Mazací tramvaj

Anita téměř nevychází z domova. Bydlí v Krakově a z nitra svého bytu sleduje přes webové kamery lidi na celém světě. Je téměř posedlá pozorováním neznámého muže kamerou umístěnou na mazací tramvaji v Praze. Zná jeho zvyky, přátele i týdenní harmonogram. Sledování ji umožňuje zapomenout na krachující manželství i na dítě, po kterém marně touží. Jednoho dne nalezne ve skříni šaty, které si nikdy nekoupila. Později rtěnku, která není její. Pak přijde drsný šok... Je tu někdo, kdo o ní ví úplně všechno......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359468/mazaci-tramvaj-KsM-359468.jpg 4.1223
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, CPress

Idealna, 2016

Kniha Mazací tramvaj

Leona333

Skvělá kniha. Označila bych ji za kvalitní psychologický román. V knize jsou čtyři hlavní postavy, které mimo jednoho manželského páru, nemají zdánlivě vůbec nic společného. To se v závěru knihy změní a vše do sebe zapadne, jako střípky do mozaiky. Poslední dobou ráda čtu polské autory. Jejich knihy a styl psaní se mi líbí.

Rade
12.12.2019

Pro české čtenáře změněný název a na obálku doplněná slavná tramvaj mazačka T3 je dobrý marketingový tah - sama jsem si díky tomu knihu v knihovně půjčila, jinak by mě asi neoslovila - na druhou stranu o to víc jsem pak byla docela zklamaná…
Motiv skutečné tramvaje s webkamerou v pražských ulicích a nakonec Praha samotná jsou přesto takové malé bonusy v jinak za vlasy přitaženém příběhu (označení psychothriller je hodně nadnesené).
Pro mě to bylo všechno až moc neuvěřitelné, ke konci jsem měla pocit, že si z nás autorka dělá tak trochu legraci a zkouší, co vše jí čtenář zbaští.
Jinak je docela zvláštní, kolik polských autorů se při tvorbě inspirovalo naší zemí…

jinbr
29.10.2019

Kniha byla bezesporu zajímavá. Téma bylo zpracované hezky, pro mě ze začátku trochu nepřehledné. Ale jak zde již bylo řečeno, vše uvěřitelné

kackahracka
17.10.2019

Název knihy i obálka tragédie. Kdo TOHLE má na svědomí? Přitom tak skvělý zážitek, zajímavý námět, výborné zpracování, uvěřitelné postavy, myšlenky, dialogy, všechno. Proč si někdo něco tak dobrého zprzní něčím tak zásadním, jako je titul knížky? Ubírám za to hvězdu, jinak dobrý.

dlabikk
30.09.2019

Kniha se dobře četla pro její krátké kapitoly. Konec mě spíš pobavil než překvapil. Nicméně jsem si příběh užila, bylo to tak trochu něco jiného. Musím taky říct, že dokud jsem nevzala do ruky tuto knihu, mazací tramvaj jsem tak často v ulicích neviděla :o)

salkyn
14.08.2019

Ten konec se dal vytušit... a stejně mi celkový dojem z knihy pokazil. Jinak dobré. Téma zajímavé a trochu znepokojující.

Erlif
14.08.2019

Na začátek bych asi chtěla říct, že je smutné, že polská autorka ví, že na mazací tramvaji jsou kamery a dá se na ně dívat online.. Já v Praze bydlím a o tomhle jsem neměla tušení :-) A teď ke knize.

Kniha se mi líbila, už pro své krátké kapitoly, ze začátku jsem se děsila, když každá kapitola byla z pohledu někoho jiného, ale naštěstí jsem se v tom orientovala a nevadilo mi to.. Dá se říct, že celá kniha je deník. Občas jsem knihou listovala zpátky, abych si připomněla, kolik času uběhlo. Někdo si tu stěžuje na nesympatickou hlavní hrdinku, ale copak čtenář s ní musí sympatizovat, aby ho kniha bavila? Já jsem v hlavní hrdince částečně viděla kamarádku. A docela jsem se u toho bavila. Kniha je vtipná, nechybí i trochu té akce, začne být i napínavá. Asi je to ale spíš román s lehkými prvky psychologického thrilleru... Taková příjemná oddychovka. Autorka navíc dost věcí neodhaluje hned jen naznačuje, to čtenáře udržuje v napětí a těší se na rozuzlení. Od knihy jsem čekala horší průměr a tak jsem byla opravdu hodně překvapená a tomu odpovídá i moje hodnocení :-)

Malý spoiler, co nejspíš není spoiler: Ano i já jsem zapomněla, když vyběhla do deště, že prší v Praze a ne v Krakově :)

Allys
09.08.2019

Možno som čakala niečo iné (podľa názvu väčšie využitie potenciálu mazacej tramvaje). Začiatok sa rozbiehal pomaly a chvíľami to vyzeralo skôr ako psychologický román. Páčil sa mi popis deja z pohľadu rôznych postáv a aj to, že čitateľ môže nahliadnuť do ich myšlienkových pochodov a bolo úlne vidno rozdiel v ženskom a mužskom zmýšlaní ohľadom rovnakých problémov. Záver mi však prišiel taký urýchlený a nereálny. Ako sa píše v komentároch nižšie, trochu ma mrzelo to množstvo nepravdepodobných náhod, len aby sa dej v knihe nejako pospájal a veľká predvídateľnosť. Je to taký priemerný thriller, ale za tú psychologickú časť si zaslúži * navyše.

Počátek
Počátek