Ztracená

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Brilantní dánský thriller o chamtivosti, vraždě, podvodu a osudových rozhodnutích zavede čtenáře do malebných dánských rybářských vesnic, ale i do majestátních sídel a nebezpečného podsvětí Kodaně. Louise je mladá žena, které žije s přítelem Joachimem na malém ostrůvku Christianso, kde také provozuje kavárnu. Jednoho letního dne, během nejrušnějšího období roku, za ní přijde muž s tvrzením, že Louise je jeho manželkou Helene, která se beze stopy ztratila před třemi lety. Žena na fotografiích, které jí ukáže, se Louise skutečně velmi podobá. Policie se pouští do vyšetřování, při němž vychází najevo, že Louise má na hlavě jizvy po zranění. Mohlo by to být příčinou ztráty paměti? Louise je skutečně Helene Söderbergová, dědička obchodního impéria, Edmundova manželka a matka dvou dětí. Musí se rozloučit s Joachimem a začít „nový" život či spíš se vrátit k tomu starému, na který si však vůbec nevzpomíná. Co se skutečně přihodilo té noci, kdy Louise/Helene zmizela? Děj intenzivního thrilleru je neustále dva kroky před čtenáři a zápletka nezadržitelně spěje k překvapivému rozuzlení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/317341/ztracena-fTh-317341.jpg 4148
Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro ženy
Vydáno, Metafora
Orig. název

Den Hemmelige Kvinde, 2016

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (54)

Kniha Ztracená

Přidat komentář
alabra
10. října

Zápletka nebyla špatná, mám ráda knihy s prolínáním historie, tady se mi to až tak moc nelíbilo, všechno bylo překombinované, méně uvěřitelné - dosavadní život, způsob pátrání a úniku, vztahy s lidmi v okolí, a ten konec....Přesto dávám tři hvězdy, první třetina se ukazovala zajímavě.

konicekbily
10. září

Pěkně napsaná fikce, určitě by se to stát nemohlo, ale duo autorů pod ženským pseudonymem se vytáhlo a svými kombinačními schopnostmi rozvinulo původní jednoduchou zápletku v poutavý thriller, s minimem erotiky ale s mnoha život ohrožujícími scénami u obou hlavních hrdinů. Chvílemi mi to připomínalo pokus o sociální román s porovnáváním životních hodnot a o nacházení způsobů života.


lucie2371
30. srpna

Kniha nebyla špatná ale čekala jsem od ní možná malinko více. Závěr knihy se mi moc líbil.

Lucien1
22. července

Velmi povedena kniha, napinava, doporucuji

ddkk
22. dubna

Po delší době opět knih, která mne chytila a nepustila, dokud jsem ji nedočetla. Promyšlený příběh, skvělá zápletka a překvapivý závěr - tak, jak to má být. Pro mne výtečná zábava a příjemně strávený čas před spaním. Autoři jsou profíci se vším všudy a těch pár nesrovnalostí jim ráda odpouštím. Tentokrát za čtyři a doporučuji.

bekule
18. dubna

Ne, nebavila,nudná zdlouhavá.Už si začínám myslet že severské literatuře nerozumím.Škoda peněz i času s touto knihou.

Ishir
29. března

Kniha mě nijak zvlášť nenadchla.

zdenaR
15. března

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy (kniha od dánského autora) a nebyla jsem zklamaná.
Detektivní příběh kombinovaný s románovou zápletkou, napínavý, čtivý.
Připomínal mi knihy J. Fielding.

1

Doporučujeme

Už teď jsi mrtvá
Už teď jsi mrtvá
Podvedená
Podvedená
Horká krev
Horká krev
Komisař
Komisař