Miretti Miretti komentáře u knih

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Má třetí kniha od paní autorky. Není to čtení lehké, pozitivní, ale mě její styl sedí a baví. Není vše jen pozitivní a na jisté problémy společnosti je dobré upozornit. O to víc si člověk váží harmonické rodiny.

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Konečně si mě tahle kniha našla. A že to bylo příjemné setkání. Určitě se k ní budu vracet. Laskavý humor s kapkou hořkosti.

Tlustá tak akorát Tlustá tak akorát Michala Jendruchová

Nenáročná oddychovka, která mě bavila. To, že je děj lehce předvídatelný, k tomuto žánru patří. Přesto nenudila a hřejivě potěšila. I já bych ale volila jiný název a hlavně grafiku obálky.

02.05.2019 5 z 5

Humorná jednohubka, kterou je potřeba brát s velkou rezervou . Autoři psát umí a jejich humor a nadsázka mě baví. Od srdce jsem se zasmála a přesně to jsem od knihy očekávala. Kdo se neberete příliš vážně, rozhodně zkuste...

02.05.2019 4 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Kniha tak útlá stránkami, o to více je příběh silný, smutný, přesto s jistou nadějí v jeho závěru. Rozhodně nesouhlasím se zařazením do kategorie pro děti a mládež.
Kniha má pár stránek, přesto jsem na konci přes slzy neviděla..tomu říkám dobrý příběh...ten, který vzbudí emoce..

S pečetí viny S pečetí viny Jiří Hanibal

Snad proto, že jsem z pohraničí, mě kniha zasáhla více, než jsem čekala. A i já, jako čtenář níže, doporučuji číst v jednom kuse a nenechat se ničím rušit.
Těžká doba, dodnes budící vášnivé diskuze. Autor ji zasadil do příběhu několika obyvatel malého města. Tak věrohodně, že jsem slyšela klapot mlýna, ale i zfanatizovaný dav .
Je mi smutno z toho, co dovede s lidmi, kteří vedle sebe žili, udělat fanatismus a slepá víra, závist a nenávist. A to napříč staletími.
Kniha je čtivá, pro mě jedna z nejlepších, co jsem četla a mrzí mě, že není k sehnání. Určitě se k ní budu vracet a ostatním doporučuji.

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Dávala jsem si na čas s hodnocením této knihy, nechala ji v sobě doznít. Příběh to byl velmi silný, nějakou dobu mi všechny jeho postavy chyběly. Matku jsem chápala že všech tří postav nejmíň, byla mi povahově nejvzdálenější, ač nepochybuji o tom, že i ona chtěla jen to nejlepší..babičky pohled mě bavil nejvíc a nejvíce mě zasáhl. A jakýsi prostředník, malý chlapec, tomu dodal to správné koření a pohled očima dítěte, on prošel dle mého názoru velkou proměnou. Nádherná kniha o vztazích. Doporučuji..

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Eleanor mi zůstala pod kůží i pár týdnů po přečtení. Ač primárně jsem očekávala knihu humornou (ne, že by tam humor nebyl), ale s přibývajícími stránkami se vynořovaly náznaky Eleanořina dětství , a to příjemné nebylo. Eleanor je žena svá a nesmírně silná, celou dobu jsem ji držela palce a díky skvělému stylu psaní jsem měla dojem, že můžu zvednout telefon a zavolat jí, pozvat ji na kafe a pohladit po duši. Stejně, jako ona pohladila tu mou:).

10.03.2019 5 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Panda (p)

Velká škoda, že tato skvělá kniha nezdobí pulty knihkupectví. Nesmírně čtivá a poučná sonda do životů neslyšících. Srdce se mi svíralo, když jsem četla o systému vyučování neslyšících dětí. Přes překážky systému i okolí jsou hrdinové pozitivní a jedni z nás...i přes svůj handicap. Mají stejné starosti, lásky a trable, jen o mnoho ztížené..díky za nahlédnutí do tohoto světa...

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Souhlasím s komentářem níže, pro mě celá kniha vyzněla dost hořce. I když jsem se některým historkám s chutí a velkou intenzitou zasmála, jako celek ve mně zanechala jakousi beznaděj a smutek. Autor mě zaujal a oceňuji, že šel s kůží na trh a umožnil čtenářům nahlédnout pod pokličku lékařského umu. Skládám všem lidem tohoto oboru velkou poklonu.

