Prokletí Schwartzovy vily

Prokletí Schwartzovy vily https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404641/bmid_prokleti-schwartzovy-vily-NsN-404641.jpg 4 249 99

Svět živých i mrtvých se střetává. Minulost se hlásí na světlo boží a nenechá vás spát! Mladí manželé Nora a Leonard očekávají rodinu a nemají kde bydlet. Financí nevlastní mnoho, a když se naskytne příležitost zakoupit byt ve staré secesní vile na okraji města, nadšeně po ní skočí. Co na tom, že cena je až podezřele nízká a za nedalekou hřbitovní zdí vykukují kříže a náhrobky. I když si Nora oddechne od všetečné tchyně, skutečný klid v domě nenajde. Je až příliš empatická a citlivá, a jeho minulost je příliš temná. Když se kolem začnou dít prapodivné věci a na chodbách se objevovat cizí lidé ve sto let starých oděvech, pustí se do pátrání. Tajemství, které odhalí, vám vezme dech!... celý text

ptoček
03.04.2019 4 z 5

Knížka mě zaujala hlavně anotací. Fajn námět, trochu mi nesedí styl psaní a nepochopila jsem proč Noře Amelie ani Anastazie nemohly říct, kdo je to ON. Konec předvídatelný, měla jsem pocit že zbytečně urychlený. Ale jinak moc fajn česká duchařina.

Kekik
03.04.2019 5 z 5

Krásná obálka knihy.
Doporučuji číst raději přes den. Čtivý příběh odehrávají se ve staré vile, která je obestřena dávným prokletím. Hned prolog má tedy grády. Jak se blížil konec, již jsem tušila, jak a co a kde. Jedinou chybičkou, na této jinak dokonalé knize, je její konec. Byl až moc rychlý. Hodně rychlý. Možná by to chtělo rozepsat na více stranách. Klidně bych přidala i pár řádků po odhalení pravdy. Ale tak to může být jen můj pocit. A rozhodně knihu DOPORUČUJI všemi deseti!!! Moc ráda si přečtu autorčinu předchozí knihu Gutta z Bubnu.

ankaras
02.04.2019 5 z 5

To byla naprostá pecka! Vždy jsem si chtěla přečíst něco strašidelného, u čeho by se člověk mohl bát a nakonec jsem to tak pěkně vychytala touto knihou! Doporučuju! A čtěte večer před spaním.

Clarabel
02.04.2019 4 z 5

Mám pětiletou dceru a z prologu jsem se málem pozvracela a chtěla knihu odložit. Dobře, že jsem to neudělala. Je to duchařina, ale dobrá a velmi sugestivní, dobře napsaná a důmyslně vygradovaná. Při čtení jsem doslova cítila zatuchlinu starého domu a pach vosku odkapávajícího ze svíček ve Schwartzově hrobce.

Knížka mě bavila až do poslední stránky, četla jsem ji dlouho do noci a ráno málem přejela svoji stanici. Musela jsem ji dočíst co nejrychleji, nedalo mi to.

Petrushka31
30.03.2019 5 z 5

Kniha je od začátku až do konce napínavá. Žádná hluchá,nudná místa. Héézky strašidelná, jelikož mám ráda horory, tak jsem si ji fakt užívala. Určitě se k autorce ještě vrátím,její styl psaní se mi líbí. Takže za mě určitě doporučuji dál :)

Mojepočteníčko
30.03.2019 4 z 5

Když na Instagramu vyskočila informace o tom, že Sabinka z blogu Knižní kavárna bude vydávat svou druhou knihu, která se navíc měla svým žánrem řadit mezi mysteriózní thrillery, neváhala jsem a knížku si u ní hned zamluvila.

Příběh vypráví o mladém manželském páru Noře a Leovi, kteří žijí ve společné domácnosti spolu s Leovými rodiči. Když se objeví možnost zakoupit vlastní byt ve staré vile, neváhají, protože je pro ně život ve společné domácnosti značně těsný, nepohodlný a vztahově náročný. Po nastěhování se seznamují s dalšími obyvateli, například popletenou Amélií, rázným plukovníkem Fazekašem nebo Julií, která si ze svého bytu nikdy nedovolí vyjít neupravená.
Nora se na nové bydlení moc těší, stejně tak na miminko, které čeká. Ale zdá se,
že v domě pravděpodobně žije ještě někdo jiný. Amélie zažívá podivné stavy, ve kterých se vrací zpět do minulosti, Nora slýchá smích malých dětí a občas potká
podivně oblečenou holčičku. Ani Leo není prapodivných zážitků ušetřen.
Když se narodí malá Klárka, začne se situace v domě nepříjemně stupňovat. Nora
i Leo, oba vystudovaní historici, začnou pátrat po minulosti místa, na kterém žijí.
A ta je rozhodně více než děsivá…

