Mazací tramvaj

Anita téměř nevychází z domova. Bydlí v Krakově a z nitra svého bytu sleduje přes webové kamery lidi na celém světě. Je téměř posedlá pozorováním neznámého muže kamerou umístěnou na mazací tramvaji v Praze. Zná jeho zvyky, přátele i týdenní harmonogram. Sledování ji umožňuje zapomenout na krachující manželství i na dítě, po kterém marně touží. Jednoho dne nalezne ve skříni šaty, které si nikdy nekoupila. Později rtěnku, která není její. Pak přijde drsný šok... Je tu někdo, kdo o ní ví úplně všechno......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359468/big_mazaci-tramvaj-KsM-359468.jpg 4256
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , CPress

Idealna, 2016

Kniha Mazací tramvaj

RADOST

Průměrná kniha o vyrovnávání se se zklamáním ve vztazích a nenaplněných tužbách. Ne každý to dovede. Někdo jde dál, někdo se chce revanšovat, někdo mstít. Co je v normě a co téměř šílené? Autorka v knize skloubila osudy několika lidí ze dvou zemí, snažila se o napětí , tajemství odhalovala pozvolna. Přesto jsem její vykombinovaný dějový vývoj předvídala a byla vždy o krok vpřed. Četlo se to dobře, svým způsobem to bylo i trochu nezvyklé - ale nic závratného.

Zirvith

Kniha mě zaujala hlavně svým názvem - a jako milovnice tramvají jsem ji prostě nemohla přehlédnout. Nicméně jsem čekala něco lepšího. První polovina knihy mě skutečně příliš nebavila a Anita mi přišla hrozně nesympatická a protivná. Ovšem od druhé poloviny knihy to začalo být opravdu zajímavé, jen je škoda toho konce, mohl být více uzavřený. A časem mi už Anita tolik nevadila :) Každopádně podnadpis i anotace zněly hodně lákavě.

dzzarka

Knihu jsem si objednala v rámci akce, kde jsem potřebovala doplnit košík. Nečetla jsem o ní žádné recenze a o to víc mne překvapila.
Četla se mi dobře, líbí se mi forma, jakou je kniha napsána, formou deníku. Ze začátku mne hlavní hrdinka trochu štvala, pak mne zase štval její manžel, ale v konečném důsledku jsem jejich chování vlivem děje pochopila.
Mám asi hodně vysoko nasazenou laťku, co se týče thrilleru, protože tohle bych asi moc jako psychothriller nenazvala, nicméně se četla dobře, děj byl svižný a určitě ji doporučím dál.

PepkazDepka

Začiatok sa vliekol a nič sa tam nedialo, a som si vravela že to má ďaleko od thrilleru, ale cca po prve tretine sa to parádne rozbehlo. Zaujímavý koniec, škoda, že sa Anita nedozvedela, čo sa stalo s Martou... Ale tak karma zdarma :D

Aprilek
14.08.2020

Dobré, ale není to úplně můj žánr...

ematurku
16.07.2020

Je to mazací tramvaj, ale skřípe to až běda. Thriller, ze kterého trčí dráty a všechno se v něm semele tak nějak náhodou. Stačí, aby čtenář tu a tam zapojil mozek, a logika se začne sypat.

Anebo to není skřípající tramvaj, ale přesolený pytlík brambůrek, který zhltnete na posezení - hlad po písmenkách to zažene, ale literární zážitek nepřinese. Autorka není bůhvíjak literárně nadaná, ten její jazyk je prostě bez zápachu a vůně a vůbec tomu nepomáhá překladatel, kterému by měl někdo vysvětlit, jak v češtině funguje téma a réma.

jerrymungo
12.07.2020

Po dlouhé době kniha, kterou jsem nebyl schopný dočíst. Třeba je to dobrý námět, ale ani po první stovce stránek jsem nebyl schopen se dostat do děje, připadalo mi to značně chaotické a jako psychothriller bych si představoval něco docela jiného.

Leona333
12.03.2020

Skvělá kniha. Označila bych ji za kvalitní psychologický román. V knize jsou čtyři hlavní postavy, které mimo jednoho manželského páru, nemají zdánlivě vůbec nic společného. To se v závěru knihy změní a vše do sebe zapadne, jako střípky do mozaiky. Poslední dobou ráda čtu polské autory. Jejich knihy a styl psaní se mi líbí.