Pod vlivem Jupiteru

Pod vlivem Jupiteru

Je mu čtrnáct let a hledá svou dceru… Joseph toho má na svůj věk poměrně dost za sebou. Říká se o něm, že byl ve vězení pro mladistvé za pokus o zabití učitele. Má násilnického otce, a také má dceru. Jmenuje se Jupiter a narodila se, když mu bylo třináct. Nikdy ji neviděl a i přesto ji miluje a touží se s ní setkat. A udělá proto cokoliv. Klidně znovu poruší všechna pravidla... Když přijde do pěstounské rodiny, jeho do té doby pochmurný život začne měnit své temné kontury. Nová rodina poznává Josephovu kladnou stránku, vnímá to, co ostatní nikdy neviděli. Ale bude stát za ním i ve chvíli, kdy plánuje udělat něco, co zákony nedovolují? Mistrně, citlivě a čtivě napsaný příběh o kontroverzních tématech. O tom, že každá mince má dvě strany a svět není černobílý....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/288287/pod-vlivem-jupiteru-Mmt-288287.jpg 4.2119

Orbiting Jupiter (2015)

Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Klarkah1

Úžasná kniha, přečtená jedním dechem. Krásný a dojemný příběh čtrnáctiletého kluka - musíte si přečíst :)

ja.cerven

Krásně napsaná kniha, s velice silným příběhem a spoustou životních pravd. Přečetla jsem ji jedním dechem.

OldřichHanton
29.12.2017

Moc hezký příběh o klukovi, který se už ve čtrnácti stal otcem. Rozsahem se jedná spíše o delší povídku, knížku jsem přečetl asi za dvě hodiny. Skromný rozsah je tady ale určitě ku prospěchu, děj má spád a stručnost dává celému příběhu sílu. Jedná se samozřejmě o literaturu pro mládež, ale hlavní téma, rodičovství, osloví podle mě spíše starší čtenáře. Pod vlivem Jupiteru bych si normálně nekoupil, začal jsem ho číst jen proto, že jsem ho dostal zadarmo, a nakonec z toho bylo jedno z překvapeních roku.

Sidonia
19.12.2017

Krásné, poučné, vhodné i pro starší děti.Témata: přátelství, zodpovědnost, výchova, rodičovství.

vysypanel
27.10.2017

Bylo to dobře napsané, četlo se rychle, příběh byl pravděpodobný. Konec na americké poměry překvapivý...

martina1199
17.10.2017

Přečteno během jízdy autobusem do práce a z práce, tzn. za nějakou hodinku a půl. Ačkoliv se jedná o opravdu krátkou novelu, tvoří ji velmi, velmi silný příběh. Je to úžasná ukázka toho, že někdy není třeba velké spousty slov a květnatých souvětí k vyjádření všeho důležitého, byť i skrytého pod povrchem. Jen člověk s kamenným srdcem by na konci neskončil smutný a plný dojetí.

Magnat
05.10.2017

Delší povídka nebo krátká kniha - taková jednohubka na cestu vlakem. Čtivě napsaný příběh k zamyšlení.

tereza1198
23.09.2017

Kniha je spíš delší povídka o hledání. Hledaní naděje, dítěte, rodiny, lásky.... A o tom že vás někdo odsoudí dřív než vás pozná a systém vás někdy semele.

Dikyld
13.09.2017

Kniha se mi líbila, zajímavé téma, ale popravdě? Konec se dal daleko lépe napsat. Přišlo mi, že autor (i když to je kráka knížka) to strašně usekl. Nevím jak ostatním, ale toto mi celkem vadilo, protože začátek a konec jsou nejdůležitější části příběhu - začátek vás do děje vtáhne a konec zase vyplivne. Teď ještě jak příjemné to vtáhnutí a vyplivnutí bude? To už je na autotovi.

Pedruska01
10.09.2017

Tenká knížečka, která mě silně upoutala svojí anotací. Knížce nemůžu odepřít její čtivost. Je na můj vkus zvláštně napsaná. Možná pro nižší věkovou kategorii/děti, ale věřím, že ani samotné děti nemají takový styl vyprávění. Však nebylo to zlé.
K příběhu samotnému... těžko něco říct. Přijde mi naprosto - nechci říci nesmyslné - ale těžko uvěřitelné, že se něco podobného může stát. Však může. Ironie osudu. I v nižším věku se už může neplánovaně formovat vaše budoucnost.
Joseph neměl dvakrát lehké dospívání a když se zdálo, že by... stejnak to ztroskotalo. Ztroskotalo to i podruhé. Byl to příběh, nad kterým se člověk alespoň na chvilku musí pozastavit, ať už nevěřícně zakroutit hlavou anebo se do toho hluboce ponořit - ale něco udělat musíte.
Josephův konec mě maximálně překvapil. Špatné rozhodnutí, osud, karma?! Nezasloužil si to.

orson
16.08.2017

Spíše povídka než román. Taková líbivá oddechovka s očekávaným koncem. Ale napsané je to čtivě.