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Paní autorka mě velmi oslovila svou předchozí knihou.
Nemohu popřít, že i u této knihy jsem byla ihned vtažena do děje a musela číst dál a dál, abych se konečně dozvěděla, co nebo kdo za tím vším stojí. Ale nebylo to takové nadšení, které jsem cítila u knihy předchozí. Bylo to pro mě méně uvěřitelné. Přesto doporučuji.

10.03.2019 4 z 5

Ranní přání Ranní přání Natascha Lusenti

Nechala jsem se zlákat slibnou anotací, jsem také milovnice koček a psaní vzkazů slibovalo něco milého.
Ovšem už po pár stránkách jsem věděla, že jsem sáhla vedle. Styl psaní mi přišel zmatečný a rušivý, nepřehledný až amatérský. Emília mi k srdci nepřirostla . Příběh s dobrým nápadem a potencionálem, který však zůstal nevyužit. Knihu jsem dočetla jen silou vůle, očekávající lepší konec, což se bohužel nestalo, naopak, vyloženě mě zklamal...
Ty dvě hvězdy dávám jen za pár pěkných myšlenek.
Ale třeba si své čtenáře najde...

24.02.2019 2 z 5

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Opravdu se mi nechce věřit, že někomu děj přišel překombinovaný či snad dokonce nudný. Chce to číst pozorně . Po dlouhé době kniha, kterou jsem dala na jeden zátah na úkor méně spánku:). Knihu nešlo odložit . Autorčin styl psaní mi neskutečně sedl, obzvláště střídající se kapitoly současnosti a po zadržení. Ač i já jsem trochu tušila, kdo bude nakonec ten strůjce zla, rozhodně i tak byl konec strhující a velmi překvapivý. A opravdu skvěle byla popsána posttraumatická porucha. Knize nemám co vytknout a rozhodně doporučuji.

12.02.2019 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Díky Ladyce jsem se dostala k této knize a moc jí děkuji za toto skvělé doporučení.
Je málo knih, o kterých přemýšlím několik dní po jejich přečtení. Tato k nim rozhodně patří a vím, že se k ní budu vracet. Je to nádherný příběh několika silných žen v nelehké době rasové diskriminace. Autorce se povedlo Vám tyto ženy představit tak , že jste jednou z nich. Skvěle je vykreslena i postava nenáviděné Hilly. Ač se kniha dotýká nelehkých témat, je psána lehce, s velkou dávkou optimismu , je v ní i tolik potřebný humor, ale i životní moudra. Zanechala ve mě krásný hřejivý pocit i přes slzy, které se nejednou dostavily.
Kniha byla velmi dobře filmově zpracována.

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Další milé setkání s naším současným autorem. Kniha je krásná už jen na dotek:). Příběh se třemi dějovými linkami byl zajímavý, neotřelý a vážně čtivý. Autorův styl mě nadchl, jeho postavy jsou propracované a uvěřitelné. Za mě velká chvála.

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Knihu jsem nedočetla, nedovedu tedy objektivně hodnotit. Nepochybně je to kniha, která vyvolává debaty . Velice čtivě napsáno, krásný literární styl, to rozhodně nezpochybňuji, ale jinak, ač mám načteno docela dost silných témat, tohle bylo na mě prostě moc. Moc násilí, perverzností - není pochyb že i takové věci se dějí, ale nemám chuť o nich číst v takových detailech. A že se někdo pustí do filmového zpracování, to je pro mě naprosté šílenství ...

29.01.2019

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Vůbec mi nevadilo, že kniha je spíše pro mladší čtenáře, byl to krásný příběh o velké síle přátelství , lidství a odvaze. A takových není nikdy dost.

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Kniha se mi do ruky dostala až po filmovém zpracování, které jsem viděla několikrát, takže jsem si pod písmenky představovala jednotlivé filmové scény. Je to můj oblíbený válečný příběh, třeba proto, že mimo jiné ukázal, že vše je o lidech, ne o rasách a národnostech...

18.01.2019 5 z 5

Z pohledu jezevčíka Z pohledu jezevčíka Frauke Scheunemann

Očekávala jsem trochu více humoru, bylo to spíše takové milé povídání z pohledu fajnového psího kluka.

18.01.2019 3 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Když je vám jednou večer trochu smutno a hledáte nějakou vzpruhu v podobě milé útlé knihy , od které neočekáváte nic víc než dobrého společníka , tato je přesně pro Vás.
Ač romantika není mým primárně čteným žánrem, tato mě doslova pohladila po duši. Jednoduchý děj, milé postavy, kouzelná atmosféra Paříže , kaváren a knih a nenásilný , očekáváný a přesto nenudný a prostě milý konec.

18.01.2019 5 z 5