Láska z deníku

od:


KoupitKoupit eknihu

Emily se po rozvodu vypraví na místo, které v dětství nejvíc milovala – na kouzelný ostrov Bainbridge, kde žije její svérázná teta Bee. Představa klidné dovolené se rozplyne v nenávratnu, když potká pohledného souseda své tety Jacka a vzápětí narazí na svou dávnou lásku Grega. Emily je oběma muži okouzlena, problém ale je, že neví, kterým víc. Pak však v tetině domě objeví starý červený deník, jehož četba ji úplně pohltí – vypráví milostný příběh ženy, která na ostrově před časem žila. Je možné, že se deník k Emily nedostal pouhou náhodou? A jak souvisí s jedním z mužů? Jedno je jisté – díky němu Emily pochopí, kam skutečně patří....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/378003/laska-z-deniku-cku-378003.jpg 4.452
Orig. název:

The Violets of March (2011)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Přidat komentář
Sallka
předevčírem

Mě tedy kniha moc neoslovila.
Co mi asi nejvíce vadilo, a někdy i mátlo, byla velká většina jmen začínajících na písmeno E. Knihu jsem nečetla v kuse a někdy jsem se opravdu musela zamyslet nad tím, kdo daná postava je (a to jsem přečetla i Hru o trůny!). Zamilovanost mezi hlavními postavami mi přišla velice unáhlená a spisovatelka se mohla více rozepsat o tom, jak vztah vznikal. Příběh z minulosti byl pěkný, ten ze současnosti mě nijak nezaujal. Postavy takové nemastné neslané. Líbil se mi akorát konec.
Dle mého názoru je kniha velice průměrná.

LeSk
30. října

Moc příjemné oddechové čtení, doporučuji. Přečteno jedním dechem.

ChciOdŽivotaVíc
18. října

Musím říct, že kniha ve mně zanechala rozporuplné pocity. Některé části se mi líbily, některé méně, ale na konci jsem už měla pocit, že je to jaksi překombinované a zbytečně zdlouhavé. Pro mě těžký průměr, po knize už nejspíše víckrát nesáhnu, i když autorce bych možná šanci dala.

ikul
17. října

Z edice Srdcovky to byla má první kniha a moc jsem se na ní těšila. Maličko mě zklamala současnost v podání Emily, nicméně to vynahradila minulost a příběh Esther. Tajemství opředené kolem jejího příběhu mě zaujalo a zvýšilo atraktivitu románu. Rozuzlení téměř detektivní překvapilo a zcela zastínilo happy end. Vůbec by mi nevadilo, kdyby příběh skončil bez něj. Pro mě kniha skončila s Esther.

veronika0382
15. října

Láska z deníku je srdcervoucí román o nalezeném červeném deníku z druhé světové války, který odkrývá obrovské tajemství jedné rodiny žijící na malém ostrůvku poblíž Seattlu. Nádhera, brečela jsem od začátku do konce... Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

kalinka99
29. září

Kniha se úžasně četla. Příběh mě dokázal naladit na pozitivní náladu a prožívat příběh s hrdiny jak z minulosti, tak v přítomnosti.

leny.wood
20. září

Super oddechovka, která mi vykouzlila úsměv na rtech. Poslední dobou jsem naladěná na milé příběhy, tak nějak si díky nim uvědomuji, že je na světě i hezky. :)

Upozornění: Na str. 18 hned na prvním řádku je chyba v překladu. Nemá být "matku mé tety", ale "matčina teta".

Safienka
15. září

Asi jsem po té vší chvále čekala větší bum. Bylo to hezké, ale nějak mi tomu něco chybělo.. abych dala plný počet bodů. Každopádně příjemná romantická oddychovka.

LenysekC
13. září

Poslední dobou nezvládám žádnou náročnou literaturu. Ale i u té jednoduché očekávám určitou - já nevím - úroveň? Tohle bylo jednoduché až moc. Žádná z postav mi nepřipadala živá, nechápala jsem je, všechny tzv. problémy se vyřešily přes noc a zamýšlené ponaučení odbyté.

knihovnička007
11. září

Od knihy jsem nic nečekala, jen jsem si chtěla odpočinout...
Kniha mne velmi překvapila, moc se mi líbila. Dva moc hezké příběhy ze dvou různých časových linek.
Byla jsem vtáhnutá do děje, našla jsem si i ostrůvek a okukovala mapu a uvažovala jsem, kde bydlel Jack, Henry a Bee...

