Muž a žena

od:


KoupitKoupit eknihu

Nejznámější český spisovatel se ve dvou novelách vrací k tomu, co na něm jeho čtenáři oceňují nejvíce. Svůj humorně ironický pohled na vztahy mezi muži a ženami propůjčuje v novele Family Frost zkrachovalému restauratérovi, který si z nutnosti a trochu i na truc pronajme mrazící vůz známé firmy a živí se jako řidič. Během několika dní se jeho zbabraný život dostane do spirály událostí, které skončí až na svatbě jeho bývalé manželky (která si bere jeho bývalého společníka). Vincent se potká i s otcem, kterého nikdy předtím neviděl, a setkání proběhne vpravdě nečekaným způsobem. Druhá novela, Čarodějka z Křemelky, si pohrává s mírně fantastickým námětem. Krásná Dominika má celý život smůlu na muže a svou přitažlivost považuje spíš za prokletí. Jako dar naopak chápe svou schopnost číst lidem myšlenky. S přibývajícími lety a vztahy to ale vypadá, že i to druhé je spíš na obtíž – dokud nepotká ve vlaku známého spisovatele a nezamiluje se do něj. Ale dá se žít se ženou, která doopravdy ví, co si její muž myslí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/374672/muz-a-zena-jlF-374672.jpg 2.9193
Žánr:
Novely, Literatura česká
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (71)

Přidat komentář
Daenerys.Tar
11. listopadu

Kniha se skládá ze dvou na sebe dějově ani žánrově nenavazujících povídek. A bohužel mi připadá jedna horší než druhá. Všichni muži jsou hozeni do jednoho pytle, ani chování žen si myslím není dobře vystiženo.

Dixinka
08. listopadu

Hrozný! Horší než knižní odpad.

Denisa153
08. listopaduodpad!

Naprostá KRAVINA...

KateTheBlogger
04. listopadu

Knížka je čtivá, dá se přečíst za odpoledne. Pro mě příjemná oddechovka u které jsem se i zasmála.

anavik
21. říjnaodpad!

Opravdu nevím, jestli si ze čtenářů někdo dělá legraci nebo je to míněno vážně, přece něco tak primitivního nemůže nikdo považovat za literaturu??? Připomíná mi to Císařovy nové šaty.

Andrea x
18. říjnaodpad!

Ne, Viewegha už ne. Přečetla jsem ji ze setrvačnosti, protože většinu předešlých knih jsem četla. Štěstí, že mi ji půjčila kamarádka, jinak by to byly vyhozené peníze.

Prey
12. října

Proč já to pořád čtu? No protože je to snadné čtení do metra, o maličko lepší než předvolební letáky. Jinak těžká slabomyslnost, obsahující bezúčelné opakovaní už napsaného (ztrátou krátkodobé paměti trpí i redaktorka?), celou povídku zařazenou z jedné z minulých knih, stejné citáty používané už roky. A neskutečně plochý pohled na lidi a vztahy, bez přesahu od tělesných pochodů k čemukoliv většímu. Kde je ta smutná vlídnost, kterou pod macho maskou v některých starších knihách měl?!

Mothermoth
11. října

Dvě hvězdičky z nostalgie ...

KaLiBi
11. října

3 hvězdy především za novelu Čarodejnice z Křemelky a to myslím hlavně proto, že mě jako ženu téma zaujalo a pobavilo. Jinak čtivě psáno, ale nic moc si z toho čtenář neodnese.

corri
01. říjnaodpad!

Bohužel, je to kniha, která se neměla ani vydat.

intelektuálka
30. září

Tak já to tak černě nevidím... nikdy jsem nebyla skalní fanynkou tohoto autora - vím, že není romantik, ale tak trochu "macho"...

Obě povídky jsem pozorně přečetla - ta první trochu pobavila svou absurdností /vulgarity tu jsou, ale ty používá autor často/

a ta druhá mne zaujala - žena, která slyší sexuální myšlenky mužů...
to pro inteligentní ženu nemusí být příjemné zjištění...

Mám pocit, že se tu autor chtěl vypsat ze svých pocitů :
"připomenu si, že 90 % lidí s prasklou aortou nepřežije"...

Přeji mu, aby pro něj psaní bylo určitou formou terapie ...někoho osloví, někoho ne...

Clea3112
29. září

Bohužel povídkám chybí opravdu vše - příběh, spád, vtip, forma.... Postaveno na jednu kartu - poselství, že muži jsou posedlí sexem a hýření vulgarismy je "bizarní". Není. Dnes již pouze tohle nestačí. Mně osobně vadila nejen plytkost příběhů (kdyby byl alespoň vtipný, či sarkasticky zábavný), ale i opakování stále stejných slov (nelze si nevšimnout po pár stránkách). Vím, že to Michal Viewegh nemá snadné. Návrat "do života" ho jistě stál mnoho sil. Ale umění odejít ve správný okamžik patří k ctnostem, které ctí opravdové umělce.

SimonaP
25. září

První kapitola ještě dejme tomu, i když ultrazvuk v Československu na začátku šedesátých let?
Druhá kapitola hrůza, pořád dokola to samé.

SSTknihy
25. září

Podlehla jsem tak trochu reklamě a doufala, že nová Vieweghova kniha bude fajn oddechové počteníčko, ale bohužel. U té první povídky jsem se alespoň trochu zasmála, zvlášť když se na scéně objevil vágus s těžce primitivním slovníkem, ale ta druhá povídka už byla zoufalá nuda. Nevadily mi vulgarity, ale zoufalá absence příběhu, který se schovává za rádoby atraktivní zápletku.

