Prokletí Schwartzovy vily

Svět živých i mrtvých se střetává. Minulost se hlásí na světlo boží a nenechá vás spát! Mladí manželé Nora a Leonard očekávají rodinu a nemají kde bydlet. Financí nevlastní mnoho, a když se naskytne příležitost zakoupit byt ve staré secesní vile na okraji města, nadšeně po ní skočí. Co na tom, že cena je až podezřele nízká a za nedalekou hřbitovní zdí vykukují kříže a náhrobky. I když si Nora oddechne od všetečné tchyně, skutečný klid v domě nenajde. Je až příliš empatická a citlivá, a jeho minulost je příliš temná. Když se kolem začnou dít prapodivné věci a na chodbách se objevovat cizí lidé ve sto let starých oděvech, pustí se do pátrání. Tajemství, které odhalí, vám vezme dech!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404641/prokleti-schwartzovy-vily-NsN-404641.jpg 3.8191
Horory, Romány, Thrillery
Vydáno, Petrklíč

Kniha Prokletí Schwartzovy vily

Tulene

Velmi poutavé čtení, skvěle se čte, napínavý a zajímavý příběh.

KatnissLavender

Z této knihy jsem naprosto nadšená. Jakoby byla autorka z naprosto stejného těsta, jako já! Nádherný starý dům, hřbitov, duchové, prolog, který vám vyrazí dech, skvělé vyprávění, dokonale čtivé... Prostě jedna z těch knih u kterých si přejete vědět jak to všechno dopadne, ale zároveň nechcete, aby skončila! Našla jsem další autorku, která rozšíří tu velmi malou skupinku českých autorů, které stojí za to číst!

Zmitko.m

Kniha se mi líbila a opravdu jsem se u ní v některých pasážích docela bál.

Dudek25
29.12.2020

Mě se kniha líbila a určitě přečtu od spisovatelky další

KlaraJahoda
24.11.2020

Není to špatné čtení, ale ani nijak vynikající. První polovina knihy dost detailně popisuje život postav, které nejsou pro hlavní zápletku nijak důležité a ve druhé polovině knihy se zápletka sice rozmotává, ale hrozně pomalu a pak je najednou konec. Dost matoucí byla i podobná jména postav, ale námět je pěkný a dobře se to čte. Jen celou dobu čekáte co se bude dít zajímavého s vedlejšími postavami, ale ono nic.

sonalana
19.11.2020

Na knihu jsem se těšila. Začátek šel číst dobře, ale později jsem se dostala do krize, kdy jsem se dva měsíce nedokázala pořádně začíst. Nakonec se to přelomilo a druhá půlka už se četla lépe. Děj byl dobrý, zajímavý, ale co mi opravdu vadilo, bylo přeskakování, některým postavám bylo věnováno zbytečně moc prostoru, i když v knize už dál moc velkou roli nehráli. Konec byl velmi rychle useknutý. Mnohem více stran je věnováno tomu, že někdo leží v nemocnici, ale samotné odhalení celého příběhu vejde na jednu stránku. No a ta měkká vazba, tu vážně nemám ráda a kazí mi to dojem z celého čtení. Těšila jsem se, až knihu dočtu a odložím ji z rukou. Raději bych si připlatila za pevnou knihu. Příběh byl fajn, jen celkově těchto několik drobných detailů ve mně zanechalo pocit, že kniha i děj by si zasloužili více péče. A já už nejspíš druhou knihu této autorky nekoupím. Každopádně mohu doporučit, příběh je zajímavý.

suiteki
17.11.2020

Co se knize musí nechat, tak se četla opravdu pěkně. Autorka skvěle vystihla popisy prostředí a nebylo vůbec těžké se do příběhu vžít. Horší byl přemrštěný příběh, kdy se po baráku potlouká banda mrtvých holek a nikdo se nad tím v podstatě nepozastaví a neřeší to. Nora a Leo jsou občas extrémně natvrdlí. Knihu jsem přečetla rychle, myslela jsem, že mi z konce spadne brada a všechno skončí jinak než se zdá. Bohužel.. konec byl průhledný, rychlý a nic moc. I tak si příběh zaslouží 3 hvezdičky.

Arsi
08.10.2020

Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Řekla bych, že byla ze všech tří knih nejlepší. Docela napínavé.