Ztracená

Brilantní dánský thriller o chamtivosti, vraždě, podvodu a osudových rozhodnutích zavede čtenáře do malebných dánských rybářských vesnic, ale i do majestátních sídel a nebezpečného podsvětí Kodaně. Louise je mladá žena, které žije s přítelem Joachimem na malém ostrůvku Christianso, kde také provozuje kavárnu. Jednoho letního dne, během nejrušnějšího období roku, za ní přijde muž s tvrzením, že Louise je jeho manželkou Helene, která se beze stopy ztratila před třemi lety. Žena na fotografiích, které jí ukáže, se Louise skutečně velmi podobá. Policie se pouští do vyšetřování, při němž vychází najevo, že Louise má na hlavě jizvy po zranění. Mohlo by to být příčinou ztráty paměti? Louise je skutečně Helene Söderbergová, dědička obchodního impéria, Edmundova manželka a matka dvou dětí. Musí se rozloučit s Joachimem a začít „nový" život či spíš se vrátit k tomu starému, na který si však vůbec nevzpomíná. Co se skutečně přihodilo té noci, kdy Louise/Helene zmizela? Děj intenzivního thrilleru je neustále dva kroky před čtenáři a zápletka nezadržitelně spěje k překvapivému rozuzlení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/317341/ztracena-fTh-317341.jpg 4111
Literatura světová, Detektivky, Pro ženy
Vydáno:, Metafora

Den Hemmelige Kvinde (2016)

Kniha Ztracená

ArwenAragorn

Tak tohle bylo něco! Intenzivní milostný thriller, kde se spolu mísí kromě lásky, vášně a nenávisti, zločin, lži, podvody a chamtivost. Výborně vymyšlená zápletka.
Dozvěděla jsem se, že autoři vystupují i pod pseudonymem A.J.Kazinski, chystám se na knížku od něj. A tento thriller samozřejmě doporučuji.

cukrovka

Velmi čtivá a napínavá kniha. Spousta záhad a rozuzlení až na konci. Chamtivost, touha po moci, pomstě. Ztráta paměti a následné hledání pravdy bylo opravdu velmi zajímavé. Bylo hodně zajímavé sledovat Helenu, která ztratila paměť, při hledání pravdy a objevování jejího dřívějšího života.

monte
15.06.2018

Kvalitní četba, kniha se velmi dobře čte, mohu jen doporučit

Nikka710
29.05.2018

Skvělá, napínavá kniha, ve které je poměrně zřetelně znát, že byla napsána dvojicí autorů. Téměř na úplný konec se dozvíte mnoho zajímavého o tzv. technikách malby a způsobech zhotovení vize autora na plátno, a to bezesporu zajímavým způsobem. Osobně mohu říci, že jsem to vůbec nečekala a zase vím něco nového!
Na knize je úžasná Joachimova prostá, tak čistá láska. Objeví se zde i krize manželství, rodinná tajemství, zloba, pomstychtivost, bezcílnost ... takže námět a prostředí dánského Jutska, oblast Viborgu a jezer Vás po dobu čtení pohltí.

perpe2a
27.05.2018

Kniha byla dobrá, čili průměrná. Pokud už máte načteno více thrillerů, tak vás toto neuspokojí.

luciefeix
23.05.2018

začátek dobrý ale poté se to táhlo

Allla9
12.03.2018

Knížku jsem si vybrala do čtenářské výzvy (kniha od více autorů). Nelituji a doporučuji k přečtení.

VIVINKAR
15.01.2018

Výborná knížka, mohu jen doporučit!