Šťastně až do smrti

Dánský milostný thriller od autorského dua bestselleru Ztracená, píšící pod pseudonymem Anna Ekberg. Napínavý thriller o úkladné, dokonale naplánované vraždě. Dramatický příběh o majetnictví ve vztahu, o vášni, sexu a tajemstvích druhých. Pravdivá sonda do manželství, kde je i přes vnější dojem vše nakřivo. Christian a Leonora. Manželé kolem padesátky, přes dvacet let spolu. Měli by být šťastní. Mají všechno: peníze, krásný dům i společenské postavení. Zákeřná nemoc jejich osmnáctiletého syna, která je stála spoustu sil, je konečně na ústupu a před nimi se otevírá světlá budoucnost. Nebo snad ne? Jednou v noci Christian dostává SMS, a když odmítne Leonoře zprávu ukázat, vzbudí v ní podezření. Na Christianově pracovním večírku se její podezření potvrdí. Leonora přistihne manžela při sexu s kolegyní, mladou architektkou Zenií. Později Christiana konfrontuje, ten vše zapírá, je však rozhodnutý ji opustit. Leonora se s tím nechce smířit, vydírá Christiana kvůli finančnímu podvodu. Christian s ní musí zůstat. V bezvýchodné situaci se Christian rozhodne, že se jí musí zbavit. Počká si na Leonoru ve firemní dodávce na silnici v lese, kam Leonora chodí běhat, a srazí ji. Vrátí se domů, nalije si drink a vtom se objeví Leonora. Co to vlastně udělal?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/371960/stastne-az-do-smrti-3E3-371960.jpg 444

Kærlighed for voksne (2017)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Metafora

kneslova

Mě se kniha moc líbila, souhlasím z mnoha příspěvky pode mnou - jak zajímavě napsané charaktery postav - četla jsem se zvědavostí co bude dál a příběh tam, kde se zdá nekončí... ano knihu narušuje dějová linie vyprávějícího detektiva, to jsem vždy uspěchaně přejela očima, abych se dostala k ději příběhu. Ale tento příběh byl na vyprávění detektiva tak trochu postavený. Nejen po skončení knihy jsem přemýšlela jaké to musí být, žít v takovém svazku....no psycho

zlinissi

Syrový příběh, vtáhne do děje a nepustí. Jen mne zpočátku rušily pasáže s vyšetřovatelem, i když pointa na závěr se mi líbila. Uvěřitelné, až jsem z toho popisu nejtemnejsich zakouti lidské duše měla depku :).

Acinore

Po dlouhé době jsem zase přečetla knížku během pár hodin :) morálně nechutné, doufejme i nereálné, ale velmi čtivé :-D

TheMelorry

Podle anotace jsem od knihy očekávala něco trochu jiného, ale i tak jsem byla nadšená. Začátek byl sice zdlouhavější a chvíli trvalo, než jsem se dostala do děje, od poloviny kniha začala nabírat grády a konec byl víc než překvapivý.

Danago

Hlavní zápletka je dobrá. Místy je příběh zajímavý a napínavý, ale místy to byla nuda.
Příběh vypráví starý detektiv své dceři před její svatbou, snad aby jí od satby odradil. Christian mně byl nepříjemný a nesympatický od samého začátku. Leonora je chytrá docela jsem jí fandila. Celkově bych také knížku zkrátila. Neustálé rozmýšlení , ktreté nakonec stejně k ničemu nevedlo. Manželství je tu postaveno na pokřivenou rovinu a to bylo nepříjemné.
Za mě žádnévelké nadšení.

Isserley

Tak tohle se autorskému duu Anna & Ekberg opravdu povedlo! Jak jsem proti severským detektivkám poněkud zaujatá, tato mě nadchla, ona to vlastně ani detektivka není, i když vypravěčem je detektiv pátrající po vrahovi. Výborná knížka, je tam všechno, co má v dobrém thrilleru být, a ještě něco navíc o lásce a o manželství.

SovaKlara

příběh se mi líbil moc jen by možná mohla být kniha o půlku kratší vynechala bych povídání inspektora

Blaufik

Pokud jste milovníky dobře napsaných thrillerů, které vás budou bavit a během příběhu také překvapí, tak rozhodně mrkněte i na knihu Šťastně až do smrti. Za sebe mohu jedině doporučit, čeká vás jízda plná ostrých zatáček po které budete chtít další kolo.

bookcase

To tedy byla jízda, až se mi nechtělo věřit vlastím očím, co jsem četla. Líbilo se mi pojetí dvou časových rovin, vyprávění policisty dceři je hodně zajímavý způsob, jako ve filmu.

zuzana2599

Dánské milostné drama s moc hezkou obálkou. Na tuto knihu jsem se těšila a byla jsem dost zvědavá...Christian a Leonora jsou dvacet let manželé, je jim padesát, přijde nevěra, to je hodně dobrý námět na kvalitní thriller...
První polovina knihy je hodně o pocitech, vzpomínkách, děj je dost hutný, horší jsem se dostávala do děje. Možná by prospělo pár stránek ubrat. V druhé části příběhu děj dostává spád, zvědavost nutí číst dál a víc.
Doporučuji zejména pro náročnější čtenáře, já jsem spokojená, ale teď chci číst něco lehčího !!

Habana

Hm... asi jsem ujetá na hezké obálky. Zde jsem dle popisu knihy čekala, že se snad manželka vrátí ze záhrobí a ono kulový. Kniha je psaná z pohledu starého detektiva Holgera, jehož minulost je tam retrospektivně odhalována a je to fakt nuda za nudou, k příběhu to vůbec není důležité a je to až tak děsná nuda, že přemýšlíte co budete vařit k večeři. Rovina staršího manželského páru Christiana a Leonory je o dost zajímavější... na začátku. Pak se v knize pořád plácají ve svých myšlenkách. To už pak hledíte na svoje manželství také z dost pokřiveného pohledu a ne... to není fajn.
Holger, který vypráví tento svůj bývalý "nevyřešený" případ své dceři Josefině, která si s taťkou šla sednou na kafe před odjezdem na SVOU svatbu. No není to milej a přející otec? Nebo to alespoň z knihy moc suprácky teda nevyznělo.
Kniha by chtěla pár stránek vytrhat a zcela odstranit pasáže, které čtenáři představí i minulost neživotného předmětu. Za mě průměr. Ale je fakt, že mezi thrillery je to trochu závan čerstvého vzduchu.

veronika0382

Toto je moje druhá kniha od autorů píšících pod pseudonymem Anna Ekberg a musím říct, že Ztracená se mi líbila přece jenom o maličko víc. Ze začátku mi děj tohoto thrilleru přišel trochu zdlouhavý a trvalo mi se začíst. Ale asi tak v polovině nabral příběh takový spád a stalo se toho tolik, že budete zírat s otevřenou pusou. Více v mojí recenzi v záložkách.

Hope80

Kniha nebyla špatná. Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdičky. Měla jsem ji rozectenou delší dobu, neměla na ní tolik času a klidu, tak bohužel nemůžu úplně hodnotit. Jen že byla trošku víc roztahaná, ale jinak to nebylo špatné čtení.

Anna Ekberg

Anna Ekberg
dánská

• Ztracená (2016)
  • Šťastně až do smrti (2018)