Prokletí Schwartzovy vily

Svět živých i mrtvých se střetává. Minulost se hlásí na světlo boží a nenechá vás spát! Mladí manželé Nora a Leonard očekávají rodinu a nemají kde bydlet. Financí nevlastní mnoho, a když se naskytne příležitost zakoupit byt ve staré secesní vile na okraji města, nadšeně po ní skočí. Co na tom, že cena je až podezřele nízká a za nedalekou hřbitovní zdí vykukují kříže a náhrobky. I když si Nora oddechne od všetečné tchyně, skutečný klid v domě nenajde. Je až příliš empatická a citlivá, a jeho minulost je příliš temná. Když se kolem začnou dít prapodivné věci a na chodbách se objevovat cizí lidé ve sto let starých oděvech, pustí se do pátrání. Tajemství, které odhalí, vám vezme dech!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404641/big_prokleti-schwartzovy-vily-NsN-404641.jpg 3.8225

Kniha Prokletí Schwartzovy vily

olusas

Tak jsem v noci dočetla a mám-li být upřímná, jsem ráda, že to mám za sebou. Kniha mi připadá šíleně rozvláčná, některým vedlejším postavám se dává příliš mnoho prostoru, aniž bych chápala, proč tomu tak je, postavy pro příběh mnohem zajímavější ( obyvatelé domu) ho mají pro změnu málo.... Hlavní hrdinové se chovají i na duchařinu natolik nelogicky, že už mi to v poslední třetině knihy lezlo na nervy. Spousta zbytečné omáčky, závěr na pár stránek a důvod těch šílených zločinů aby si člověk spíš domyslel. Ačkoliv ráda podporuji české autory, tak toto mě tedy nenadchlo.

slečna.k

Autorka by se měla zamyslet nad tím, zda je pro ni práce spisovatelky vskutku to pravé. Nápad samotný není nijak extra nový ani originální ale stejně se to dalo napsat mnohem mnohem lépe. Nevím, zda mi víc vadil styl psaní, který byl naprosto nejednotný (od slangu, k salonním obratům), či naprosto stupidní a nereálné chování jednotlivých postav nebo naprosto předvídatelný, a přesto odbytý konec. Ta jedna hvězda, kterou nakonec dávám je čistě za slušné znalosti secese.

jaroiva

Není to úplně můj žánr, ale bavilo mě to mnohem víc než jiné duchařské domovní knihy (ala Ashburnovic dům atd...). Ke konci jsem se už fakt skoro začínala bát o některé postavy.

ewalien

(+ SPOILER) Bohužel, jak jsem se po téhle knize pídila a toužila ji přečíst, tak jsem byla zklamaná hned na prvních stránkách. Jakmile vyšlo najevo, že jde o téma, které nesnesu (totiž násilí na dětech), přešla mě chuť pokračovat a knihu jsem odložila. Snesu detektivku a některé krváky, ale ne když jde o děti. Nebýt toho, jsem si jistá, že by se mi kniha líbila, autorka má hezký styl. Škoda, že mi to pokazilo to téma.

alibaba72

Velmi příjemná, oddechová duchařina :-) navíc od české autorky.

Lucijáš276
28.09.2021

Musím říct, že jsem se této knihy trochu obávala, protože české autorky moc nečtu. Jsem ráda, že mě to utvrdilo v tom, že i naše autorky dokáží napsat čtivé a fajnové knihy. Po dočtení každé kapitoly, jsem nutně potřebovala vědět, jak to bude dál. Kniha nešla odložit. Prolog mě též trochu znechutil, jak píše sama paní v předchozích komentářích.. Občas mi vadilo i to zbytečné prodlužování nepodstatných věcí a na závěr ten rychlý konec, u kterého bych čekala obsáhlejší dovysvětlení.. I tak dávám knize 4*, protože se prostě líbila!:D

cérka
15.09.2021

V duchařském, strašidelném příběhu jsem nehledala logiku, ale chtěla jsem se prostě jen příjemně bát , přečíst si zase jednou jiný žánr než obvykle a odpočinout si. Vše se mi splnilo na 100 %, fakt mě to moc bavilo!

spoiler:
"ZLO" v mé fantazii vypadalo jak vrah z nejznámějšího dílu majora Zemana :) a holčičky mě budou strašit ještě pěkně dlouho ;)

Izu
07.09.2021odpad!

To se vážně nedalo číst.