Makus216
14. září

Knihu jsem si koupila na dovolenou, zaujal mě její hezký obal a to že jsem od autora již některé zdařilé knihy četla. Obsah knihy už mě tolik nenadchl, nebyla vyloženě špatná, ale mám z ní trochu rozpačité pocity a když jsem přemýšlela komu v okolí bych jí půjčila na počtení zarazila jsem se a uklidila jí do poličky. Nejvíce mě zaujala doplňková povídka o trpaslíkovi, možná stálo za to ji více rozvést a vyměnit za první povídku Family Frost. Knihu úplně nezavrhuji, dá se přečíst i poměrně rychle, ale lepší jí číst bez většího očekávání.

Kopretina_aku
14. září

Časy Výchovy dívek v Čechách, Báječných let pod psa a Účastníků zájezdů jsou asi již definitivně minulostí. Nicméně čekala jsem to horší a musím přiznat, že jsem se párkrát i zasmála a oba příběhy se četly dobře.

MimiNinaFuraha
02. září

První povídka celkem havárka. Ale druhá už byla celkem fajn :) tak jen kvůli té druhé povídce bych tu knihu možná doporučila. Je to fakt 50:50. :) ale pan Viewegh mi ji podepsal, tak proto čtyři hvězdičky. Jinak bych dala tři :)

Disinka
01. září

Tak jsem si trosku spravola chut po tom fiasku s Vybijenouy ale porad to nema na stary dobry Leta a Uvastniky :-)
Nebylo to zas tak strasny, cist se to dalo le na konci me strasne sklamalo, ze ty pripehy mely zadnou spojitost...

jarinek
31. srpnaodpad!

Hrůza!

Dřív jsem Viewegha četl docela s chutí, ale tohle se nedá.
A ultrazvuk a odšťavňovač v 60. letech... hrubé přešlapy, až se divím, že to prošlo přes korektury.

Nedokázal jsem to dočíst.

Zuziiik
29. srpna

fakt jsem se skvěle bavila....výborná oddechovka

KristýnaBook
29. srpnaodpad!

Strašně divná a sprostá kniha

LenkaKa
20. srpna

Kniha se mi celkem líbila. Čtení myšlenek v druhé povídce je zajímavý námět. V podstatě jsem od autora četla skoro všechno, ale dřív jsem z toho byla nějak víc nadšená.

Denninka
16. srpna

Už delší dobu jsem si říkala, že si od pana Viewegha něco konečně přečtu a spojila jsem to s vydáním této nové povídkové knížky. Nenadchlo mě to a ani neurazilo. Druhá povídka se mi líbila víc, zajímavý nápad. Jen jsem na konci očekávala nějakou, alespoň malinkou spojitost či provázanost mezi povídkami.

dagsvob
12. srpna

Přečteno poměrně rychle, bavila jsem se - jen mě otrávilo pár nepřesností jako třeba utrazvuk v Čechách v 60. letech apod.

dagmar0959
12. srpna

Ale jo, hlavně druhá povídka o čarodějce, tu jsem si užila. Výborný nápad a dobře zpracovaný, trošičku Steven King style.
Dvě faktické připomínky: v 60. letech nebyl ultrazvuk, aspoň v českém zdravotnictví ne, to až o 20 let později (první povídka). A dítě velké 62 cm má cca 3 měsíce, ne 4 roky (vložená povídka jak se Oskar zmenšil).

annettka1098
03. srpna

Bohužel malm z knihy rozporuplné pocity. Vzala bych z knihy Prolog a spojila s 2.částí druhé povídky. Trochu více rozpracovala a bylo by to přesně ono! Tam jsem autora našla. To byl on ve svém starém dobrém “kabátě”. Povídka Vincenta také nebyla špatná, ale vulgarní otec mi bohužel neseděl. Bez něj by to byla také zajímavá a hezká povídka. Začátke povídky o Dominice mě někdy až iritoval. Vyprávění z ženského pohledu mi moc nesedělo. Až když se na scéně objevil starý dobrý Oscar, bylo to ono! Autor by se měl vrátit ke starému dobrému psaní o sobě, o svém životě, o tom dobrém i zlém, zajímavém i možná nudném a všedním.

Frakira
31. července

No, nebylo to tak úplně nejhorší (jak jsem čekala), ale tento spisovatel už mi nemá co nabídnout...

VeruB
19. července

Kniha má krásné desky i obal, ale obsah trochu pokulhává. První povídka je nevkusně vulgární, druhá trochu sexistická. Kniha mě zklamala, čekala jsem víc.

Jarmila97
11. července

Knihu jsem si koupila na autogramiade Viewegha a jsem naprosto uchvacena kniha byla naprosto skvělá četla se sama stačili na ni jen 2 dny.Oba příběhy jsou opravdu skvěle až k zamyšlení ;) mohu jen doporučit aby jste si ji přečetli

Irkamod
10. července

Knihu jsem dostala k narozeninám, takže jsem neměla žádná očekávání. Prvni povídku jsem četla velmi dlouho, přemlouvala jsem se k dočtení. Druhá povídka mne už zaujala. Mnohem nápaditější, vtipná, pobavila mě...fajn čtení na léto.