Helena431
27. srpna

Krásný a dojemný příběh o velké lásce .Doporučuji všem romantikům

attila1
23. srpna

Moc pěkný a dojemný příběh.Určitě se k deníku ještě v budoucnu vrátím.

Denčaa
14. srpna

Nad touto novou edicí Srdcovky jsem byla trochu obezřetná, jelikož mi obálka avizovala, že může jít o hodně těžkou slaďárnu. (Byť jsou opravdu nádherné.) A jak krásné překvapení bylo, když se z toho vyklubalo hodnotné čtení (teda aspoň pro mě). Zkrátka příběh, který psal sám život. Musím také přiznat, že mě mnohem víc zajímal příběh z minulosti než ten současný. Dějová linka je reálná, neteče jako med. Atmosféra knihy vám navozuje pocit, jako byste byli přímo na ostrově Bainbridge, vdechovali slaný vzduch a brodili se pískem. Asi ani jedna postava v příběhu mi nebyla nesympatická, což se mnohdy nestává. K tomu je pěkné, že můžete fandit hned několika romantickým duším, mezi kterýma kvete láska, jak v minulosti, tak současnosti. Hodně doufám, že toto nebyla poslední kniha od Sarah Jio, kterou si přečtu. Více na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/

Arianne
06. srpna

Moc krásný příběh plný tajemné atmosféry, poklidný ostrov nám konejší nervy, zatímco Estheřin příběh v deníku je tak silný, že by si čtenář okousal nehty. I během odhalování vlastní historie je možné najít tu pravou lásku a hlavně neopakovat staré chyby. Ti, co si nesou svou karmickou zátěž, budou potřebovat pomoc dalších generací, aby jejich dluh vyrovnala.

Mischone
02. srpna

Příběh vás doslova pohltí, chytí za srdce a nechá napjaté do samotného konce. Životní osudy hrdinů nejsou nudné, všední a ani budoucnost není předvídatelná. Říká se, že pěkný román se čte u kávy, ale tu budete mít stejně studenou jak se začtete. Kniha mě bavila od začátku do konce a proložení vzpomínek z deníku je příjemným zpestřením. Líbilo se mi, že to nebyla žádná slaďárna, ale moc pěkný příběh.

Rajka440
24. července

Pekný román na letné čítanie. Z prostredia osrova plný tajomstiev z minulosti prepojené so súčastnosťou.Nádherný odychovy príbeh.

Nikola995
18. července

Děkuji za tuto knihu,děkuji,že jsem se k ní dostala. Jednoduše nádherný,dechberoucí příběh,u kterého oči nezůstaly suché..

tatafa
15. července

Krásný, čtivý a odpočinkový román, kde se propojuje současnost s minulostí v romantickém prostředí malého ostrova. Ideální oddechovka na dovolenou, která se lehce čte a potěší každou romantickou duši a dokáže pohladit, rozesmát i dojmout. Vřele všem doporučuji :)

katst
10. července

Milé letní čtení. Kniha zcela splnila má očekávání, naprosto mi sedla. Chystám se i na další knihy z edice Srdcovky, ty přebaly knihy jsou totiž fakt naprosto boží :-)

astra3
23. června

Nejvíc mě zaujal příběh z minulosti. Byl to velmi smutný příběh. Co všechno se může stát z nedostatku komunikace.

ivousekk
13. června

Série Srdcovky mě moc baví. V příběhu je opět veliká dávka romantiky, ale tentokrát i jedno hodně staré tajemství. A musím říct, že příběhu přidalo na atraktivitě. Nakonec mě rozuzlení příběhu z deníku Esther zajímalo víc, než to, jak to dopadne s Emily. Ve finále se vše až pohádkově propojilo, ale proč ne. I velké holky mají rády pohádky :-)