Spočítej hvězdy

Kniha světoznámé americké autorky, jejíž mnohonásobně vyznamenaný román Dárce se dočkal také filmové podoby, zavede čtenáře do Dánska v době druhé světové války. Dvě kamarádky Annemarie a Ellen si zatím válku nijak neuvědomují, pociťují ji snad jen v tom, že už se v obchodech nedá koupit tolik věcí, zvláště jejich oblíbených sladkostí. Válečné hrůzy však náhle a brutálně vtrhnou do jejich života, když Němci začnou v okupovaném Dánsku pronásledovat Židy. Ellen je totiž Židovka a ocitá se v ohrožení života. Annemariini rodiče se rozhodnou malou kamarádku své dcery zachránit......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225850/spocitej-hvezdy-UuB-225850.png 4.4310
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno, Argo

Number the Stars, 1989

Kniha Spočítej hvězdy

Lena78537
včera

Krásná kniha o přátelství a lidství v nelehké době. Doporučuji!

gustavo-woltman

Úplně jsem tento titul od autorky přehlédl, jaká škoda. Její styl psaní mi hrozně moc sedí a líbí se mi, jak na mě příběhy působí, na jednu stranu pohádky, na druhou filozoficky. Rozhodně řadím na seznam knih, co si chci přečíst.
Gustavo Woltmann

Šárušš

Od Lois jsem četla už dvě knihy a moc se mi líbí její styl psaní. Přiznám se k této knize jsem se dostala jen díky ČV a jsem ráda. Nevěděla jsem, že spisovatelka napsala knihu i o tomto tématu. Kniha vám přiblíží dobu války a německé okupace takovým lehkým způsobem, není vám z toho fyzicky zle, ale přesto z toho mrazí.

certik003

Přestože je knížka určená dětem, myslím, že ji ocení i dospělí. Čtivou formou popisuje, jak válka zasáhne do života civilistů. Moc se mi líbilo, jak Annemarie, přestože má strach, kvůli kamarádce sebere veškerou odvahu, aby jí a její rodině pomohla. Knížka vlastně učí děti, že hrdina může být každý z nich. Jediné co bych autorce vytkla je to, že dostatečně nevyužila možost popsat represe vůči Židům, tak jak je to třeba v knížce Transport za věčnost. Napsat, že Němci nemají Židy rádi a posílají je pryč a proto je Dánové musí zachraňovat, dětem, kteří o tomto období třeba nic neví, mi prostě přijde málo.

jeníček

Nádherný příběh nejen pro mladší čtenáře. Knihu jsem přečetla jedním dechem, zvláště si cením pravdivého základu, který dospívajícím i dospělým představí poutavým způsobem historická fakta.

barbb8k

Krásná "pohádka" pro mladší, která sleduje průběh druhé světové války.

Od děje jsem se nemohla odtrhnout, protože jsem neustále potřebovala vědět, jak se problém, o kterém kniha pojednává, vyvine.

Během čtení mi bylo tak nějak zvláštně smutno z toho, že se něco takového v minulosti normálně dělo a neustále jsem měla husí kůži.

Hrdinka mi byla velice sympatická. Ta její odvaha byla často až neuvěřitelná, protože kdo by se v jedenácti letech postavil vojákovi čelem a začal na něj křičet.

Tuto knihu jsem už jednou četla a to ve čtvrté třídě a zamilovala se do ní. Před pár dny jsem se na ni podívala a začala jsem přemýšlet o tom, jestli jsem hlavní myšlenku správně pochopila, a tak jsem se pustila do čtení.
Po dočtení jsem si uvědomila, že tato knížka asi není úplně určena pro tak malé děti.
4,5/5⭐

MahtielNencon

Odporúčam kľudne aj mladším čitateľom.

Mášenka31

Ač mluví o zásadních a nepříjemných událostech, jedná se o milou knížku, která jednoduše ukazuje historické událostí týkající se Dánských Židů. Knížka je autentická, má velký morální přesah a troufám si říct, že má obrovskou edukativní hodnotu pro děti. I tak si tenhle kraťoučký klenot zaslouží pozornost všech.

Všechny malé zázraky
Všechny malé zázraky