Miretti Miretti komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Ó, milá Barunko, jak těžko je mi po přečtení tvého příběhu..
Nečekala jsem lehké čtení, přesto na tuto knihu se nejde připravit. Ještě nikdy jsem neměla takovou chuť hrdinku obejmout, pohladit a její rodiče proplesknout. Je děsivé, jak se může ve zdánlivě běžné a standartní rodině cítit obyčejné malé dítě, kterému se nedostává pochopení, lásky ani zájmu, i kdyby se přetrhlo. Matka je zde něco neskutečně odporného, to je opravdu za hranici chápání. Už jen to, jak mladší dcerku nazývá, jak s ní mluví, mi do očí vhánělo slzy. Opravdu syrové a varovné vykreslení nefunkční rodiny a i přes jistou snahu málo důsledné školy..

30.01.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tomu říkám psycho jízda! První stránky připomínají úchvatné večírky dokonalých rodin ve stylu Stepfordských paniček. Jenže zdání klame a i za tou dokonalostí cítíte , že tu něco nehraje. Výborně napsané, gradující a strhující, děj vás vtáhne a nechcete přestat číst.. doporučuji.

30.01.2020 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Tohle opravdu není Aristokratka a nechápu, proč se to stále srovnává. Mě kniha nadchla. Prostředí zámku, kapitoly psané formou deníku. Věcné, s kapkou tajemna a duchovna, skvělý humor. Za mě jedna z knih, ke kterým se ráda vrátím. A umím si představit i film..

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Vypadá to, že ve svém středním věku se vrhnu na romány pro ženy:) .U této autorky rozhodně, stala se totiž mou oblíbenkyní. Myslím, že žádný její příběh nemůže zklamat. Tento je bravurně popsán, je plný emocí, zvratů a života samého. Divím se, že kniha někoho nudila, mě chytla od prvních stran . Celý tento příběh mě velice oslovil a bavil. Směle do čtení i vy, kdo jinak romány pro ženy nečtete, stejně jako já:)

29.01.2020 5 z 5

Střípky z ložnic Střípky z ložnic Simona Monyová (p)

Velmi se mi líbil pohled muže, vypravěče. Autorka ho vykreslila moc dobře, stejně jako obecný vztah muž - žena. Spousta situací je prostě pro soužití muže a ženy naprosto ukázková. Samozřejmě je zde náznak jisté bezmoci, jak u knih paní autorky bývá. Ale ona to umí dobře "zabalit", popsat a okořenit špetkou humoru. Její psaní mám velmi ráda a znovu musím jen litovat, že vlivem smutných okolností již žádnou knihu nenapíše.

29.01.2020 4 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Na knihu jsem se těšila, neotřelé téma Hitlerova okruhu slibovalo pěkný zážitek. Ne, že bych byla vyloženě zklamaná, ale nedokázala jsem si najít ke knize to správné pouto. Postavy mě neoslovily a ani děj mě moc nepřesvědčil . Nicméně kniha se četla dobře, své čtenáře si jistě najde.

29.01.2020 3 z 5

Dvacet deka lásky Dvacet deka lásky Simona Monyová (p)

Další skvělá kniha z díla paní Monyové. Skvěle jsem se bavila, jako vždy. A čím víc jejích knih čtu, tím větší mám dojem, že psaní bylo její terapií. A nepochybuji o tom, že ty příběhy z knih mají reálný základ.

21.01.2020 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Byla jsem zvědavá, jaké to je , sdílet byt s neznámým člověkem, jak to autorka popíše. Bylo to fajn setkání s hlavními hrdiny, jejich forma " rozhovorů " prostřednictvím papírků, které si nechávali po bytě. Kniha však na mě byla dlouhá, slušela by jí menší stopáž , mně osobně by stačil jen příběh Leona a Tiffy, vše ostatní mě trochu rušilo a ani moc nebavilo. Ani já však čtení této knihy nelituji, ale čekala jsem trochu víc ..

20.01.2020 3 z 5

Otcomilky Otcomilky Simona Monyová (p)

Skvěle jsem se bavila, ze života jako vystřižené . Styl paní autorky se mi líbí, má jedinečný smysl pro humor, i když je to někdy spíše k pláči. Vyvážené tak akorát. Doporučuji.

19.01.2020 5 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Název knihy je více než výstižný. Obzvláště v souvislosti s autorčinou tragickou smrtí. Narozdíl od předchozích knih tahle opravdu bolela, každá další stránka představovala další a další oběti , lži a přetvářku..bylo mi té ženy líto.. mladá, úspěšná , finančně soběstačná a přesto z toho šíleného vztahu léta neodešla. A věřím, že takových je i v reálu hodně.
Škoda náhlé a kruté smrti paní autorky...

