Už je to za mnou. Osobní zpověď (bývalé?) anorektičky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Anorexie jako závažná porucha příjmu potravy je alarmujícím fenoménem dnešní doby, který si občas vybírá oběti na životě. Autorka knihy, novinářka Michala Jendruchová, se rozhodla předložit čtenářům svůj příběh po dvacetiletém a nakonec snad úspěšném boji s ní. Ve svých 30 letech vážila pouhých 32 kg a lékaři jí nedávali velkou šanci na přežití. Nakonec se jí s vypětím všech psychických sil podařilo „našeptávání“ nemoci odolat a ze začarovaného kruhu vystoupit. V autentickém vyprávění nechává čtenáře nahlédnout do svých nejniternějších pocitů a situací, které ji přivedly až na hranici života a smrti, a líčí svou cestu k „normálnímu životu“. Její osobní zpověď doplňují postřehy a názory její rodiny, přátel i lékařů. Rádi bychom, aby tato kniha přinesla nemocným naději, že i z jejich situace existuje cesta ven. Zároveň může pomoci rodinám a blízkým pochopit postižené, jejich chování a myšlení -- ukáže, čeho se raději vyvarovat při komunikaci s nimi, na co naopak upozornit, čeho si všímat a tím jim třeba nakonec zachránit život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/157050/uz-je-to-za-mnou-157050.jpg 4.122
Žánr:
Literatura faktu, Biografie a memoáry, Zdraví
Vydáno:, Vyšehrad
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Už je to za mnou. Osobní zpověď (bývalé?) anorektičky

Přidat komentář
Ali88
29.08.2018

Ufff... Jedno odpoledne a kus večera, kdy jsem s Míšou prožila jejích 20 let. Často jsem nechápala, jak je to vůbec všechno možné, ale držela jsem jí palce a snad to všechno dobře dopadlo... :)

cori
15.05.2013

Velice intimní zpověď autorky, v níž se snaží popsat svůj život s anorexií, která ji málem zabila. Popisuje své dětství a vztahy v rodině, triky anorektiček, způsob jejich myšlení a hlavně svůj život. Knihu by si měli přečíst všichni, kteří mají ve svém okolí dívku či chlapce s podezřením na anorexii. Dozví se, co by v žádném případě anorektikům neměli říkat a jak by se neměli chovat.

Štítky

anorexie poruchy příjmu potravy hladovění

Autor a jeho další knihy

Michala Jendruchová
česká, 1979

Podobné knihy

Kniha Už je to za mnou. Osobní zpověď (bývalé?) anorektičky je:

v Přečtených34x
v Čtenářské výzvě5x
v Doporučených3x
v Knihotéce5x
v Chystám se číst17x
v Chci si koupit2x