Miretti Miretti komentáře u knih

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Výborný thriller, který vás nepustí. Zajímavě napsán z pohledu dvou žen, ne však ve střídajících se kapitolách, ale ve dvou částech. Rozuzlení tak, jak bylo, jsem moc nečekala, závěr měl spád a celkově knihu hodnotím kladně a ráda se k ní vrátím, je svým příběhem totiž trošku jiná, než klasické thrillery. Zajímavější.

26.03.2020 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Tahle autorova prvotina se mi líbila. Zajímavě napsáno, gradaci příběhu jsem vůbec nečekala tak, jak se odehrála. To, že to autor dovede, je pro mě záruka dobré knihy. Ráda doporučím.

25.03.2020 4 z 5

Na mystickém jezeře Na mystickém jezeře Kristin Hannah

Byla jsem zvědavá na starší autorčiny knihy.
Nemám ráda,když někdo srovnává knihy jednoho autora. Vždyť jsou to jedinečné příběhy. Tento byl krásný, citlivě a dojemně napsaný, zasazen do úchvatného místa. Ale Je to odpočinkové čtení, tudíž neočekávám žádné propracované osoby či zápletky. Dostala jsem to, co jsem očekávala, ač tuto kategorii knih čtu spíše okrajově. Určitě ráda doporučuji.

25.03.2020 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Mě kniha vtáhla od prvních stran, detektiv mi byl hodně sympatický, příběh napínavý. Tweety mě také vcelku rušily, ale na druhou stranu, to je obraz dnešní doby. Co mě zarazilo, bylo vyústění příběhu či spíše proces u soudu. To mi přišlo nepravděpodobné a málo uvěřitelné, ale je možné, že mám deformaci z povolání;)). Na další knihy ze série se těším.

14.03.2020 4 z 5

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

Občas se ráda zatoulám k románům pro ženy. Tento byl ale spíše o bídě a utrpení irského lidu nežli o pravé lásce až za hrob. Tu naše hrdinka Grace, doufám, najde v dalších dílech této série. Určitě si někdy ráda přečtu její pokračování .

09.03.2020 4 z 5

Ocejchovaná Ocejchovaná Anna Ekberg

I pro mě to byl silný příběh, se silnou hrdinkou, která si šla za svým "snem" a životem samým s příhodným jménem Angel. Přes všechna příkoří, kterých se jí dostalo opravdu hodně. Námět knihy byl originální, taktéž vyústění samotného děje. Líbila se mi linka s detektivem Kimem. A i já věřím, že si kniha, třeba prostřednictvím čtenářské výzvy , najde více čtenářů, určitě si to zaslouží.

09.03.2020 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Vůbec nejsem cílová skupina, ale chtěla jsem zkusit autorku, kterou mi velice chválily mé dvě kamarádky. A schválně jsem si vybrala knihu , která není primárně pro dospělé. Byl to krásný a milý příběh, i když jsem mnohé, s ohledem na svůj věk předvídala, přesto mě jeho poslední dvě strany rozbrečely, ač jsem věděla, co přijde. Autorka to se slovy a emocemi opravdu umí a já jí chci vyseknout velkou poklonu. Těším se na její další knihy.

09.03.2020 5 z 5

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

Tak tohle bylo ještě lepší, než první díl . Osobně se mi moc líbilo, že kapitoly byly střídavě psány z pohledů více lidí. Dodalo to tu správnou atmosféru a přidalo na čtivosti. Autorka je opravdu třída tohoto žánru, a to jsem si myslela, že Ch. Cartera nikdo v brzké době u mě nepřekoná.. no , jsem na vážkách:) . Doporučuji a těším se na příště!

04.03.2020 5 z 5

Kudlanka bezbožná Kudlanka bezbožná Simona Monyová (p)

Ač je kniha staršího data vydání, přišla mi velmi aktuální. Dnešní doba je plná nefunkčních vztahů, neschopnosti komunikace. Knihy paní Monyové mám velmi ráda, ač jsou smutné, jsou ze života, pravdivé a bolestné. Ale paní autorka to se slovy umí, proto ráda čtu i tyto neveselé příběhy. Vždy je tam náznak naděje, špetka humoru. Smekám před ní a vzpomínám...

04.03.2020 5 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Když jsem v anotaci četla , že kniha bude vyprávět o manželce sériového vraha, nešlo odolat. Ale že to bude taková jízda, to jsem opravdu nečekala, autorku jsem doteď neznala. Není to tuctový thriller, Atmosféra strachu by se dala krájet a vy musíte číst dál a dál , protože chcete vědět, jak to celé dopadne. Za mě velké doporučení , hned jsem se pustila do druhého dílu a těším se na ten třetí.