19.01.2020 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Pan Carter prostě umí. A ani mi nevadilo, že jsem omylem přeskočila jeden díl ze série. U této to vůbec není na škodu. Jako vždy dost brutální , ale ne tak, že by se v tom autor s chutí vyžíval , spíš věcně ( i když brutálně ) popisuje dané hrůzné vraždy. Jako vždy skvělé duo Roberta a Carlose. A vrah opět z kategorie velmi nečekaných. Ani v této knize jsem ho neuhodla, a to si myslím, jak už knihy znám. Autor je podle mě špičkou daného žánru a rozhodně mým favoritem.

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Ano, zde najdete vše, radost, smutek, naději, věty k zamyšlení. A na relativně malém prostoru. Velice krásné , komorní psaní. Přitom o velkých věcech, o kterých se moc nemluví, přestože se týkají tolik lidí . Přes své velké poselství mě kniha dokázala i rozesmát. A samozřejmě také rozplakat. Doporučuji. Jednalo se z mé strany o prvotinu paní autorky a rozhodně mě zaujala.

15.01.2020 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Tento úžasný kousek jsem slupla jako malinu. A bylo krásné číst v obrázcích o tom, že nejsem sama, kdo se s knihami cítí dobře :) . Milé pohlazení pro všechny knihomoly:) . Rozhodně doporučuji i těm, kdo mají trochu obavu z komiksu, i já jsem jím byla dosud nepolíbená .

Dneska žijeme Dneska žijeme Emmanuelle Pirotte

Bohužel veliké zklamání.. kniha mě ničím neoslovila, začátek naznačil, že to může být zajímavý příběh německého vojáka a židovské dívky. Ale nestalo se tak, příběh mi přišel strašně nijaký, děj nudný . Anotace je hodně nadnesená.. A podle té já většinou knihu vybírám...

15.01.2020 2 z 5

Svědectví modrých koní Svědectví modrých koní Sophie Hardach

Kniha s poetickým názvem a krásnou obálkou si mě získala. Neotřelý příběh jedné rodiny a její soukromé tragédie byl psán poutavě, svižně a skvěle vykresloval atmosféru a život tehdejší doby. A lehce otevřený konec mi vyhovoval, dává více prostoru k úvahám a doznívání příběhu. Doporučuji.

08.01.2020 5 z 5

Jak jsi mohla Jak jsi mohla Heidi Perks

Kniha byla napsána velice dobře, četla se sama. Já jsem se ale jaksi nevyrovnala s vyústěním příběhu. Více se bohužel rozepsat nemůžu, prozradila bych příliš mnoho. Zajímavá sonda do myšlení aktérů. Rozhodně stojí za přečtení.

08.01.2020 4 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Přiznám se, že o státem řízených sterilizacích v USA jsem neměla ponětí. Autorce se povedlo na ně upozornit krásným, citlivým příběhem. Hodně mi připomínal hrdinky knihy Černobílý svět. Úžasně vykreslený život, prostředí práce sociálních pracovnic. A také příběh o lidskosti paragrafům a nařízením navzdory...

05.01.2020 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Kdysi dávno jsem viděla filmové zpracování, které ve mně zanechalo silný dojem. Literární předloha je nádherná, psána skvostným jazykem, pro mne milované prostředí amerického venkova. Mohl to být nádherný poetický příběh, on to vlastně byl, ale nečekejte snadný konec. Díky čtenářské výzvě jsem se seznámila s dosud nečteným autorem a vím, že to nebylo naposledy..

05.01.2020 5 z 5

Střepy života Střepy života Brian Wallace

Já jsem z knihy více cítila a také ocenila autorovo poselství o jeho životě po..po válečných hrůzách, po ztraceném dětství. Jeho sílu a touhu pomáhat druhým, dělat smysluplnou práci, žít život s druhou šancí a umožnit to samé i druhým. Člověk s velkým srdcem.

05.01.2020 4 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Začala jsem číst před svátky, abych se vánočně naladila. Bohužel na mě to celé bylo až moc přeslazené, dokonalé a tím pádem málo reálné. Ale nejsem přeci jen cílový čtenář, chtěla jsem jen zkusit něco vánočního. Skalním fanynkám tohoto žánru se to líbit bude.

03.01.2020 3 z 5