Ivuska.09
08.08.2017

Úplně nevím, jak tuto knihu ohodnotit. Přečtení nelituji, protože je opravdu kraťoučká. A vím, že i takováto témata by měla v knihách být... Ale zasloužila by si trochu jiný konec...

Janek
08.08.2017

Velmi zajímavé, originální zpracování palčivého tématu. Jednoduchost má své kouzlo, jen se mi zdálo, že mnohdy to bylo na úkor uvěřitelnosti. Začátek byl skvělý, až v průběhu času příběh jako takový trochu ztrácel dech.

Gowy
07.08.2017

Tvrdíte, že ta knížka byla absurdní, že se to nemůže stát? Sakra, ne každý má hezký život.

lizavett
07.08.2017

Silný a přitom prostý příběh vzbuzující mnoho emocí. Působí syrově a opravdově a v mnoha ohledech pravdivě. Nádherně napsaný. Nepustí vás. Určitě se k němu ještě někdy vrátím.

helena8550
13.07.2017

Moc příjemná kniha! Hezky se četla, milý a silný příběh, milé krásné postavy. Žádné klišé, vleze vám tak trochu pod kůži a probudí emoce. Určitě přečtu brzy znovu.

Monyčí
11.07.2017

Na krátkou knihu, silný a emotivní příběh, který stojí za to si přečíst. Konec nečekaný.

yvett239
21.05.2017

Na konci jsem brečela, jak už u mě bývá zvykem u výborné knížky, a dojímala jsem se i v průběhu děje. Velice citlivý a čtivý příběh, takový závěr jsem nečekala. Doporučuji. :)

Ruxandra
04.05.2017

Nějak se mi nedaří vyjádřit se správně... Úžasný a silný příběh, prostě si ho přečtěte.

Sarka14
02.05.2017

Narazila jsem na tuhle knížku úplně náhodou, ale jsem moc ráda, že jsem ji přečetla. Je to krásný příběh a jako většina ostatních, ani já jsem se neubránila nějaké té slze na konci. Ze začátku mi bylo líto, že je knížka tak krátká. Ale raději krátká a úžasná knížka než dlouhý román kde se nic neděje. Opravdu výborné a moc doporučuji.

SeverusSnape
05.04.2017

Krásná a úžasná knížka, u které jsem brečela jak želva.Silný,velmi smutný příběh,který zaujme a nutí Vás číst dál.Kniha je velmi tenoučká,ale plná emocí

Mišule_11
22.03.2017

Pěkná knížka! :) Krásná, i když krátká ale s překvapivým koncem! :) Líbilo se mi, jak si rodiče na začátku vzali Josepha k sobě a jak se k němu zachovali! A ten konec..? Tak slzám se ubrání, jen málo kdo!

Niki253
17.03.2017

Moc krásná a silná knížka, na konci jsem se neubránila slzám :)

Ivana11
12.03.2017

Dojemný, smutný příběh a velmi působivý příběh.

Danago
20.02.2017

Na mě knížka velice silně zapůsobila. Je útloučká a přečtená za chvilku. Ale příběh je silný, pohlcující, dojemný i smutný. Slzička ukápla. Knížka mě vzala za srdce, moc krásně napsaná. Klidně mohla být delší , ale to by asi v tom případě byla prioritně určená pro dospělé. Jak je uvedeno od 14 let , to by asi mohl být už vhodný věk.

Vitnerová
28.01.2017

Nádherná kniha, taková oddechová s velmi silným a poutavým příběhem. I když začátek není tolik zajímavý, konec knihy vás pohltí a dostane. Určitě doporučuji a tuto knihu řádím mezi svých pár oblíbenců ke kterým se ráda vrátím.

Coccinelle
24.01.2017

Krásná kniha, silný příběh. Jak už bylo řečeno níže, rozhodně mohla být delší a i já jsem doufala v jiný konec.

Arsi
01.01.2017

Knížka se silným příběhem. Krásná, ale smutná. Doufala jsem v lepší konec. Určitě bych jí nezařadila mezi dětské knihy.

sarekaslukova
18.12.2016

Zvláštní příběh, možná kdyby byl delší a postavy starší, bylo by to hezký. I takhle to byl krásný příběh o přátelství a rodině.

cecetka
04.12.2016

Me se pribeh libil. Ale neradila bych ho mezi literaturu pro deti. Ctive a citlive napsane dilko. Jen ten konec byl na me hodne drsny a smutny. Ale bohuzel i takto to v zivote chodi.