04.03.2020 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Další kniha od této autorky, kterou jsem si v relativně krátkém sledu dopřála. A rozhodně nelituji. Ač jsem tušila, kdo za tím vším je, kniha nepostrádala napětí, gradaci a je velice čtivá . Autorčiny knihy mě baví a doporučím je i Vám.

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Kate Morton je moje srdcová autorka, přesto bych ji nedoporučila každému čtenáři. Její knihy jsou plné mnoha postav, osudů, vztahových propletenců . Já z každé její knihy cítím ještě něco víc, špetku tajemna, něco mezi řádky. Jsou to nádherné příběhy, i když někomu mohou přijít příliš rozvleklé, já je miluji. Tu jejich jedinečnou a neotřelou atmosféru, kterou jsem zatím u žádných jiných autorů neobjevila. Autorka je proto, alespoň pro mě tou, která umí poutavě psát. Tento příběh byl úchvatný, vše mělo své místo, svůj důvod..Obzvláště mě bavily pasáže s Birdie. Doporučuji.

Koralina Koralina Neil Gaiman

Takhle exkurze do jiných literárních vod než na jaké jsem zvyklá , mě hodně bavila. Barvité, originální a takové živelné. Na film se určitě také podívám.

16.02.2020 5 z 5

Vražda na Velký pátek Vražda na Velký pátek Lee Harris (p)

Bohužel i pro mě hodně naivní a nevěrohodné. Opravdu nevěřím tomu, jak hrdince vše klapalo, hlavně přístup k těm všem vyšetřovacím spisům a podobně. Obávám se, že takto to v životě nechodí...ale pokud toto vytěsníte, špatné to není. Pro odpočinek bez přemýšlení ..

16.02.2020

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Musím se opakovat, ale velmi ráda, že je tu zas jedna autorka, jejíž příběhy mě hodně oslovují. Výjimkou nebyly ani Pomněnkové matky. Osudy několika žen a rodin s přímo gradujícím finále. Doporučuji.

Andílek Andílek Mary Kubica

Hodně zajímavý počin. I já se ze začátku trochu ztrácela, ale střídající se vypravěči přidali na čtivosti. Bylo zajímavé rozplétat nitky tohoto zamotaného příběhu pro mě dvou zlomených žen.

16.02.2020 4 z 5

Liščí tanec Liščí tanec Lenka Chalupová

Paní Chalupovou jsem objevila nedávno a děkuji šťastné náhodě zde na Databázi, že jsem se k jejím knihám proklikala. Rázem je řadím hodně vysoko , a to jsem vcelku vybíravý čtenář.
Liščí tanec mě vtáhl do svého rytmu a nepustil. Úžasný příběh s nádhernými kulisami nás seznámí s členy jedné velké rodiny. Tak rozdílnými, jak jen to jde. Paní autorka bravurně popsala všechny z nich. A toho největšího hajzlíka přímo mistrovsky. Liščí tanec mě přímo uhranul a jednoduše a jednoznačně doporučuji.

Ptačí žena Ptačí žena Lenka Chalupová

Velice zajímavé setkání s pro mě neznámou autorkou. Příběh mě velmi oslovil, sama jsem introvert, tak jsem si v té milé rodině připadala jako doma. Příběh nebyl žádný med, ale přišel mi originální a zajímavý, rychle mě vtáhl do děje. Nicméně takových pomyslných kostlivců bych sama vláčet nechtěla. Rozhodně zkusím i další autorčiny knihy...

03.02.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Ó, milá Barunko, jak těžko je mi po přečtení tvého příběhu..
Nečekala jsem lehké čtení, přesto na tuto knihu se nejde připravit. Ještě nikdy jsem neměla takovou chuť hrdinku obejmout, pohladit a její rodiče proplesknout. Je děsivé, jak se může ve zdánlivě běžné a standartní rodině cítit obyčejné malé dítě, kterému se nedostává pochopení, lásky ani zájmu, i kdyby se přetrhlo. Matka je zde něco neskutečně odporného, to je opravdu za hranici chápání. Už jen to, jak mladší dcerku nazývá, jak s ní mluví, mi do očí vhánělo slzy. Opravdu syrové a varovné vykreslení nefunkční rodiny a i přes jistou snahu málo důsledné školy..

30.01.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tomu říkám psycho jízda! První stránky připomínají úchvatné večírky dokonalých rodin ve stylu Stepfordských paniček. Jenže zdání klame a i za tou dokonalostí cítíte , že tu něco nehraje. Výborně napsané, gradující a strhující, děj vás vtáhne a nechcete přestat číst.. doporučuji.

30.01.2020 5 z 5