Konkláve

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Papež je mrtvý. Za zavřenými dveřmi Sixtinské kaple se okamžitě roztáčí soukolí katolické mašinérie. Sto a osmnáct kardinálů k tomu z celého světa zasedne, aby během následujících hodin zvolili příštího nejmocnějšího duchovního vůdce planety. V jejich rozhodování je má provázet boží vůle a Jeho hlas jim má odhalit, kdo je ten pravý. Avšak i když jsou kardinálové oslavování jako muži ctností a víry, jsou to především lidé. Každý z nich má své touhy, své rivaly. A také hříchy, které už nyní nedokáží skrývat…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/360159/konklave-i0t-360159.jpg 4114
Žánr
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Conclave, 2016

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (48)

Kniha Konkláve

Přidat komentář
HYPNOS88
14. listopadu

Původně jsem chtěl dát 4* za ten konec, ale říkám si, poslední 3 stránky sper čert.
Kniha přimo pro mě. Vyrůstal jsem v katolické rodině, tak vím o tomto tématu mnoho. Skvělé napsaný příběh. Kardinál Lomeli byl velký sympaťák. Sice jsem od začátku tušil jak to dopadne, ale autor si tak trošku pohrával a tak jsem několikrát zapochyboval. Nebýt toho úplneho konce řekl bych, že by to mohl být příběh dle skutečných událostí. Ale toto se samozřejmě nikdy stát nemůže, proto to beru jako příběh. V tom případě si to zaslouží plný počet. Úžasná kniha.

ivana02
05. října

Velké překvapení. Knihu jsem náhodou zahlédla v knihovně a upoutala mě především svou křiklavou obálkou. Také téma je zajímavé, o konkláve vlastně toho moc nevím. To už se ale změnilo a díky knížce jsem získala základní přehled, jak konkláve probíhá. Příběh sám o sobě je také dobrý, ale popisem průběhu této významné události, jsem byla nadšená a v tomto ohledu mě kniha velice poučila. Například se i dozvíte, kde a jak jsou v době konkláve kardinálové ubytovaní a že rozhodně nejsou v takové izolaci, jak jsem si myslela. Nesmí mít přístup ke zprávám (tv, počítač, mobily), ale chodí k nim jejich asistenti. Na hlasování jezdí do Sixtinské kaple minibusem od hostelu, kde mají veškerý servis. Některá fakta jsem si zkontrolovala na internetu - autor si je hezky zabalil do svého příběhu. Pro mne tak kniha měla i přínos naučný.
Součástí je i mapka Vatikánu.

katka134
29. září

Skvělý román, čtivě napsaný. Pohlédnout za zavřené dveře konkláve bylo moc zajímavé. Kardinál Lomeli mi byl dost sympatický.

Mark
12. července

Zajímavé téma knihy. Četla se sama.

ElfkaEleanor
28. května

Čtivé, propracovaná psychologie postav i dialogy mezi nimi. Oceňuji autorovu snahu zrekonstruovat, co se děje za zavřenými dveřmi, a že knihu neodbyl. Na faktech a prostředí si dal záležet. Pro laika relativně zábavná forma, jak poznat zákulisí volby papeže a v hrubých náčrtech církevní hierarchii.

zuzulka77
24. května

Kniha se četla sama, čtivé, napínavé.......kdo by měl být papežem se ve své podstatě nabízelo od začátku, ale i tak mě konec celkem překvapil.

Jaruš7
20. května

"Konkláve" - několik těchto procedur mám knižně, seriálově a filmově takříkajíc za sebou, tak čím novým se nechám překvapit?
Autor - britský thrillerista si dal záležet, prostředí prostudoval, informace vysondoval a zvyky s příhodami si nechal povyprávět a pak stvořil "Konkláve" - na volbu nového papeže, je třeba zohlednit zásluhy, odpovědnost, charisma, sílu slov a sílu víry.
Nelehký úkol pro letité kardinály, před každým úkonem modlitby, ani náznak vývoje debat a hlasování nesmí uniknout, zabedněná okna, nedostatek denního světla a klaustrofobie v jizbách, pak jen fresky a knihy k rozjímání o úkolu na čí bedra položit tu poctu, nebo kříž?
Stoosmnáct kandidátů všech barev, finanční překvapení, drama v režii historie, citů, násilí, a jen vnuknutí od Nejvyššího má přesvědčit ty co by v duchu svých ambicí chtěli, ať raději nechtějí, a ty co odmítají, aby dostáli své oddanosti víře.
Četba přece jen s napětím, obrazně pestrá, když už víte co obnáší Borgiové, Mladý papež, aj. tak je jasné, že v tomto prostředí není "ve volbě nejmocnějšího duchovního vůdce planety nouze o hřïchy, které nedokáží skrývat".
Autor - do mých *****

Carol96
15. května

Tuto knížku jsem si pořídila v květu a hned po zakoupení jsem se do ní pustila. ... Začetla jsem se do ní od prvních stránek. Autor píše velice čtivě a vůbec ne nudně. Příběh rychle ubíhal a já jsem byla stále napjatá, co dalšího se stane, jaká komplikace se objeví a jak si s ní zúčastnění pořadí ... Celou recenzi si může přečíst u mě na blogu (odkaz jako obvykle v biu)

Četli jste tuto knihu nebo nějakou jinou od tohoto autora? Budu moc ráda, když mi napíšete vás názor. Já se určitě pustím i do dalších autorovo knížek, protože tato byla opravdu povedená.

Hodnocení: 3,5*/5*

1