Pod vlivem Jupiteru

Je mu čtrnáct let a hledá svou dceru… Joseph toho má na svůj věk poměrně dost za sebou. Říká se o něm, že byl ve vězení pro mladistvé za pokus o zabití učitele. Má násilnického otce, a také má dceru. Jmenuje se Jupiter a narodila se, když mu bylo třináct. Nikdy ji neviděl a i přesto ji miluje a touží se s ní setkat. A udělá pro to cokoliv. Klidně znovu poruší všechna pravidla... Když přijde do pěstounské rodiny, jeho do té doby pochmurný život začne měnit své temné kontury. Nová rodina poznává Josephovu kladnou stránku, vnímá to, co ostatní nikdy neviděli. Ale bude stát za ním i ve chvíli, kdy plánuje udělat něco, co zákony nedovolují? Mistrně, citlivě a čtivě napsaný příběh o kontroverzních tématech. O tom, že každá mince má dvě strany a svět není černobílý....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/288287/pod-vlivem-jupiteru-Mmt-288287.jpg 4.3154

Orbiting Jupiter (2015)

Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Kniha Pod vlivem Jupiteru

adellk28

Tak tohle bylo úžasný. Vůbec nevím, co k tomu říct. Knížka je krátká, takže se přečte hned, ale i tak obsahuje silný a neobvyklý příběh. Jako oddechovku bych ji ale naoznačovala. Nejedna slza ukápla. Čekala jsem, že knížka skončí úplně jinak a nakonec mě velice překvapila (dojala). Nemůžu nic jiného než doporučit. Rozhodně 5/5

janyska13

No po pravdě celkem děs. Snažila jsem se na tom najít něco pozitivního, ale našla jsem jen vztah mezi kluky.

JointlieKat94

Tak to bylo příjemný.
Začíná to nevinně. Jackie a Joseph jsou jako bratři. Joseph je samotář a má velké tajemství, které postupně odhaluje.. Jackie je starostlivý a zvědavý. A nemá rád, když se mu říká Jackie.. :)
Má to nečekaný zvrat a je to vážně dobrý.!

klarinet02

Tak tohle byl silný zážitek. Jestli si myslíte, že z důvodu krátkosti knížky to bude oddechovka tak se pletete. Jsem si jistá, že jsem tuhle knížku nečetla naposled a patří k mým srdcovkám.

miretti

Kniha tak útlá stránkami, o to více je příběh silný, smutný, přesto s jistou nadějí v jeho závěru. Rozhodně nesouhlasím se zařazením do kategorie pro děti a mládež.
Kniha má pár stránek, přesto jsem na konci přes slzy neviděla..tomu říkám dobrý příběh...ten, který vzbudí emoce..

L.Helena

Knížka útlá, malá svým formátem, ale nabitá velkým a silným příběhem.

Knihomlok2015

Když mi ta kniha přišla v objednávce z výprodeje (neuvěřitelně dobře utracených 39 korun), překvapilo mě, jak malá ve skutečnosti je. Ale víte co, vešlo se toho do ní mnohem víc než do některých tísícitránkových knih za několik stovek. Prostě úžasný příběh.

aydam

Nádherný smutný příběh.