domy, tajemství a kočičí společníky.

Konkláve Konkláve Robert Harris

Skvělá kniha, která nám dovolila nahlédnout do míst, kam se běžný smrtelník nedostane. Ač jsem ateista, nesmírně jsem si tuto "exkurzi" užívala. Psáno velice reálně, opravdu jsem ve vzduchu cítila tu výjimečnost situace a napětí. Pointa šokující, umím si představit ten šok sebejistych kandidátů.

Čas vlčích máků Čas vlčích máků Corina Bomann

Další z milých knih pro nenáročné čtení s kapkou tajemství, romantiky a Francie. Osobně mi někdy vadí prolínání dvou linií, ale zde je podáno poutavě a zaujaly mě obě.

02.05.2019 3 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Další z knih , které nám připomínají tragickou historii. Ač je kniha žánrově pro děti, doporučuji i nám dospělým, je to jiný úhel pohledu očima dítěte.

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

Kniha, která mě doslova uchvátila. Styl humoru, někdy hodně černého, mě bavil. Stylem a někdy absurdními situacemi mi připomíná Stoletého staříka. Královsky jsem se bavila.

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Zajímavé setkání s polskou autorkou. Kniha se četla dobře, napětí tam bylo, na mě však trochu přitažené za vlasy, hlavně závěr. Přesto hodnotím kladně.

02.05.2019 4 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Útlá kniha s velkým příběhem. Obávala jsem se jistých klišé, ale byla jsem mile překvapena. Psáno svižně a poutavě. Určitě doporučuji.