Šťastně až do smrti

Šťastně až do smrti

Dánský milostný thriller od autorského dua bestselleru Ztracená, píšící pod pseudonymem Anna Ekberg. Napínavý thriller o úkladné, dokonale naplánované vraždě. Dramatický příběh o majetnictví ve vztahu, o vášni, sexu a tajemstvích druhých. Pravdivá sonda do manželství, kde je i přes vnější dojem vše nakřivo. Christian a Leonora. Manželé kolem padesátky, přes dvacet let spolu. Měli by být šťastní. Mají všechno: peníze, krásný dům i společenské postavení. Zákeřná nemoc jejich osmnáctiletého syna, která je stála spoustu sil, je konečně na ústupu a před nimi se otevírá světlá budoucnost. Nebo snad ne? Jednou v noci Christian dostává SMS, a když odmítne Leonoře zprávu ukázat, vzbudí v ní podezření. Na Christianově pracovním večírku se její podezření potvrdí. Leonora přistihne manžela při sexu s kolegyní, mladou architektkou Zenií. Později Christiana konfrontuje, ten vše zapírá, je však rozhodnutý ji opustit. Leonora se s tím nechce smířit, vydírá Christiana kvůli finančnímu podvodu. Christian s ní musí zůstat. V bezvýchodné situaci se Christian rozhodne, že se jí musí zbavit. Počká si na Leonoru ve firemní dodávce na silnici v lese, kam Leonora chodí běhat, a srazí ji. Vrátí se domů, nalije si drink a vtom se objeví Leonora. Co to vlastně udělal?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/371960/stastne-az-do-smrti-3E3-371960.jpg 3.920

Kærlighed for voksne (2017)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Metafora

SovaKlara

příběh se mi líbil moc jen by možná mohla být kniha o půlku kratší vynechala bych povídání inspektora

Blaufik

Pokud jste milovníky dobře napsaných thrillerů, které vás budou bavit a během příběhu také překvapí, tak rozhodně mrkněte i na knihu Šťastně až do smrti. Za sebe mohu jedině doporučit, čeká vás jízda plná ostrých zatáček po které budete chtít další kolo.

plamínek21

A tohle se mi líbilo! Dvě vášně v akci - mateřská a milenecká zničí bez milosti vše kolem sebe.

bookcase

To tedy byla jízda, až se mi nechtělo věřit vlastím očím, co jsem četla. Líbilo se mi pojetí dvou časových rovin, vyprávění policisty dceři je hodně zajímavý způsob, jako ve filmu.

zuzana2599

Dánské milostné drama s moc hezkou obálkou. Na tuto knihu jsem se těšila a byla jsem dost zvědavá...Christian a Leonora jsou dvacet let manželé, je jim padesát, přijde nevěra, to je hodně dobrý námět na kvalitní thriller...
První polovina knihy je hodně o pocitech, vzpomínkách, děj je dost hutný, horší jsem se dostávala do děje. Možná by prospělo pár stránek ubrat. V druhé části příběhu děj dostává spád, zvědavost nutí číst dál a víc.
Doporučuji zejména pro náročnější čtenáře, já jsem spokojená, ale teď chci číst něco lehčího !!

Habana

Hm... asi jsem ujetá na hezké obálky. Zde jsem dle popisu knihy čekala, že se snad manželka vrátí ze záhrobí a ono kulový. Kniha je psaná z pohledu starého detektiva Holgera, jehož minulost je tam retrospektivně odhalována a je to fakt nuda za nudou, k příběhu to vůbec není důležité a je to až tak děsná nuda, že přemýšlíte co budete vařit k večeři. Rovina staršího manželského páru Christiana a Leonory je o dost zajímavější... na začátku. Pak se v knize pořád plácají ve svých myšlenkách. To už pak hledíte na svoje manželství také z dost pokřiveného pohledu a ne... to není fajn.
Holger, který vypráví tento svůj bývalý "nevyřešený" případ své dceři Josefině, která si s taťkou šla sednou na kafe před odjezdem na SVOU svatbu. No není to milej a přející otec? Nebo to alespoň z knihy moc suprácky teda nevyznělo.
Kniha by chtěla pár stránek vytrhat a zcela odstranit pasáže, které čtenáři představí i minulost neživotného předmětu. Za mě průměr. Ale je fakt, že mezi thrillery je to trochu závan čerstvého vzduchu.

veronika0382

Toto je moje druhá kniha od autorů píšících pod pseudonymem Anna Ekberg a musím říct, že Ztracená se mi líbila přece jenom o maličko víc. Ze začátku mi děj tohoto thrilleru přišel trochu zdlouhavý a trvalo mi se začíst. Ale asi tak v polovině nabral příběh takový spád a stalo se toho tolik, že budete zírat s otevřenou pusou. Více v mojí recenzi v záložkách.

Hope80

Kniha nebyla špatná. Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdičky. Měla jsem ji rozectenou delší dobu, neměla na ní tolik času a klidu, tak bohužel nemůžu úplně hodnotit. Jen že byla trošku víc roztahaná, ale jinak to nebylo špatné čtení.

Anna Ekberg

Anna Ekberg
dánská

• Ztracená (2016)
  • Šťastně až do smrti (2018)