Ocejchovaná

Pro sedmnáctiletou Rebekku je osudovým okamžikem společná cesta s matkou do nemocnice. Vystresovaný řidič spěchá, protože Rebekka má těsně před porodem, a když auto před nimi prudce zabrzdí, v plné rychlosti do něj zezadu narazí. Toho rána přijde Rebekka o všechno: o svou matku i dosud nenarozené dítě. Sama přežila jen zázrakem. Po 17 letech Rebekka pomalu zanechává minulost za sebou. Z autonehody v Africe, kde její otec působil jako velvyslanec, se už vzpamatovala. Vrátila se do Dánska, vystudovala práva a v současnosti pracuje jako realitní makléřka zaměřená na luxusní nemovitosti na venkově. Konečně se zdá, že její život opět nabývá tvar. Dokud osud znovu neudeří. Tentokrát je to rakovina. Agresivní, život ohrožující typ. Pro Rebekku je jedinou šancí na přežití transplantace kostní dřeně od někoho z blízkých příbuzných. Vzhledem k tomu, že nemá sourozence, je její jedinou nadějí otec. Testy však ukážou, že otcovy buňky není možné použít. Už se zdá, že je všechno ztraceno, když se objeví nová skutečnost – pravda o jejím dítěti, kterou před ní otec po celou dobu tajil… Rebekka se dozvídá, že její dcera při porodu nezemřela. Byla adoptována a nejspíš ještě žije. Mezitím kdesi v kodaňských přistěhovaleckých ghettech vyšetřuje detektiv Kim brutální vraždu, při níž byla zavražděné pečlivě odříznuta jedna noha a vrah si ji zřejmě odnesl. Indicie naznačují, že jde o mnohem větší případ, sahající daleko za hranice země, až do úplného srdce temnoty v džungli africké Ugandy. Ocejchovaná je strhující thiller o nespravedlnosti, rodinných poutech a odvaze vzít osud do vlastních rukou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418070/big_ocejchovana-WoQ-418070.jpg 4.5134
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Metafora

Havets børn, 2018

Kniha Ocejchovaná

Kate72

O Ugandě a dětech na ulici jsem už četla. Je to pro nás Evropany vždycky trochu jako sci-fi. Knížka se četla dobře, i když mě trochu děsilo množství dějových línií, ale ty nakonec do sebe krásně zapadly. Akorát role na smrt nemocné Rebekky někde v džungli, tak to bylo trochu přitažené, ale dobře asi to skousnu;)

Dandy1
03.11.2021

Díky databázi jsem objevila knihu, která mě mile překvapila. O dětských vojácích a uprchlících se mluví celkem často. Něco jiného je přečíst si o tom detailně v knize. Z pohledu jich samých.

Stani95
17.07.2021

Tohle duo dánských autorů, co se skrývá pod tímhle pseudonymem mě prostě baví. Četla jsem od nich Šťastně až do smrti a nyní tento kousek. Netradiční téma, které není ohrané. Zaujala mě Uganda, její hlavní město jsem pracovně navštívila, setkala se s místními lidmi, ale člověk nikdy neví, co se může odehrávat jen o několik kilometrů dál. Příběh mě bavil od začátku do konce.

Mychaela
11.04.2021

Mrzí mě to, ale nepřidám se k místnímu nadšení.
Námět knihy je určitě zajímavý, to, co se děje v afrických zemích je reálné a děsivé. Zajímavá je i všudypřítomná myšlenka, že ač se celý svět snaží Africe pomoct, spíše jí svou "pomocí" ničí... Osudy postav jsou zajímavě propletené, to, že je Plukovník tím, kým je, mě napadlo, a ve vztahu k Angel je to o to větší brutal.
Takže, co do formy je kniha slibná. ALE ta forma, styl psaní??! Tolik zbytečných nudných řečí okolo, klišé, patetické věty k ničemu. Kniha by mohla být poloviční, nabitá, rázná, syrová, stejně jako ten samostatný africký příběh.
O uvěřitelnosti některých částí nemluvě (a nemyslím tím to, co bylo popsáno, že se děje v Africe, to bylo paradoxně nejuvěřitelnější...)
Jsem ráda, že mám dočteno, do dalších knih od autorky/autora už se pouštět nebudu.

Evaho73
07.04.2021

Dovolím si použiť frázu: "To byla jízda !!!"
Strhujúci no drsný príbeh, od ktorého sa mi nedalo odpútať.
Namotala som sa hneď na predslov, ktorý načrtáva problematiku detských vojakov v citujem: "živej, farebnej a hlavne zmetenej Afrike".
Potom som sa už viezla na vlnách troch dejových línií s dobrou psychlogiou postáv priamo do excelentného finále.
Páčilo sa mi prepojenie reálnych pomerov v súčasnej Afrike s fiktívnym príbehom, ktorý sa zčasti mohol odohrávať i reálne, lebo som presvedčená o tom, že násilie plodí len ďalšie násilie a nenávisť k tomu.

jirimatejka
05.02.2021

Celkem fajn, první dojem byl, že to bude nějaká silně proimigrantská kniha, nicméně z toho nakonec vylezl střízlivý, pravdivý román.

Allla9
15.01.2021

Příběh, který se mohl stát komukoli z nás. Je úžasný a přitom šílený. Přesto jsem litovala, že kniha nemá více stránek.

Beruska18
17.11.2020

Pro mě první kniha z prostředí Afriky a byl to opravdu silný a hluboký příběh, o to víc, že vychází z reality ....