Miretti Online Miretti komentáře u knih

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Přečteno na základě doporučení kamarádky, která je nadšená z TV série. Tu jsem neviděla, nemohu tedy srovnat.
Ač námět mi přišel hodně zajímavý a kniha byla psána čtivě, nedokázala jsem se s příběhem popasovat, nějak ho uchopit, pochopit , vcítit se do pocitů a vyprávění hlavní hrdinky. U knih mám raději, když to postavám věřím. Dočetla jsem spíše ze zvědavosti, jak to celé dopadne, co za tím stojí...a stejně jsem to podle svých představ nedostala.

19.08.2020 3 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

K mé velké nelibosti dospěla jsem k poslednímu dílu této série, tedy tomu zatím vydanému. Nepochybuji, že se dočkáme pokračování. Autor drží vysokou laťku , o tom jsem ani nepochybovala. A musím se přiznat, že to byl první díl, u kterého mi i slza ukápla. Lucien znovu na scéně a znovu to bylo doslova peklo...Kriminálek a thrillerů je tolik, ale pan Carter je jen jeden a jeho psaní je mistrovské. Velké díky za čas strávený s jeho knihami.

19.08.2020 5 z 5

Ve víru Ve víru Rachel Caine (p)

Paní autorka psát opravdu umí, vtáhne vás od prvních řádek, ale celkový příběh už mi přišel maličko přitažený za vlasy. Přesto doporučuji.

Zloba Zloba Chris Carter

Pan autor je mým téměř posvátným oblíbencem . Tento díl byl pro mě z celé série nejlepší , Lucienova postava byla vykreslena opravdu bravurně a mrazivě a čtenář se také dozvěděl více z minulosti detektiva Huntera. Krátké kapitoly jsou velkým plusem celé série, která je opravdu špičkou tohoto žánru. A já věřím, že ještě není u konce:)

Pravá matka Pravá matka Shalini Boland

Pro mě rozhodně zajímavá novinka, velice čtivě napsaná. Ač děj byl pro mě předvídatelný a v jistých oblastech tak trochu laciný, knihu určitě doporučuji .

19.08.2020 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Pokud mě kniha celou dobu drží v pozornosti , dokáže mě rozesmát i rozplakat, zaslouží si plný počet hvězd. Dlouho jsem se tak nepobavila. Paní Třeštíková to se mnou umí.

04.07.2020 5 z 5

Žena, kterou jsem byla Žena, kterou jsem byla Kerry Fisher

Vynikající příběh, autorka mě svým umem nadchla již podruhé. A zde nesmírně trefně popsala především to pozlátko sociálních sítí, což kvituji . Nic není jen takové, jak to mnozí na sítích prezentují. A příběhy žen z této knihy to jen potvrzují a byly ze života. Doporučuji.

29.06.2020 5 z 5

Na chalupě s moderním fotrem Na chalupě s moderním fotrem Dominik Landsman

Dominikův humor mám ráda a zde je podán očima jeho dítěte. Příjemná oddychovka, ale umím si ji představit o něco kratší..

28.06.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Nemám sebemenší pochybnosti, že autorka umí psát, a to přímo bravurně. I zde jsem se do příběhu ponořila od prvních řádek. Ale příběh jako takový mi prostě nesedl. Nepovažuji se za prudérní ženskou, ale jistými pasážemi z deníku jsem se doslova protrápila, a to nejen ve zmíněné oblasti. Byla to opravdu síla . Ale možná je to i tím, že jsem dle anotace čekala pohodovku o dvou spisovatelkách , o psaní knih. No, měla jsem ji číst pozorněji, teď už i v ní ty náznaky čehosi děsivého vidím.
Autorku přesto jednoznačně doporučuji, její psaní je opravdu kumšt.

24.06.2020 3 z 5

Žena na lesní cestě Žena na lesní cestě Megan Goldin

Kniha se četla velice dobře, jen po delším časovém úseku ji hodnotím tak, že nenabídne nic navíc oproti dalším knihám z tohoto žánru, příběh nebyl ničím výjimečný a odlišitelný. Ale psáno je to opravdu kvalitně.

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Hutná atmosféra drsného a ponurého severu by se zde dala krájet. Kniha mi neodsýpala, jak jsem zvyklá, ale to nic neubralo na její čtivosti a jisté originalitě příběhu i samotného vyprávění.

