Tlustá tak akorát

Tlustá tak akorát https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399181/bmid_tlusta-tak-akorat-Zxn-399181.jpg 4 147 66

Tlustá tak akorát série

Humorný románový návod, jak se nezbláznit z nadváhy (a přijmout sama sebe) „Nebyla moje volba být tlustou třicátnicí. Nechtěla jsem být ani tlustou dvacátnicí. A upřímně, nikdy jsem netoužila být boubelatou „desátnicí“. Ale stalo se. A musel by se stát zázrak, aby se ze mě za deset let nestala i tlustá čtyřicátnice. Na zázraky dávno nevěřím. Zkoušela jsem ZÁZRAČNÉ diety, ZÁZRAČNÉ čaje, dokonce i ZÁZRAČNÉ čarování a jednu dobu jsem se dala také na modlení. Nic naplat, peníze za hubnoucí zázraky ubývaly, kila zůstávala. A tak jsem si řekla, když už tlustá, tak alespoň šťastná. Respektive být šťastná mě naučila moje milovaná babička.“ Květa moc dobře ví, co je to nízké sebevědomí. Od malička se potýká s nadváhou, kluci ji vždy brali jen jako dobrou kamarádku a jakožto poslušná dcera místo vytoužené profese cukrářky skončí jako učitelka. Jediná babička jí rozumí. A tak když po její smrti nalezne odkaz v podobě ručně psané knihy jejich oblíbených sladkých receptů s výzvou, ať se hned pustí do pečení, poslechne a každý den přichystá jednu dobrotu. A začnou se dít divy.... celý text

Knihomol.ka
21.03.2019 2 z 5

Od první chvíle děsně předvídatelný vývoj. Neurazí, ale ani nenadchne.

okeey
21.03.2019 5 z 5

,,Diety jsou moje věrné kamarádky a vím o nich naprosto všechno. Mohla bych je vyučovat."
,,Dva týdny jsem držela dietu a víte, co jsem ztratila? Čtrnáct dní."
,,Patrně jediný způsob, jak si zachovat zdraví, je jíst, co ti nechutná, pít, co se ti oškliví, a dělat, co se ti nechce."
Tak tohle byla miloučká knížka. Originální námět. Příběh, který mi dost často vykouzlil úsměv na tváři. Rozhodně doporučuji!

bookcase
18.03.2019 5 z 5

Milé, oddechové čtení. Hygge po česku. Káva a poctivý český koláč od baculaté učitelky. Kolik z nás se v ní tak trochu našlo? :)

cori
17.03.2019 3 z 5

Pohádka pro otylé čtenářky o tom, kterak učitelka s nadváhou Květa díky babiččiným cukrářským receptům ke štěstí přišla. Nenáročný román pro ženy o splněných snech s jednoznačným poselstvím "Važ si sama sebe a pak si tě budou vážit i druzí" motivuje čtenářky, aby si vážily samy sebe, nebály se dělat, co je těší, a vykašlaly se na nenaplňující zaměstnání a psaly o tom blog. Bála jsem se, že v knize bude opravdu 365 receptů, ale naštěstí byla autorka soudná a propašovala jich do knihy jen šest.

Měňavka
09.03.2019 5 z 5

Po knize jsem sáhla z nudy a nelitovala jsem. Pohltilo mě nadšení a odpočinková četba s humorem, o přátelství, vztazích v rodině, rozhodnutích a menších dramatech běžných dnů. Nejvíc se příběh zabývá hrdinkou Květou, která má kila navíc, a celý život to tak nějak řeší, a bere to jako nevýhodu. Spolužáci se jí posmívali, partneři nepřicházeli, trpěla samotou a nepřijetím sama sebe. Se smrtí babičky jí do života vstoupilo neobvyklé dědictví - babiččina kuchařka, a s ní tak trochu plán, jak se poprat se životem. Během jednoho roku se obrátí Květin život naruby. Moc se mi líbil styl autorčina psaní. Nemůžete dát knihu z ruky, dokud nebudete na konci. Místy mi to tedy připadalo trochu "přeslazené", ale brala jsem to tak, že to tak musí být. Příběh je přece hlavně o pečení cukroví :) A velice chválím konec!!!!!Bála jsem se, že si Květa najde vysněného prince, vezme si ho za manžela a budou šťastní až do smrti. Taková romantika by zabila moje nadšení z celé knihy. Ale tím nechci říct, že příběh dopadl špatně, naopak, moc hezky, a proto doporučuji.

maryzka
04.03.2019 3 z 5

Ha,,, ha,,,,, Docela kniha šla. Když jsem ji zběžně prolistovala v knihkupectví, tak jsem si říkala, že děj bude napsán na způsob americké knihy,, Nádherně tlustá". Sice to bylo, ale dost se liší. Hlavní hrdinka zkraje popisuje o svém nízkém sebevědomí, ale po smrti babičky když najde její kuchařku tak se začnou dít věci- nejdřív pomůže jedné ,,bohaté chudince nalézt svou cestu, poté se rozhoduje zda bude podnikat. no začínají podnikat, konec končí tím, že si ještě vybírá nebo spíš může vybrat mezi dvěma muži . Škoda jen, že ten konec je takový otevřený, ale takový je asi život.