Wow! Tak tuhle knížku si rozhodně musíte přečíst! Už dlouho se mi totiž nestalo, že bych se vrátila ke čtení, které jsem ukončila na straně 25 ve čtyři odpoledne a poslední stránku otočila v půl jedenácté v noci. V okamžiku, kdy jsem se začetla, nebylo možné přestat. Zvlášť když venku řádilo počasí, které prožitek z četby ještě víc umocnilo.
Příběh je psaný poutavě, hlavní hrdinové jsou velmi sympatičtí. A největší plus musím autorce připsat za skvěle dávkované napětí, které perfektně dokreslovalo tajemnou atmosféru.
Knížku jsem si opravdu moc užila a rozhodně vám ji doporučuji k přečtení!

Andynka
24.03.2019 4 z 5

Myslela jsem si, ze tento příběh vychvalili hlavně známé od autorky. Ale ne, ta kniha si to vážně zaslouží. Běhal mi mráz po zádech. Moc se mi líbilo prolínání minulosti s přítomností. Napínavé to zas tak moc nebylo, jelikoz od začátku Vás příběh nevadí ke všem odhalenim. Ale to vůbec na příběhu dramatičnosti neubírá. Co mi ale hrozně vadilo, bylo grafické zpracování knihy. Špatně se mi kniha četla, jak bylo vše nahustene na sobě, občas mi dělalo problém se přepnout díky tomu do doby, ve které byla dána kapitola psaná. A jediné, co bych asi vytkla příběhu, je na mě docela jednoduchý konec. Jakoby po celém obsahlem deji, chtěla mít autorka už konec, co nejrychleji za sebou. Jinak, za mě jedna z hodně dobrých duchařin. :-)

lucie5503
24.03.2019 5 z 5

Kniha mě velmi bavila, měla jsem přečteno velmi rychle (na mé poměry ????). Sympatické hlavní postavy, poutavý příběh. Duchařských knížek moc není, natož od české autorky. Za mě palec nahoru.

milunka21
20.03.2019 5 z 5

Autorka mě prostě nezklamala. Hlavně jsem dostala v knize víc, než jsem čekala. Rozhodně doporučuji.

knihovniceS
20.03.2019 5 z 5

Ivana02: Mám ráda české autory a snažím se je propagovat !!!

Adris
18.03.2019 3 z 5

Kniha je velmi čtivá, a místy (hlavně v počátku) dost drsná. Čekala jsem něco trochu jiného, příběh jsem si v hlavě dala dohromady s podobností stylu Erskine. Víc by se mi líbily pouhé náznaky tajemna, než jeho úplné zhmotňování.

ivana02
18.03.2019 5 z 5

Thriller z českého prostředí, jehož jedna dějová linka se odehrává v současnosti. Obojí je pro mne velké plus. Autorka skvěle popsala atmosféru starého domu a přilehlého hřbitova. Ač se v knize objevují duchové, není děj přitažený za vlasy a je v rámci žánru uvěřitelný. Hlavní postavy se chovají normálně, čtenář s nimi bude sympatizovat.
Občas na YT slýchám arogantní výrok - "české autory nečtu". Pokud je někdo nečte, nemůže je kritizovat. Možná to zkusil jednou, dvakrát a měl smůlu, ale ruku na srdce - líbí se snad všem všichni zahraniční autoři? Jsem ráda, že česká autorka napsala tak kvalitní thriller a možná tím u některých čtenářů změní názor na české autory. Vždyť už její první kniha rozhodně stojí za přečtení.

