Miretti Miretti komentáře u knih

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Tak k paní spisovatelce, doslova legendě svého žánru jsem dlouho dozrávala, až se trochu stydím. Vždy mi přišly zajímavější jiné knihy. Až v rámci letošní Čtenářské výzvy jsem po jedné z nich sáhla. Překvapil mě jazyk, kterým je psána. Nic toporneho, nudného či starého. Naopak, svěží a čtivé. Pro mě jasná volba , když si chci užít starou dobrou Anglii, panství a podobně.

Italské boty Italské boty Henning Mankell

Pro mě velmi milý objev na literárním poli. Mám tyhle příběhy ráda. Nejsou tradiční, není v nich moc napětí..jen si tak plynou. Kdybych děj měla převyprávět, asi s tím budu mít problém, protože víc je tam popisů a krásného jazyka.a to mě moc baví...kniha mi v mnohém připomíná knihu O dívce Grace.

Začátek Začátek Lenka Chalupová

Krásné povídky, až se mi tajil dech. Paní autorka je má oblíbená a tato kniha neměla chybu. Každá z povídek byla jedinečná , nejvíce mě bavila ta s Malinou- Halinou. Loutkoherečka byla vskutku drsná...

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Pokud chci odbočit ze svých oblíbených žánrů, ráda sahám po této autorce. Líbí se mi její styl psaní. A tento příběh byl krásný, dojemný a kouzelný... takové milé pohlazení .

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Tak moc jsem chtěla popsat všechny ty emoce,co ve mně po přečtení této knihy zůstaly, ale jak jsem předpokládala, slova mi došla. Výborně napsaná kniha paní autorky, kterou jsem do té doby neznala. Emočně velice silná, dojemná, zasáhla mě podobně jako Vrány. Člověk bere spoustu věcí jako samozřejmost, ale tak to není. Zastavte se, najděte si čas na své blízké, prožijte každý den s pokorou a vděčností...a tuto knihu si opravdu přečtěte....

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Kniha se četla velice dobře, napsáno plynule a výborně. Téma je samozřejmě hodně smutné, tak to ale chodilo a je dobré to nejen v knihách připomínat. Krásný, citlivě napsaný příběh.

01.11.2020 5 z 5

Zdá se mi, že mnoho čtenářů zde to bere moc vážně:) samozřejmě fotr bude vždy fotr, na tom snad nejde hledat něco nového. Proto si ho davkuju po dlouhé době za účelem nenáročné četby, ve které nehledám nějaká moudra či vyšší laťku.Vždy se u toho nasměju , Dominikův humor mám prostě ráda.

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Název více než trefný, já jsem z knihy ten podzim doslova cítila. A ten příběh, byl bravurní, troufám si říct, že jeho vyústění čeká málokdo. A to umí málokterý autor. A oceňuji, že to jde i bez šíleného násilí, kterého je všude plno. Takové knihy se čtou samy. A já se těším na Zimní oheň, šetřím si ho na zimní dny:)

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Po knize jsem sáhla najisto. Humor pana Svěráka mám velmi ráda, jeho čeština je tak krásná, v dnešní době téměř ojedinělá. Jednostranné dopisy mě velice bavily, úplně jsem viděla pana Svěráka před sebou, slyšela jeho laskavý hlas. Nesmírně vtipné, jemně a originálně, jak to umí jen on. Proto ho mám tak ráda.

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Kniha s krásnou obálkou a s krásným, dojemným a originálním příběhem, který vás osloví o to více, když víte, že je vykreslen na základě skutečných událostí. Bylo krásné číst, že i v hrůzách války lidem záleželo na ostatních, riskovali své životy za cenu životů jiných, měli svou víru, lásku a naději.

Mlčení Mlčení Diane Chamberlain

Paní autorka nemá snad žádnou slabou knihu, z těch co jsem zatím četla, bylo ale Mlčení tou, která mě zaujala nejméně. Ale bylo to asi i tím, že jsem ji četla ihned po přečtení Kruté volby, se kterou konkurovat nemůže. To nic nemění na tom, že se jedná o další skvělý a originální příběh, tak jak jsem u této spisovatelky zvyklá.

30.10.2020 4 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Dopis je zde velmi dobře hodnocen, přesto mě nenadchl tak, abych na něj i po přečtení dlouze myslela. Zapadne do mnoha podobných knih. Hlavně historická linka mi přišla málo rozvinutá , což byla škoda, vydala by na samostatný příběh. Nejsem ale primárně čtenář romantických a ženských knih, takové čtenářky tento příběh ocení více...

