Hod mrtvou labutí

Zneklidňující, drsné i zábavné povídky plné neotřelých situací a originálního humoru. Operní pěvec a režisér Líbezný se stane aktérem mezinárodního byznysu a politiky. Na Nuselském mostě však spěje k činu, který má ukončit jeho trápení. Jedenáctiletý Afričan Odongo, jehož adoptovali na dálku bezdětní manželé Peter a Nikol, stojí tváří v tvář střelné zbrani v očekávání konce svého života. Všichni se stali kolečky ve špinavé hře, narýsované ve vysokých patrech bruselské byrokracie. Režisér Dejvického divadla Krobot se pod tíhou nedostatku financí uchýlí s celým souborem k pokoutnímu prodeji kuchyňského nádobí ve stylu „šmejdů“. Ne že by si za to on, Odongo, Peter či Nikol, stejně jako pěvec Líbezný nemohli sami… Všechny Hüblovy povídky mají dvojznačné hrdiny, napůl záporné, napůl kladné, a vždy nepříjemně a dotěrně blízké. Je to zneklidňující, drsné i zábavné čtení, protože Hübl disponuje originálním smyslem pro humor i nakažlivou chutí vymýšlet neotřelé situace a spojení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387054/big_hod-mrtvou-labuti-sti-387054.jpg 4231

Kniha Hod mrtvou labutí

Bustedka
22.12.2021

Soubor několika povídek od scénáristy Zkázy dejvického divadla. Pokud jste seriál viděli, tak vás styl povídek nepřekvapí.
Povídky jsou takové prazvláštní, zajímavé i originální, někdy trochu zmatečné, drsné i absurdní.

bekule
20.10.2021

Skvělá povídková kniha , jsem nadšená a nechápu tady to nízké hodnocení. Kromě slabší ústřední povídky jsou všechny ostatní výborné.Škoda že je to zatím autorovo jediné dílo protože mě svým stylem černo černého humoru naprosto dostal. Perfektní!!

bod
22.05.2021

Po prvních dvou povídkách jsem to viděla na pět hvězdiček, ale postupně mne nadšení přecházelo....ale styl humoru mne vyhovoval.

kokrokr
10.05.2021

Autor psát umí ale tento typ povídek není můj šálek čaje. Při čtení jsem měl spíše záporné pocity, proto jen dva a půl bodu.

Kepida
04.04.2021

Zasmäla jsem se, hodně asi i nevhodně, ale autorův smysl pro humor mě baví.

salamandrina
26.11.2020

Nedočetla.

Raszkulce
16.10.2020

Taková pohodová knížka před spaním. Povídky rozesmály a mají fakt nevšední témata! Další knížku od autora bych si klidně taky přečetla! (až bude) :-D

DámaMáma
04.10.2020

Knihu jsem si koupila hlavně kvůli obálce a popravdě jsem nevěděla, co očekávat. Nemohu říct, ze jsem byla zklamaná, některé povídky byly strhující, s jinými jsem měla trochu práci je vůbec dočíst, ale i tak pozitiva nakonec převládají.