Pod vlivem Jupiteru

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je mu čtrnáct let a hledá svou dceru… Joseph toho má na svůj věk poměrně dost za sebou. Říká se o něm, že byl ve vězení pro mladistvé za pokus o zabití učitele. Má násilnického otce, a také má dceru. Jmenuje se Jupiter a narodila se, když mu bylo třináct. Nikdy ji neviděl a i přesto ji miluje a touží se s ní setkat. A udělá pro to cokoliv. Klidně znovu poruší všechna pravidla... Když přijde do pěstounské rodiny, jeho do té doby pochmurný život začne měnit své temné kontury. Nová rodina poznává Josephovu kladnou stránku, vnímá to, co ostatní nikdy neviděli. Ale bude stát za ním i ve chvíli, kdy plánuje udělat něco, co zákony nedovolují? Mistrně, citlivě a čtivě napsaný příběh o kontroverzních tématech. O tom, že každá mince má dvě strany a svět není černobílý....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288287/pod-vlivem-jupiteru-Mmt-288287.jpg 4.2210
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)
Orig. název

Orbiting Jupiter, 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (79)

Kniha Pod vlivem Jupiteru

Přidat komentář
Bebe2004
25. srpna

Já vlastně nevím, co si o téhle knize myslet. Bylo to hrozně zvláštně napsané, skoro nerozvinuté, v podstatě holé věty. Ale na druhou stranu jsem tak nějak nedokázala přestat číst. Nějakým zvláštním způsobem mě to drželo a já to přečetla na jeden zátah. Námět byl určitě zajímavý, ale to zpracování... Zase, bylo to něco úplně jiného než obvykle čtu, ale jsem ráda, že jsem si to přečetla, protože každá kniha nás nějak posouvá.

Romča11
28. června

Tahle knížka byla dobrá, ale pro mě byla něčím zvláštní.
Možná to byl autorův styl psaní, který mi úplně nesedl. Všechno bylo podle mého názoru takové uspěchané, rychlé. Všechno bylo tak krátce, stručně popsané a autor tak nějak hned přeskakoval někam jinam.
Příběh sám o sobě byl velmi silný a dojemný. Avšak za mě ztrácel kouzlo s tím, jak bylo vše velmi stručné. Za mě příběh odsýpal až moc rychle. Částečně byl i nepředvídatelný, ale ne moc.
Co se týče postav, největší problém jsem měla s Josephem, který se choval na svůj věk až příliš dospěle a nékdy až moc agresivně. Tato postava mi v jistých chvílích nebyla moc sympatická. Avšak od kapitoly, kdy odvyprávěl rodině celý svůj příběh, jsem s ním dosti soucítila a bylo mi ho líto. Zbytek postav byl moc fajn. Nejvíc se mi líbila rodina, která Josepha vzala k sobě. Všichni se mu snažili tak pomoct, byli hrozně sympatičtí. Celkově kvituji, jak se rodina k Josephovi postavila a jakou měla celkově výchovu.
Co se týče konce, ten byl také takový zvláštní, hrozně uspěchaný a jedna dějová linka hrozné útlá. Za mě byl takový nereálný.
Za to alespoň epilog byl dojemný. Ten se mi velmi líbil, ač to byl takový happy end.
Nevím, celkově mi tahle knížka přišla zvláštní a úplně mi nesedla. Vše bylo takové strohé a prostě zvláštní. Jednoduše mi prostě asi nesedl autorův styl psaní a vyprávění. Vůbec mě nedohnala k slzám tak jako ostatní, i když samotný příběh jinak napsaný by to jistě zvládl.
Za mě je tahle knížka takový průměr. Skoro nic mi nedala a nijak nenadchla. Jediná její vétší výhoda pro mě byla, že je útlounká.


Theliel
03. června

Ze začátku knihy jsem nevěděla co přesně očekávat, ale hned jak jsem se začetla tak těžko šlo přestat. Tahle kniha mě dostala a hlavně ten konec, byl šíleně smutný a zároveň i pěkný. Zajímavě vymyšlený příběh, líbilo se mi to. Doporučuji.. :-)

Pavlaj
23. května

39 korun ve výprodeji, žánr YOLI. Přečetla jsem první stránky a pak už jsem nedokázala si jít ani udělat čaj - dokud jsem jí nedočetla. Možná je to knížka naivní a smutkem až přeslazená, ale úplně mě dostala. Ze 140 stran jsem 138 probrečela, a ještě hodinu potom. Snad dobře, že ostatní autorovy knížky u nás zatím nevyšly, protože jako fakt, co mi to děláte? "Tak kde sakra byli?"

Rinika
10. května

(+ SPOILER) Příběh je opravdu hezký, líbí se mi myšlenka autora.
Moc se mi teda nelíbil styl psaní. Na mě to bylo takové až moc stručné a někdy nudné.
SPOILER:
Hodně se mi líbilo zakončení, že když Joseph umřel, Jackovo rodiče si potom vzali Jupiter. I přestože konec je sám o sobě smutný, pořád je na něm něco hezkého.

TheB
10. května

Aneb jak mít zlomené srdce za méně než dvě hodiny..

domino1701
26. dubna

No tak ten konec byl teda šíleně smutný. Čekala jsem při takovém silném vyprávění dobrý konec. Ale toto mě teda úplně dostalo. Na to jen tak nezapomenu... Méně hvězdiček než 5 dát nejde!

majuska88
23. března

SPOILER
Smutný příběh o domácím násilí, šikaně ve škole, nepochopení nadaných dětí okolím, o tom jak je potřeba se dětem věnovat, o hodně mladé lásce, pravým přátelství a oddanosti. Příběh se mi i přes ty těžkosti líbil, ale nečekala jsem až tak smutný konec. Kniha se mi dobře četla, je napsaná bez okolní omáčky.

1

Doporučujeme

Křídla
Křídla
Babička pozdravuje a omlouvá se
Babička pozdravuje a omlouvá se
Príbeh dvoch storočí
Príbeh dvoch storočí
Podivný případ se psem
Podivný případ se psem