Pravá matka

Když se Tessa vrátí domů, najde v kuchyni cizího chlapce, který tvrdí, že je její syn. Když to nahlásí, policie má podezření, že ho unesla. Motivem by mohl být fakt, že kdysi porodila dvojčata, která už jsou po smrti. Tessa všechny přesvědčuje o tom, že je nevinná, ale nikdo jí nevěří. I její manžel, s nímž už nežije, si myslí, že je blázen. Navíc ji pronásleduje záhadná žena. Tessa se rozhodne jednat na vlastní pěst a zjišťuje šokující pravdu nejen o neznámém chlapci, ale i o sobě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436954/big_utajena-matka-4yf-436954.jpg 4.2215
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Secret Mother, 2017

Kniha Pravá matka

Pavlina50

Thriller s nálepkou „pro ženy“ u mě již dopředu evokuje na jedné straně zaručenou čtivost, ale na druhé straně i určitou jednoduchost. Obě tyto moje zakořeněné představy kniha splnila. Autorka se s tím moc nepárala. Téměř ihned po otevření knihy a bez příprav nahodila klíčovou zápletku a dál už jsem se vezla na očekávané vlně pravidel těchto typů thrillerů - hledání pravdy, nedůvěra a házení klacků pod nohy lidí kolem, včetně téměř všech nejbližších, a v rovině s tím současně nezbytné řešení narušených vlastních milostných vztahů. Nicméně rozhodně nechci, aby tato moje slova byla vnímána jako výsměch, kniha je opravdu velice čtivá, což bývá u mě víceméně pro hodnocení knih rozhodující. Nechci být pokrytecká a špatně hodnotit knihu, kterou jsem přečetla víceméně jedním dechem. Tu jednu hvězdičku dolů srážím pouze za velmi předvídatelné rozuzlení, které ve srovnání s předchozí přečtenou knihou, kde mi to nevadilo vůbec, bylo přece jenom daleko víc dopředu jasné a očekávané, takže celému příběhu tak chybělo to obvyklé strhující finále.

anája

Bohužel jsem zklamaná, do psychothrilleru to mělo daleko. Kniha přečtena za jedno odpoledne, predvidatelna . Takové normální čtení s napětím.

Atara16

Wau, čtivá knížka od začátku až do konce :-) Někde v půlce jsem začala tušit jak to asi bylo, ale nakonec až těsně před závěrem jsem na to přišla. Je to knížka na jedno odpoledne.
Líbila se mi hlavní hrdinka - musí být mazec jit "proti" všem a držet se tenounké nitě a nezbláznit se z toho. Doporučuji :-)

Sysel
09.12.2021

Wou! Tak tohle byla teda pecka! Kdybych měla čas, tak ji přečtu snad jedním dechem celou. Nemohla jsem přestat na příběh myslet a v každé volné minutě si přečetla aspoň něco. Paráda, nevím jak víc vystihnout, že se mně kniha opravdu dotkla!

Dandulka
07.12.2021

Začátek byl dobrý, prostředek trochu pokulhával. Samotný konec měl spád, ale dal se nakonec očekávat.

Kubajzz
28.11.2021

Fakt zajímavá knížka, nutí člověka zamyslet se, jestli je to opravdu možné.

ETEL2018
25.11.2021

Zajímavá kniha, která stojí za přečtení.

SilvieSisinka
06.11.2021

Opravdu mrazivé čtení.Clovek nechápe že i tohle se může stát.