Listopad

Koupit

Severní Čechy devadesátých let, jeden bar poskytující erotické služby, nadmíru přitažlivá prostitutka a nový člen barové kapely... Po oceňované vzpomínkové prvotině Naše osada romská autorka Irena Eliášová v novele lavírující na hranici červené knihovny a detektivky rozehrává skutečný příběh z prostředí obchodu se ženami.

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160649/listopad-YJv-160649.png 2.450
Vydáno, KHER

Kniha Listopad

stju

Domnívám se, že samotný příběh může stát za zaznamenání a opravdový spisovatel by ho dokázal předat tak, aby čtenáře zaujal. V podání autorky však vyznívá velice amatérsky. Popis, charaktery postav, vývoj příběhu, dialogy i celkový dojem z knihy působí velmi jednoduše a podle mne z něj až urputně čiší snaha o "velkou literaturu". Připadá mi, že i ze strany vydavatele převládá snaha představit autorku jako spisovatelku, v souladu s tím, co uvádí na svých stránkách jako svůj cíl (podporovat vznik, propagaci a rozvoj literatury Romů), na úkor kvality. Knihu bych zařadila spíš do prezentace výsledků činnosti členů nějakého amatérského literárního zajmového kroužku.

edith79
30.12.2019

Ehm, ehm, tak tedy... Obsah knihy byl strašně naivní, místy až trapný na to v jakém prostředí se děj odehrává. Postavy ploché, všichni se v knize chovali nelogicky a hloupě. Motalo se to pořád dokola, samé fňukání a hekání a kde nic, tu nic. A potom tu byl konec a to bylo to jediné, co mě v knize překvapilo a trochu zaujalo, jelikož jsem čekala velké klišé, které nepřišlo a za to dávám jednu hvězdu.

verca0794
21.12.2019

Velmi silný a smutný příběh. Přečteno díky čtenářské výzvě a nelituji. Člověk si pak uvědomí, jaké má v životě štěstí. Jsou lidé, kteří se musí prát s tím, co jim osud nadělil. Mě se kniha moc líbila.

heliiinka
16.12.2019

Jednoduché věty, ale silný příběh. Člověk už by řekl, že něco takového se dnes neděje.

mazlak
05.12.2019

Velice smutný závěr. Jinak docela zajímavý příběh ze života.

JIVaJaH
09.11.2019

Přiběh zajímavý. Nějaké skutečnosti se mi nezdají až tolik skutečné.Dialogy jsou velmi jednoduché...vypovídá to nejen o prostředí, ze kterého příběh je, ale i o "jiskrnosti" romského etnika. Děkuji za čtenářskou zkušenost.

Kitty
01.11.2019odpad!

Rychle získaný bod do ČV, toť tak jediné pozitivní, co bych k tomu řekla. Nevím, zda ona prostoduchost byla zámėrem, nebo vrchol autorčiných schopností.

domihruzkova
25.10.2019odpad!

Možná to patří k vrcholu romské literatury, ale formou to odpovídá slohové práci žáka základní školy. Sice má jít o skutečný příběh, ale pro mě to bylo chvilkami až neuvěřitelné, hlavně chování některých postav.

Pokud si chcete rychle splnit bod ze ČV, tak doporučuji, jinak ne...

Mluvčí za mrtvé
Mluvčí za mrtvé