Tlustá tak akorát

Humorný románový návod, jak se nezbláznit z nadváhy (a přijmout sama sebe) „Nebyla moje volba být tlustou třicátnicí. Nechtěla jsem být ani tlustou dvacátnicí. A upřímně, nikdy jsem netoužila být boubelatou „desátnicí“. Ale stalo se. A musel by se stát zázrak, aby se ze mě za deset let nestala i tlustá čtyřicátnice. Na zázraky dávno nevěřím. Zkoušela jsem ZÁZRAČNÉ diety, ZÁZRAČNÉ čaje, dokonce i ZÁZRAČNÉ čarování a jednu dobu jsem se dala také na modlení. Nic naplat, peníze za hubnoucí zázraky ubývaly, kila zůstávala. A tak jsem si řekla, když už tlustá, tak alespoň šťastná. Respektive být šťastná mě naučila moje milovaná babička.“ Květa moc dobře ví, co je to nízké sebevědomí. Od malička se potýká s nadváhou, kluci ji vždy brali jen jako dobrou kamarádku a jakožto poslušná dcera místo vytoužené profese cukrářky skončí jako učitelka. Jediná babička jí rozumí. A tak když po její smrti nalezne odkaz v podobě ručně psané knihy jejich oblíbených sladkých receptů s výzvou, ať se hned pustí do pečení, poslechne a každý den přichystá jednu dobrotu. A začnou se dít divy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399181/big_tlusta-tak-akorat-Zxn-399181.jpg 3.4117

Kniha Tlustá tak akorát

Simeona

Už podle obsahu mi bylo jasné, že se nebude jednat o knihu s nějak extra super dějem. Název knihy se mi však natolik zalíbil, že jsem se jí rozhodla koupit. Děj je jednotvarny, optimisticky s žádným extra dramatem a pro mnoho lidí velice nudný. Věřím, že mnoha lidem se kniha nelíbí, ale mě pohladila na duši. Proto nemůžu knihu hodnotit jinak než pozitivně.

Bustedka
25.11.2021

Někdy si ty anotace pro jistotu nečtu, abych dala šanci i těm knihám, po kterých bych normálně nesáhla. Tohle byl ale omyl. Kýč jako bič, přitom s celkem dobrým, ale nevyužitým námětem.

PFP
29.10.2021

Pokud někdo rád peče (já ano) a potřebuje opravdu vypnout a s nějakou knížkou zalézt do peřin, protože je utahaný jak kotě a má všeho plné zuby, a chce šťastný konec, žádné utrpení, atd. Tak je to ta správná knížka. Bonus je zasazení do našeho, českého prostředí + skvělé recepty pro domácí pečení - ty mají úspěch v širokém dalekém okolí - tedy to co jsem podle nich napekla. Takže za mně na růžovku plný počet.

katynka78
05.10.2021

Velmi často se mi stává, že mám tipy na knihu přes časopisy a tady tomu nebylo jinak.
Zaujala mne anotací, zaujala mne názvem a rozhodla jsem se vyměnit kriminálky za limonádu:-).
Na tomto příběhu se mi moc líbilo to, že byl z naší země. Postavy byly sympatické a hlavně měly českou povahu, které se o trošku líp rozumí než když čtete příběh odehrávající se v zahraničí.

Je to příběh ubírající se pozitivním směrem a i když se tam občas objeví mráček a potíže, jsou vyřešeny samozřejmě ke spokojenosti čtenáře.
Působí jako běžný život a zároveň trošku přikrášleně. Ale to od románů očekáváte.
Je to kniha pro příjemné okamžiky, nenáročná, necháte se nést a nemusíte mozek namáhat.
Za mě příjemné. Je to zkrátka jak se říká "oddechovka".

veronika9761
16.08.2021

Knizku sem mela zalozenou na strane 50, ale pri opetovnym cteni jsem si nepamatovala ani tuk. Knizka je plna klise a pohadkovych koncu na vsech frotach, az mi trnuly zuby. Konec sem vyhlizela od pulky knizky. Sice sem mela naladu na oddechovku, ale co je moc, to je moc.

Beky
23.12.2020

Hezká a příjemná oddechovka :)
Jen mě maličko zklamalo, že je to vlastně vše jen o pečení, protože jsem trochu doufala, že mi třeba kniha pomůže naučit mít se ráda, což se nestalo :D, ale příběh to byl strašně milý, příjemný a nenásilně romantický :))

knihkupkyněv.
10.12.2020

Toto je perfektní knížka pro oddych,. Moc jsem se u ní pobavila.

Stella_Reed
18.07.2020

Knížka asi předvídatelná, ale mně se moc pěkně četla. Příjemná oddychová romantika.
Receptů bych taky přivítala víc, i když jsem je v textu přeskakovala, tak bych se k nim ráda vrátila a některý zkusila.