22.06.2020 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Myslela jsem si, že nemůže být lepší série, než ta od pana Cartera s detektivem Hunterem. S velkou lítostí musím konstatovat, že v sérii Opičího vraha má vskutku velkou konkurenci, zdá se, že i přemožitele. Jsem ráda, že jsem na sérii narazila až poté, co vyšel i její závěrečný díl, neboť na rozdíl od Carterových knih tady díly končí useknuté a těsně na sebe navazují. Ještě nikdy ve mně kniha nezanechala takové dojmy, zážitky a nestalo se mi, abych si po četbě něčeho musela dát dlouhý oddych.. zde k tomu došlo , a to bych u tohoto žánru opravdu nečekala. Autor je opravdu mistr a rozehrál skvělou partii, originální, propracovanou a ve zběsilém tempu. A zde není vše jen černobílé, dobro versus zlo. Je tu prostě něco navíc. To se ani nedá popsat, to se prostě musí "vidět" a číst:)

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

S Kristy se život opravdu nemazal a přesto si našla svoje místo na zemi, zvládla vychovat úžasného syna, najít si vskutku zajímavou, leč vysilující práci. Byla to žena silná, přesto se vrhla do manželství s Lancem , ze kterého se vyklubala opravdu zrůda.
Naprosto bravurně napsaný thriller se spoustou věcí k zamyšlení. A opravdu před čtením nečtěte zdejší komentáře, přijdete o ještě lepší zážitek.

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Třetí autorčina kniha. Druhá z knih mě maličko zklamala, protože byla dost podobná té první. Přízraky měly punc originality, duchařiny tam bylo hodně a pro mě i naprosto nečekané rozuzlení celého příběhu. S potěšením vyhlížím autorčinu novou knihu, která má vyjít na podzim.

Olga Hepnarová Olga Hepnarová Roman Cílek

Pan autor je mistr slova. Dovede podat složité věci velmi srozumitelnou formou i pro naprosto věci neznalého čtenáře. Zde jsem samozřejmě věděla, o čem budu číst ,ale nebyla to pouhá strohá literatura faktu, kterou čtu málokdy. Je to velice smutný příběh o osudu jedné mladé ženy a naprosto nevinných jejích obětí. I já si myslím, že kdyby se Olze dostalo větší a lepší lékařské péče, snad by se i dalo zabránit tomuto neštěstí.

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Čtivost se panu autorovi upřít nedá, ale já se v knize jinak velmi ztrácela a měla jsem problém si nakonec dát dohromady, jak to celé vlastně bylo. Ale to je ryze můj pohled a nepochybuji o tom, že někdo si na knize smlsne:)

22.06.2020 3 z 5

Zahrada zapomnění Zahrada zapomnění Radka Zadinová

Moc hezky psané, ale opravdu v žánru pro děti a mládež, já už v tom viděla dost much - svým náhledem z pohledu dospěláka. Ráda doporučuji mladším čtenářům. A velice krásná obálka, chválím.

22.06.2020 3 z 5

V zemi bílého oblaku V zemi bílého oblaku Sarah Lark (p)

Ač je to kniha velmi obsáhlá, čte se sama a na konci jsem litovala, že se s postavami loučím. Perfektní sága z prostředí Nového Zélandu, která mi tolik připomínala mnou od dětství milované Ptáky v trní, místy je asi i předčila. Není to jen obyčejná romantika , doporučuji i náročnějším čtenářům. Těším se na pokračování.

Křižovatka života Křižovatka života Julianne MacLean

Literárně mě kniha zaujala od prvních řádek, kapitoly rychle plynuly , psáno velice čtivě. Bohužel příběh jako takový mě zas až tak neoslovil, místy hodně předvídatelné a pro mě až nepochopitelné vyústění celého příběhu, které mi moc nesedlo. Čekala jsem i hlubší sondu do minulosti ve zmíněném manželství a rozkrývání příčin toho, co se stalo.. Ale pokud toto pominu, mohu doporučit.

22.06.2020 4 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Kniha by si zasloužila i lepší hodnocení. Rozhodně nečekejte klasický thriller, je to ale výborně psychologicky popsáno. Skvěle vykreslené postavy a atmosféra rádoby dokonalé rodiny zaručují kvalitní čtení.

26.03.2020 5 z 5