Z pohledu jezevčíka

Herkules je malý jezevčík a jeho nová panička Carolin je pro něj ten nejbáječnější člověk na světě. Jenže je tu ještě Carolinin přítel Thomas, kterého Herkules nemůže ani cítit. Thomas je pánovitý, hlučný a nemá rád psy. Kromě toho se ani ke Carolin nechová pěkně. A tak se Herkules rozhodne společně s kamarádem Felixem, kocourem a znalcem lidí, že se Thomase zbaví. Jejich rafinovaný plán jim vyjde, ale od té doby je Carolin bohužel jako vyměněná: celý den brečí a přitom poslouchá úplně příšernou hudbu. Je nabíledni, že potřebuje nového chlapa! A právě toho chce Herkules hledat. Ale jak najít toho pravého, když má v záležitostech mužů a lásky naprosto jiné představy než jeho panička?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247807/z-pohledu-jezevcika-XCL-247807.jpg 4.1126

Z pohledu jezevčíka 1.

Vydáno, Ikar (ČR)

Dackelblick, 2010

Kniha Z pohledu jezevčíka

_Knihomolka_

Knížka byla zábavná, oddychová, místy i romantická a vypravěč, jezevčík Herkules, byl skvělý. Knížka se hodí spíše pro dívky od deseti let a vyplatí se zakoupit.

daza.dt

Knížka mi přišla jako typ za zakoupení, ale nějak jsem váhala a raději si ji půjčila v knihovně. A tedy alespoň pro mě jsme velmi dobře udělala. Takové milé oddechové čtení, ale že bych ji musela nutně vlastnit - to opravdu ne. Je pravda, že to ale člověka trošku nahlodá, že mít jezevčíka by mohlo být fajn.

Nerevanin

Taková oddychovka, která neurazí, ale nenadchne. Kniha je zajímavá vlastně jen tím, že je vyprávěna z pohledu psa, jehož postřehy o světě lidí jsou místy docela úsměvné. Děj samotný je ale víceméně červená knihovna bez větší inspirace, jen mírně ozvláštněná psem-vypravěčem. Vadilo mi také poněkud dosti nerealistické chování psa, i když asi je třeba knihu brát trochu s nadsázkou. Váhám mezi 2 a 3 hvězdami, nakonec dávám 2. Znovu už tuto knihu číst nehodlám, ale jako prázdninové čtení neurazí.

Cress

Příjemná oddechovka s romantickou zápletkou. Za mě super kniha. Hercules byl skvělý vypravěč a často jsem se díky němu smála. Do dalších dílů se asi nepustím, ale jsem ráda, že jsem si přečetla tuhle knihu.

ZuzanaMrh

Ač to dělám nerada a jen naprosto výjimečně, knihu nechám nedočtenou. Těšila jsem se na humorné líčení zvířecího soužití s lidmi, z psího pohledu. Bohužel je v knize na můj vkus příliš romantiky a takových těch vztahových problémů... ani kdovíjak vtipná mi nepřišla. Ale umím si představit, že pro spoustu čtenářů, tedy spíše asi čtenářek, bude velmi čtivá.

Nufacek

Knížka mě zaujala svým názvem, zpočátku jsem ji moc nedůvěřovala, že by mě mohla pobavit, ale lákalo mě si ji koupit a přečíst. Jak jsem záhy zjistila, chyba to rozhodně nebyla. Text je opravdu koncipován, jako vyprávění z pohledu psa a je to velmi zajímavé. Hlavní hrdina je nečistokrevný jezevčík - štěně, který se kvůli svému rodokmenu dostane do útulku, kde si ho záhy oblíbí nová majitelka. Pojmenuje ho Herkules. Záhy se Herkules skamarádí za podivných okolností s panem Felixem - to je přetloustlý starý kocour, který byl kdysi společníkem jednoho právníka a tím pádem je velice dobře zasvěcen do lidských vztahů, takže dává jakási školení o lidském chování nyní i Herkulovi. Herkules společně s Felixem odhalí nevěru Thomase (manžel Caroline - majitelka štěněte) a spunktují spolu akci, která jej Caroline prozradí. Potom co Caroline vyhodí z domu Thomase, je Caroline opravdu na dně - dostane se záhy i do nemocnice s otravou alkoholem, přičemž jejím zachráncem je právě Herkules, který ji zavolá pomoc. Pak se snaží naši dva chlupatí kamarádi postarat o to, aby se Caroline netrápila a našla si nového partnera. Zažívají tím plno dobrodružství a až do konce knihy není zcela jasné, jak vše dopadne, je to velice napínavé. Opravdu jsem se bavila, když jsem si představila psa s kocourem v různých akcích, které spolu podnikali, bylo to psáno tak opravdově... Už se nemůžu dočkat, až sednu k dalšímu dílu.

zaba335
18.12.2019

Velmi příjemné a oddechové čtení, jednoduchý děj avšak to se vyvážilo vyprávěním očima jezevčíka Herkula. Jeho vtipné poznámky se mi velmi líbily. :)

essene
15.11.2019

Vtipná knížka,líbila se mi)

A zrodí se píseň
A zrodí se píseň