Hluchavky

Honza a Eva, každý z jiného prostředí, ale oba se stejným handicapem - narodili se se jako neslyšící. Pomocí deníkových záznamů sledujeme jejich životní cestu od dětství až do dospělosti, aby se v závěru knihy jejich osudy protnuly.

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397053/big_hluchavky-NvJ-397053.png 4.6131

Kniha Hluchavky

Martica

Kniha pro mě byla velkým překvapením. Zajímalo by mě, co si o ní myslí neslyšící, ale z mého pohledu nám autor přiblížil svět neslyšících mnohem líp než kdejaká odborná literatura. Bylo to poutavé čtení, které mi otevřelo nové obzory.

DK197

E-KNIHA: Co říct ke knize o neslyšících z českého prostředí sepsané dle skutečných příběhů? Neskutečné. Tleskám. Doporučuji. Chcete-li se o tomto postižení, o lidech s tímto postižením dozvědět víc, směle do toho. Čtení vás určitě obohatí. Každého obohatí. Tahle kniha by si pro svůj obsah zasloužila zařadit do povinné četby. Aby člověk pocítil, jaké to je mít handicap. V tomto případě tedy sluchový... Jen mě dost mrzí, že mají neslyšící pocit, že nepatří ke slyšícím, že nemůžeme žít společně... Smutné, tak smutné. A co to o lidech asi vypovídá?

kristyna.havlov

Uplne uzasna kniha! Bavila me od zacatku az do konce, brala bych i pokracovani. Clovek se obcas ani nezamysli, ze je opravdu skoro vse mysleny pro nas slysici a ze sluchove postizeni lide to maji o dost tezsi. Kazdy clovek by si tuto knihu mel precist, aby se vcitil do jejich zivota, cim vsim si museli projit. Je psana ve forme deniku dvou lidi, takze se cte opravdu lehce.

VladkaBU

... my slyšící si vůbec neuvědomujeme, jaké nástrahy čekají v našem světě na ty, kteří neslyší. Velmi zajímavé příběhy a podněty, o kterých je třeba vědět

Corrina

Nádherně napsaná kniha, přečtená jedním dechem za víkend. Autor napsal fascinující příběh sluchově postižených.

Sindy304

Zajímavé téma, ale bylo to spíš takové vyprávění. Druhá polovina už mě moc nebavila,bylo to stále dokola.

JankaV80

Velmi zajímavá a čtivá kniha vyprávějící o životě neslyšících. Je neuvěřitelné, že oba hrdinové jsou o jen pár let mladší než já a přesto se v době, kdy já jsem měla pocit, že se plno věcí mění k lepšímu, oni potýkali s až nepředstavitelnými problémy - Honza s prací, kdy jako neslyšící sice makal (a nekecal), ale nezapadal do kolektivu (jak by mohl) a vadil některým lidem a Eva se studiem vysoké školy. Nenapadlo by mě, že v době, kdy Eva studovala vysokou, by mohl mít neslyšící takový problém s materiály ke studiu.
A jejich dětství, to člověku vhání slzy do očí. Ne kvůli tomu, že jsou neslyšící, ale kvůli tomu, že v té době bylo znakování považováno za hloupé a neslyšící děti byly učeni orální metodou.
Knihu doporučuji naprosto všem.

DuncanIdaho

Jde o pěkný popis světa "hluchavek", který je zde pojatý z pohledu neslyšících. Toto by si měli přečíst ti, co neslyšící označují jako opice. Život neslyšících je těžký. Jejich svět je jiný, a to někteří slyšící nechápou. Prostě přečtěte si ji.