Stín Černého hvozdu

To ráno, kdy říčka Bělava přinese mrtvé tělo, se změní mnohé. Za zdmi Kozího hrádku se probudí zlo z Vrchoviny. Kejklíř Žibřid zaspí schůzku se smrtí. A Richard z Línavce, pán z Nemanic, chudý jak kostelní myš, se postaví démonům minulosti i nepřátelům z masa a kostí. Klasický fantasy příběh plný odvahy i zbabělosti, intrik i lásky, zrady i přátelství, vedoucího až za brány smrti. Ale svět není tak černobílý, jak by se mohlo zdát…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19855/big_cerny-hvozd-stin-cerneho-hvozdu-xna-19855.jpg 3.756

Kniha Stín Černého hvozdu

Radium
30.10.2021

Atmosféra přicházející zimy, skvělé konce scén a zajímavé postavy, to jsou hlavní klady tohoto románu. I když těch postav je trochu moc, v první třetině jsem měla pocit, že jsem poznala už většinu obyvatel obou království. Jménem. Až na nebohou kuchtičku, kterou jsem jménem poznat chtěla. Po polovině se začne jasný příběh pomsty komplikovat politikou, která mi posléze připadala mnohem zajímavější.

Míša1980
11.06.2021

Jsem konzument rychlých příběhů a tento příběh byl pomalý a propletený. Postupem děje svazoval všechny nitky a množství postav rozhodně nebylo na škodu a já, ačkoliv jsem z počátku měla s četbou problém, jsem si uvědomovala, že text musí být pomalý, protože jednotlivé věty mají kouzlo básně. Úžasně napsané, neuvěřitelně barvité, takhle pomalu a s takovým zážitkem mě zatím donutil číst jen Pratchett. Pomalu, abych si užila každou větu :) Děkuji! Líbily se mi samozřejmě i postavy a příběh, ale celkově jsem si nejvíc užila to, jak byla kniha napsána. Těším se na další díly a budu zklamaná jen, pokud se víc nedozvím o Terencovi.

Malarkey
29.09.2020

Mám tyhle středověká fantasy s lehkou, ale podstatnou, příměsí fantasy, hrozně rád. Míla Linc tu vytváří na první pohled nenápadný, ale průběhem času, pekelný epický námět, který nabízí všechno, co takové fantasy má mít. Dobré postavy (i když v případě této knihy je těch postav docela požehnaně na relativně malém prostoru), hutnou, místy i krutou, středověkou atmosféru a námět, který se ze začátku nezdá, ale v průběhu čtení se proměňuje, aby v závěru způsobil, že jsem měl problém nezapomenout se nadechnout a následně vydechnout. Jen škoda, že k závěru to vlivem postav bylo poněkud nepřehledné. Musel jsem knihu číst velice pomalu a důsledně, abych se v celém tom koloběhu dějin vyznal. Nakonec to ale jednoznačně stálo za to a já se nemohu dočkat dalších dílů.

miretti
08.05.2019

Velice ráda jsem se seznámila s českým autorem fantasy. Literárně a stylově parádní, jen samotný příběh mě tolik neoslovil a i já jsem se, jako pár čtenářů níže, ztrácela v postavách. Přesto příjemné čtení..

Toriel1
04.04.2019

Míla Linc je fajn. Jestli tedy můžu soudit po přečtení jednoho kusu. Tohle byla moje první jeho knížka. Souhlasím s výtkou, že v příběhu je až moc postav, a že se to trochu táhne, ale jinak moc skvělé a těším se, až budu mít čas na další Lincovinu.

sarka9190
19.02.2019

Velmi příjemné kultivované překvapení. Jedna z knih, kde - kromě děje - mne baví i styl vypravování. Prostě si celou knížku užívám a ona mne pozvolna dovede ke konci. Musím přiznat, že podobný styl psaní se v poslední době moc často nevyskytuje. Takže už mám všechny vyšlé díly a vychutnávám si čtení.

Alma-Nacida
28.01.2019

Nad očekávání pěkné! Zdánlivě přímočará černobílá fantasy se od poloviny přeměnila v mnohem reálnější podobu světa, kde není nic tak docela jisté, tak úplně černé ani tak neposkvrněně bílé. A další kladné body ode mě autor získal za vtipné překlady středověkých písní z latiny do češtiny (Totus floreo a Bibit hera, bibit herus). Těším se i na dvě další autorovy knihy, které na mě v polici čekají. :)

VikJav
17.03.2018

Knížka je ideální pro milovníky středověké fantasy. Magie se jen lehounce klene nad celým příběhem, který se odehrává ve středověkých reáliích. Setkáme se mladým hejtmanem Richardem, který vypraví trestnou výpravu pro záchranu své sestry, kterou unesli při svatební noci. Do příběhu zasáhne i kejklíř a bard Žibřid, který při únosu přijde o otce se strýcem. Rozhodně velké plus je atmosféra zasněžené krajiny a lesů i ponurých měst, které autor dokázal brilantně vykreslit. Jeden z českých autorů fantasy, který si postupně vydobývá své místo v síních slávy fantasy.