Dvojité salto na talíři

Monika měla vše, co si jen obyčejná holka může přát. Vysněnou práci v redakci časopisu, malého synka a za manžela trenéra z fitka. Teď však nastupuje do léčebny, aby se pokusila uzdravit z nemoci, která ji téměř zabila. Kde se stala chyba? A co Monika udělá, když se v léčebně nečekaně setká s Michalem, svou spřízněnou duší? Podaří se jí zachránit rodinu? Musí udělat osudový krok – dvojité salto v životě i na talíři, aby se odrazila ode dna....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375172/big_dvojite-salto-na-taliri-W7t-375172.jpg 3.839

Kniha Dvojité salto na talíři

los
09. březnaodpad!

terapie psaním budiž, ale tohle se prohlašuje literaturou! tohle fakt baví ženské číst?

cori
19.12.2020

Monika Tlustá vypráví retrospektivně svůj příběh o tlusté holčičce, která se stala redaktorkou časopisu pro ženy a vdala se za úžasného fitnes trenéra. Společnými tréninky získala atraktivní postavu, ale po komplikovaném porodu nabrala kila navíc. Tím začal její problém s příjmem potravy. Po čtyřech letech od porodu se na naléhání manžela a kamarádky rozhodne pro léčbu v nemocnici.
Autorka vychází ze svých zkušeností s pobytem v léčebně pro pacienty s poruchou příjmu potravy a snaží se čtenářům přiblížit myšlenkové pochody těchto nemocných lidí. Tato kniha se mi líbila víc než Tlustá tak akorát.

starenapanena
20.08.2019

Anorexie, bulimie -to vše je boj na celý život. Je to zkouška jak pro pacienty ale i pro jejich blízké. A i tom ta knížka je...

Pavouček2
31.07.2019

Kniha mně bavila, klidně by ten pobyt v léčebně mohl být víc rozepsaný.

Aleh
20.07.2019

Dvojité salto na talíři je první román od pro mě zatím neznámé české autorky, je to čtení především pro ženy ( i když nejenom pro ně). Monika svádí sama se sebou boj na život a smrt a kromě toho řeší vztah se svou matkou a obává se o osud své rodiny. Na jednu mladou ženu je toho až moc. Čtivá kniha o životě...

Mufka
08.11.2018

Kniha mě bavila :-) Nenapadlo by mě, že existují vtipy i na anorexii, ale asi existují na všechno, tak proč ne na tohle. Bavil mě vhled do osudů ostatních pacientů.

lenkaabooks
05.10.2018

Anorexie. Strašák nejen mladých dívek, týká se žen všeho věku a týká se i mužů. Monika má tak nízké sebevědomí, že ji dožene až k hladovění. Přispívá k tomu i její extrémní žárlivost na manžela. V léčebně se však dostane do situace, která ohrozí její vztah s manželem daleko více. Jemně ironické čtení, kterému nechybí smutné momenty.

Ivuska.09
24.06.2018

Přiznám se, že od této knihy jsem čekala trochu něco jiného, ale zklamaná rozhodně nejsem. Kéž by si ji přečetli lidé, kterým by příběh pomohl, protože ukazuje, kam až všechno spojené s anorexií může zajít.