Ocejchovaná

Ocejchovaná https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418070/bmid_ocejchovana-WoQ-418070.jpg 4 160 54

Pro sedmnáctiletou Rebekku je osudovým okamžikem společná cesta s matkou do nemocnice. Vystresovaný řidič spěchá, protože Rebekka má těsně před porodem, a když auto před nimi prudce zabrzdí, v plné rychlosti do něj zezadu narazí. Toho rána přijde Rebekka o všechno: o svou matku i dosud nenarozené dítě. Sama přežila jen zázrakem. Po 17 letech Rebekka pomalu zanechává minulost za sebou. Z autonehody v Africe, kde její otec působil jako velvyslanec, se už vzpamatovala. Vrátila se do Dánska, vystudovala práva a v současnosti pracuje jako realitní makléřka zaměřená na luxusní nemovitosti na venkově. Konečně se zdá, že její život opět nabývá tvar. Dokud osud znovu neudeří. Tentokrát je to rakovina. Agresivní, život ohrožující typ. Pro Rebekku je jedinou šancí na přežití transplantace kostní dřeně od někoho z blízkých příbuzných. Vzhledem k tomu, že nemá sourozence, je její jedinou nadějí otec. Testy však ukážou, že otcovy buňky není možné použít. Už se zdá, že je všechno ztraceno, když se objeví nová skutečnost – pravda o jejím dítěti, kterou před ní otec po celou dobu tajil… Rebekka se dozvídá, že její dcera při porodu nezemřela. Byla adoptována a nejspíš ještě žije. Mezitím kdesi v kodaňských přistěhovaleckých ghettech vyšetřuje detektiv Kim brutální vraždu, při níž byla zavražděné pečlivě odříznuta jedna noha a vrah si ji zřejmě odnesl. Indicie naznačují, že jde o mnohem větší případ, sahající daleko za hranice země, až do úplného srdce temnoty v džungli africké Ugandy. Ocejchovaná je strhující thiller o nespravedlnosti, rodinných poutech a odvaze vzít osud do vlastních rukou.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Metafora

Havets børn , 2018

cukrovka
03.02.2020 5 z 5

Strhující příběh od kterého se nešlo odtrhnout. Krátké kapitoly zvyšují napětí, střídání několika příběhů a závěrečné propojení dodá na čtivosti.
Příběh nastiňuje problematiku chudé Afriky, dětských bojovníků, imigrace. Nic nemá jednoduché řešení.
Je to knížka na kterou se nedá zapomenout.

Lenka_S
31.01.2020 4 z 5

Tahle kniha poskytuje docela zajímavý pohled na život v neklidné Africe, ale i příběh o tom, že jedno špatné rozhodnutí může změnit osudy mnoha lidí. Hlavní hrdinka Rebeca žije ve svých 17 letech s rodiči v Africe, kde její otec působí jako velvyslanec. Se svou první láskou otěhotní a při cestě do porodnice má velmi vážnou autonehodu, při které zemře její matka i nenarozené dítě, jenže o 17 let později se dozví, že ne vše je tak, jak jí otec celou dobu tvrdil a ona se vydává zpět na místo, kde tolik ztratila. Kniha je velmi čtivá a přiznám se, že mě nutila přemýšlet o tom, zda je vůbec možné nějak pomoci večnými válkami zmítané Africe.

Zdenas5
22.01.2020 4 z 5

Velmi zajímavá a čtivá kniha o současných problémech.

veronika0382
06.01.2020 5 z 5

Román jsem četla jedním dechem, je výborně napsaný, opravdu strhující, plný odvahy, bolesti, krutého zacházení a bídného života v Africe.
Ocejchovaná se vám vryje pod kůži a budete o ní ještě dlouho přemýšlet, za to vám ručím!
Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Pavcitko
29.12.2019 4 z 5

Jedna kniha, tři příběhy třech různých lidí, které se postupně spojí v jeden. Většinou mě více dějových linií nebaví, ale tady to neplatilo. Tři drsné životní příběhy napsané velmi citlivě ale i mrazivě. Zanechá ve vás stopu, jen tak na ni nezapomenete.

