Pod vlivem Jupiteru

Je mu čtrnáct let a hledá svou dceru… Joseph toho má na svůj věk poměrně dost za sebou. Říká se o něm, že byl ve vězení pro mladistvé za pokus o zabití učitele. Má násilnického otce, a také má dceru. Jmenuje se Jupiter a narodila se, když mu bylo třináct. Nikdy ji neviděl a i přesto ji miluje a touží se s ní setkat. A udělá pro to cokoliv. Klidně znovu poruší všechna pravidla... Když přijde do pěstounské rodiny, jeho do té doby pochmurný život začne měnit své temné kontury. Nová rodina poznává Josephovu kladnou stránku, vnímá to, co ostatní nikdy neviděli. Ale bude stát za ním i ve chvíli, kdy plánuje udělat něco, co zákony nedovolují? Mistrně, citlivě a čtivě napsaný příběh o kontroverzních tématech. O tom, že každá mince má dvě strany a svět není černobílý....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288287/big_pod-vlivem-jupiteru-Mmt-288287.jpg 4.2248
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Orbiting Jupiter, 2015

Kniha Pod vlivem Jupiteru

NikolOt

Krátký, ale velmi emotivní příběh, který mě opravdu chytil za srdce. Nečekala jsem takový konec, ale po dočtení knihy bych stejně asi jiný nechtěla. Prostě mi to sedělo jako p.... na hrnec. Jako krátkou intenzivní oddechovku určitě doporučuji.

Alma-Nacida

Kratičká kniha pro starší děti je skoro jistě přiměje k pláči, a pokud máte čtenářský a diskusní klub, připravte se na smršť otázek, na které není snadné odpovídat, a snad se i předem připravte na tu hlavní, ke které to nakonec jistě bude směřovat: Proč se hodným lidem stávají zlé věci? Co je to za strašný svět?
Možná nebudete umět odpovědět. Nic si z toho nedělejte a klidně to svým dětem (žákům, studentům, svěřencům) řekněte.
A připravte kapesníky, budou se hodit.
P.S.: Hvězdu ubírám za styl, který má být vyprávěním 12letého kluka. To teda moc nevyšlo.

Janinkniznisvet

Silný emotivní příběh. Hlavně ten závěr mě dostal nejvíce.

Dadance

Kniha mě příjemně překvapila. Vyprávěné jazykem normálního kluka (no, možná trochu slušňáka), rychlý spád, nečekaný konec ... A silný příběh.

Áža707

Nevím, kde přesně začít, abych vám stručně vyložila vše, co mě zaujalo. Upřímně musím říct, že mě kniha rozložila. Brečela jsem jako malý špunt a i den po dočteni o ní furt musím přemýšlet.

Kniha je extrémně krátká, takže ji doopravdy stihnete za jedno odpoledne/večer (jako já), ale připravte se na to, že to není žádná sranda. Počet stran naprosto převyšují myšlenky a duševní dosah knihy.

Příběh nám ukazuje, že svět se nedá rozdělit na černý a bílý. Že lidé nejsou vždy takoví, za jaké je považuje okolí, že zájmy a rozhodnutí formují lidi po celý život.

Styl psaní je mnohdy neforemný, ale musíte neustále myslet na to, že nám příběh předává dvanáctiletý Jack a právě i stylem autor vystihl nádherně podstatu myšlení a jednání.

Joseph je kluk, který je ten "divný" a mnoho lidí ho považuje za "špatného", ale v průběhu čtení zjišťujeme, že není vůbec zlý a dokonce je velice chytrý a může něčeho dosáhnout, když v něj lidi věří. Sice takových je jen pár, ale i tak jsou lidi, kteří v něm vidí potenciál.

Kontrastem je Josephův otec, který se soustředí jen na sebe a svůj požitek, než na svého syna či vnučku.
Celá kniha nám právě hodně odhaluje povahy lidi, kontrast lásky a využívání a ve výsledku hlavně nespravedlnost života. Kdy člověk s dobrým záměrem je odstrčen, protože situaci nemůže rozumět, protože je moc mladý.

Konec? Ten byl za mě naprosto famózní a posledních 5 stran bylo emocemi nabytých neuvěřitelným způsobem. Zde se projevilo, kdo komu doopravdy kreje záda a kdo co jak cítí a prožívá. Dodatek s Jupiter na konci byla už jen třešnička na už tak skvělém dortu.

Pro mě Joseph, Jupiter a Jackie zůstávají na věky v mém srdci ️ a mohu říct jen: "Tak kde Sakra byli?"

⭐ 5/5

andulkas

Velmi zajímavý, netradiční příběh s nečekaným koncem. Určitě stojí za to si knihu přečíst a to nejen kvůli nádherné přední straně.

LucyBReads

Kniha je velmi pěkná. Je krátká. Děj rychle ubíhá. Styl psaní je nenáročný a dobře se k tématu hodí. I přes použití onoho více strohého stylu psaní, se autorovi povedlo nejen skvěle a trefně vyjádřit emoce, ale i se dostat čtenáři pod kůži. Je to vcelku smutný příběh o tom, jak společnost, nebo alespoň její většina nahlíží na mladé lidi. A jak ono nahlížení může zapříčinit nehezké konce. Nicméně zlo nemůže existovat bez dobra a naopak. Tudíž jsem ráda, že autor nepopisuje jen negativní pohled na věc, ale zahrnul zde i postavy, které představovali tu pozitivní část celého příběhu. Také je zde hezky ukázáno, že svět se neskládá jen z černé a bílé, ale že existuje mnoho pohledů na věc a nelze úplně určit, který je ten správný. Že některé věci jsou složitější a komplexnější než ty druhé. Celý příběh je vyprávěn z pohledu malého chlapce, což je rozhodně zajímavé a autor to pojal velice dobře. Postupem příběhu dochází k hezkému rozvoji postavy Josepha, který se pomalu otevírá světu a ukazuje své slabé a silné stránky, za pomoci lásky ostatních lidí, své vlastní síly a vůle. Konec přišel velmi náhle. A rozhodně jsem nečekala takový zvrat, pořád jsem naivně doufala. Je to asi jediná věc, kterou bych autorovi vytkla a to že konec byl lehce uspěchaný. Jen na pár posledních stránek. Musela jsem si ho přečíst dvakrát, abych si vlastně uvědomila, co se stalo. Jinak to byl velice krásný příběh a můžu jen doporučit.

Cleo De Nile

Nejkrásnější kniha, kterou jsem kdy četla. Nikdy na ni nezapomenu.