Jane417
18.03.2019 4 z 5

"Prokletí Schwartzovy vily" je druhým románem mladé české autorky, která psát opravdu umí! Skvělý mysteriózní příběh, který chytne od první stránky! Po přečtení prologu si budete muset chvíli odpočinout, protože je to hodně silné kafe! Z knížky sálá tajemno a tíživá atmosféra. Mladý pár se nastěhuje do staré vily, kde se děje spousta nevysvětlitelných a děsivých věcí. Čím byl dům svědkem a co zůstalo v jeho zdech zakořeněno? Jak se zbavit přízraků a zla, které na Lea a Noru Kalivodovi dýchají na každém rohu? A je jejich malá dcerka Klárka v nebezpečí? Rodina se musí s duchy staré vily nějak vypořádat. Naprosto s klidem mohu autorku přirovnat stylem psaní k Barbaře Erskinové. V některých momentech mi knížka připomněla "Dům ozvěn", právě od Barbary. Možná byl konec, podle mě, moc rychlý, ale to je možná jenom můj dojem. Celkově je to velmi podařený román, který na české scéně nemá konkurenci!

knihovniceS
16.03.2019 5 z 5

Uff, to bylo mrazivé a napínavé. Nikdy jsem nečetla horory. Toto není doslova horor, ale husí kůži jsem měla už při čtení prologu. Příběh je čtivý od začátku do samého konce. Nechápu, že někdo má takovou fantazii jako autorka. Už její první kniha Gutta z Bubnu mě uchvátila, i když byla na jiné téma. Tato kniha Prokletí Schwartzovy vily se autorce moc povedla a těším se, až napíše další román. Dávám plný počet hvězd a doporučuji k přečtení.

cichřa
15.03.2019 4 z 5

Sabinku pravidelně sleduji na youtube a hrozně se těším na její každé další nové video. Při čtení prologu jsem v uších slyšela její hlas, jako kdyby mi to sama předčítala. Knížka velmi čtivá, napínavá a musím přiznat že jsem i s obavami doma přecházela přes chodbu. Co mi vadilo, Klárka je na svůj věk neskutečně uvědomělé a rozumné děvčátko. Jinak se moc těším na Guttu z Bubnu a pustím se do ní co nejdříve.

makyla
11.03.2019 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a už vím, že jdu shánět i její prvotinu. Kniha vás chytne od první stránky a pustí až a posledním slovem. Postavy mi byly sympatické, až na Marii. Ale ta nám musí být nesympatická. :) Mysteriózní, napínavá kniha, kterou rozhodně doporučuji k přečtení.

Marluksa
10.03.2019 5 z 5

Prolog je mrazivý a vychytaný do posledního detailu. Musím uznat, že mě autorka velmi mile překvapila. Nejenže má kniha skvělou obálku a stránky zajímavou stylistickou úpravu, ale i příběh samotný má grády.
Žádná zbytečná omáčka, permanentně jste udržováni v napětí, bohatá slovní zásoba i skladba samotných vět potěší každého čtenáře. Autorka brilantně popisuje zásadní momenty a celý příběh je uvěřitelný (přestože se jedná o mystérium). Osobně bych se přimlouvala za obdobné žánry do budoucna, (autorka s nimi očividně nemá problém)-(jelikož nemám historické romány v oblibě) a jen nerada bych si nechala další knihu ujít. Každopádně tahle "druhotina" je skvělá a můžu jedině doporučit! 5*****

Jana77
09.03.2019 5 z 5

Velmi čtivé a chytlavé od první stránky. Neběhal mi sice mráz po zádech, ale pátrání po zločinu v minulosti, samotná minulost staré vily, rozuzlení...to vše dává dohromady kvalitní mysteriózní thriller. Docela mě láká tu vilu najít a navštívit hřbitov. Co když najdu náhrobky, které autorka popisuje :) Takže za mě opravdu velké ano, Johann Schwartz se mi zavrtal pod kůži!

Danago
08.03.2019 5 z 5

Že autorka umí psát jsem zjistila už při čtení její první knížky Gutta z Bubnu, která se mi líbila, přestože historické knížky nevyhledávám.
Prokletí Schwartzovy vily je ale úplně jiná káva. Mysteriózní thriller z českého prostředí, tak brilantně napsaný, jsem ještě nečetla. A myslím, že kniha u nás nemá srovnání.
Už prolog mě naprosto šokoval.
Při čtení mě často běhal mráz po zádech a tajil se mi dech. Přiznám se , že jsem knihu četla dlouho do noci a nebyla jsem schopná se od ní odtrhnout. Příběh běžného mladého páru v českém, nám blízkém prostředí, dodává knížce na čtivosti a věrohodnosti.
Kniha se může bez obav srovnávat s knihami Barbary Erskinové .