Ossinky
26.12.2019 5 z 5

Moc hezky popsány svět a život v Africe, který nám Evropanům je tak vzdáleny a neuvěřitelný. O napětí není nouze. Moc hezky se knížka četla.

PetraN17
23.12.2019 5 z 5

Knížka mi přišla úplně jiná než předešlé - ale nakonec to tedy byla jízda.... líbila se mi

perpe2a
18.12.2019 5 z 5

Tato kniha mě velmi překvapila. Je napsána tak čtivě, že nemůžete přestat číst, dokud se nedozvíte , jak vše dopadne. Prostředí Afriky, Dánska a trochu Itálie, uprchlíci, dětští vojáci, Uganda..., znásilňování a zneužívání mladých afrických dívek...Nádherně vystavěný příběh. Kniha ve mě zanechává stopu a rozhodně si ji někdy znovu musím přečíst. Za mě je to rozhodně kniha, kterou by si mohl přečíst každý. Rozodně doporučuji!

bookcase
04.12.2019 5 z 5

To byla síla, přečteno jedním dechem.

Knižní střípky
26.11.2019 5 z 5

Troufám si říci, že toto je kniha, která Vás zasáhne. Zpracovává hned několik palčivých témat dnešní doby. Jedním z nich je imigrační problematika nesoucí sebou v některých zemích zvýšený výskyt kriminality, dalším například problematika dětských vojáků v zemích Afriky. Tomuto tématu se věnuje již předmluva autorů, která Vám ještě před začátkem příběhu nastíní tuto krutou realitu. Autorům se povedlo napsat příběh, který, i když je poměrně rozsáhlý, Vás ke knize přiková od samého jejího začátku a nepustí Vás až do dechberoucího konce.
Všechny tyto příběhy mají jednoho společného jmenovatele – Afriku. Ta se prolíná celým příběhem a je jeho alfou a omegou. Přiznám se, že čtení místy nebylo vůbec jednoduché. Oceňuji ovšem, že se autoři rozhodli tato aktuální témata vynést na světlo a zapracovat je do tohoto románu, který je opravdu velmi čtivý, jak jsem psala již výše. Knihu prakticky nejde odložit , musíte číst a číst. Fandila jsem oběma hlavním hrdinkám, svíralo se mi srdce nad tím, co musely zažít, hlavně tedy osud Angel byl strašně krutý. Něco takového jako zažila ona, by žádné dítě zažít nemělo. Přečtěte si tuto knihu. Je výborná.
Více v recenzích
Knižní střípky

capricornus
21.11.2019 3 z 5

Knihy Ztracená a Šťastně až do smrti byly lepší.

MartinaF
20.11.2019 5 z 5

Tak tohle jsem vážně nečekala. Byla to opravdu úžasná kniha a já jsem ji četla jedním dechem. U některých thrillerů jsem se dočkala složité zápletky, které jsem pak nerozuměla, ale tady vše na sebe krásně navazovalo. A velké odhalení mi vyrazilo dech. Určitě si od této dvojice autorů přečtu i předchozí knihy. Za mě jedna z nejlepších knih, které jsem letos přečetla.

a.k
06.11.2019 5 z 5

Velké dobrodružství a dramatické chvíle v nesourodém prostředí dvou kontinentů, poskvrněné násilím a propletencem osudů hned několika postav. Tři na první pohled nesourodé příběhy naservírované v naprosto závratném tempu, které vydrží až do samého závěru. Výborně se to četlo.
Moc doporučuji. Byla to vážně jízda.

Danago
22.10.2019 5 z 5

Kniha Ocejchovaná je podle mě to nejlepší, co jsem od autorů Anna Ekberg četla. Od úplného začátku je naprosto strhující. A toto tempo si udrží až do samého konce.
Příběh vážně nemocné Rebekky, se střídá s příběhem Angely, která byla v dětství unesena a stala se dětským vojákem v povstalecké armádě v Ugandě. Jak do toho všeho zapadá vražda africké ženy v Kodani? To už si musíte přečíst.
Knížka se prakticky nedala odložit, je místy až dech beroucí. Popis africké džungle v Ugandě mě úplně dostal. Já jsem příběhem žila.
Skvělá dobrodružná knížka, podle mě pro každého. Jako bonus je předmluva, protože ta dodává knize na věrohodnosti a opravdovosti.