Stín Černého hvozdu

To ráno, kdy říčka Bělava přinese mrtvé tělo, se změní mnohé. Za zdmi Kozího hrádku se probudí zlo z Vrchoviny. Kejklíř Žibřid zaspí schůzku se smrtí. A Richard z Línavce, pán z Nemanic, chudý jak kostelní myš, se postaví démonům minulosti i nepřátelům z masa a kostí. Klasický fantasy příběh plný odvahy i zbabělosti, intrik i lásky, zrady i přátelství, vedoucího až za brány smrti. Ale svět není tak černobílý, jak by se mohlo zdát…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/19855/cerny-hvozd-stin-cerneho-hvozdu-xna-19855.jpg 3.742

Černý hvozd (1.)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Straky na vrbě

Kniha Stín Černého hvozdu

miretti

Velice ráda jsem se seznámila s českým autorem fantasy. Literárně a stylově parádní, jen samotný příběh mě tolik neoslovil a i já jsem se, jako pár čtenářů níže, ztrácela v postavách. Přesto příjemné čtení..

Toriel1

Míla Linc je fajn. Jestli tedy můžu soudit po přečtení jednoho kusu. Tohle byla moje první jeho knížka. Souhlasím s výtkou, že v příběhu je až moc postav, a že se to trochu táhne, ale jinak moc skvělé a těším se, až budu mít čas na další Lincovinu.

sarka9190

Velmi příjemné kultivované překvapení. Jedna z knih, kde - kromě děje - mne baví i styl vypravování. Prostě si celou knížku užívám a ona mne pozvolna dovede ke konci. Musím přiznat, že podobný styl psaní se v poslední době moc často nevyskytuje. Takže už mám všechny vyšlé díly a vychutnávám si čtení.

Alma-Nacida

Nad očekávání pěkné! Zdánlivě přímočará černobílá fantasy se od poloviny přeměnila v mnohem reálnější podobu světa, kde není nic tak docela jisté, tak úplně černé ani tak neposkvrněně bílé. A další kladné body ode mě autor získal za vtipné překlady středověkých písní z latiny do češtiny (Totus floreo a Bibit hera, bibit herus). Těším se i na dvě další autorovy knihy, které na mě v polici čekají. :)

VikJav
17.03.2018

Knížka je ideální pro milovníky středověké fantasy. Magie se jen lehounce klene nad celým příběhem, který se odehrává ve středověkých reáliích. Setkáme se mladým hejtmanem Richardem, který vypraví trestnou výpravu pro záchranu své sestry, kterou unesli při svatební noci. Do příběhu zasáhne i kejklíř a bard Žibřid, který při únosu přijde o otce se strýcem. Rozhodně velké plus je atmosféra zasněžené krajiny a lesů i ponurých měst, které autor dokázal brilantně vykreslit. Jeden z českých autorů fantasy, který si postupně vydobývá své místo v síních slávy fantasy.

Svářeč
02.01.2018

Skvělá kniha. Největším kladem jsou sympatické postavy a dobová atmosféra. Na zadek sice nepadám, ale jsem uspokojen. Doufám, že autor na sebe s další knihou nenechá dlouho čekat.

tlllk
10.10.2017

Trochu zmiešané pocity, Zápletka bola celkom fajn , ale dej bol rozvláčny, hromada zbytočných postáv v ktorých som sa strácal a k žiadnej som si nevytvoril vzťah. Obávam sa že sa mesiac ani nebudem vedieť či som to čítal.

Henry_1986
02.03.2017

Měl jsem zrovna své období "fantasy" a tato kniha mi neskutečně sedla...určitě i tím, že jí napsal tuzemský autor. Je v ní hrozně povedené a mě blízké prostředí, kde se děj odehrává, i postavy které působí tak skutečně, že máte chvílemi pocit, že se to kdysi mohlo doopravdy stát. :-) Rád na tuto knihu vzpomínám a ihned po přečtení jsem si koupil volné pokračování Mrtví muži netančí a stále čekám na třetí díl Když se pohne les...

Miloslav Linc

Míla Linc (p)