30.10.2020 3 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Moc jsem se těšila na nové zážitky Marie a její party. Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala, další humorné příběhy naší Aristokratky, což v téhle mizerné době je přesně to, co bychom si měli dávkovat ve velké míře. A nebojte, ač je to už pátý díl, nikde to neskřípe, nedrhne. Pro fandy této série nutnost :)

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Kolem této knihy jsem dlouho chodila jako mlsný kocour a stále váhala, zda se do ní pustit. Já sama jsem skutečná pecka domácí a na takový výlet bych se v životě nevypravila... snad právě proto taková dobrodružství ráda vyhledávám v knižní formě. Po přečtení ukázky jsem věděla, že to bude láska na první písmenko a neváhala s koupí e-verze. Neskutečně mi sedl styl vyprávění, literárně na vysoké úrovni, je poznat, že slečna autorka je vystudovaná novinářka, umí ke knize přitáhnout. Není to klasický cestopis, o čemž ale vypovídá už název knihy se slůvkem Moje. Byla to úžasná a ničím nepřikrášlená osobní zpověď , která na mě působila svěže, vtipně, ale i dojemně. A hlavně mi dala velké poselství, že opravdu všechno jde, když se trochu chce. Díky za takové nakopnutí. Knihu jsem si užila a doporučuji ke čtení.

Krutá volba Krutá volba Diane Chamberlain

Další z knih mé oblíbené paní autorky, která má opravdu cit pro úžasné příběhy . Tento byl o jedné životní chybě mladé a naivní dívky, kterou přes veškerou snahu a nepochybuji o tom, že i přes bezesné noci a vědomí, že celý její život je vlastně velká lež, tato chyba nakonec dostihla a postavila tak své blízké a hlavně sebe samu před krutou volbu. Vykresleno opravdu úžasně, tak , jak to Diane umí ...Rozhodně doporučuji.

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Na novinku paní Hanišové jsem se moc těšila ...dá-li se to tak vůbec nazvat. Pro potěchu ducha její knihy příliš nejsou, ale literárně jsou bravurní. Tentokrát autorka přichází s knihou povídek s těžkým tématem sebevraždy s názvy:

Běžkyně na dlouhou trať
Vrátíš se?
Zbytečný člověk
Manažerka
Pozůstalost
Dira
Brácho

Přemýšlela jsem, kterou vyzdvihnout. Nejde vybrat jen jednu, každá šla hluboko pod kůži,do morku kostí..
Všem, kteří mají tyto niterné knihy rádi, jednoznačně doporučuji.

05.10.2020 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Myslím, že méně je někdy více a nejde psát kvalitní příběhy v tak rychlém sledu, jak to dělá paní autorka.
Nebyl to špatný příběh, ale přišel mi psán poněkud ledabyle nebo možná by byl ideální jako čtení pro děti. Rozhodně nedosahuje kvalit předchozích autorčiných knih.

04.10.2020 3 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Může další kniha o tomto temném období dějin přinést nějaký nový pohled na věc? Troufám si říct, že ano a knihu řadím mezi nejpůsobivější, jaké jsem na toto téma četla. Oproti komentářům přede mnou, mi naprosto vyhovovalo, že příběh začínal poněkud obšírněji, ne v samotné Osvětimi. Máme tak možnost nahlédnout do niter našich postav v době dětství, dospívání, v době nepoznamenané válkou. Ani za války nebylo nic jen černobílé, pouhé dobro a zlo. I člen SS mohl být v hloubi duše lidskou bytostí, navzdory všemu. Jeho vnitřní boj se svědomím a morálkou mě na celé knize zaujal nejvíc. Panu autorovi se to vše povedlo napsat tuze dobře, až na dřeň mých emocí. Jednoznačně doporučuji.

25.09.2020 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Chaotické to bylo velmi a já ještě po polovině nevěděla, zda v tom zmatku chci pokračovat. Ale myslím, že vytrvat se vyplatilo. Příběh tím svým stylem rozhodně vyčnívá a je tedy svým způsobem originální a nezaměnitelný.

20.08.2020 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Paní autorka to se čtenáři umí, čte se to samo. Po " Pravda nebo lež" řekla bych klasická romantika, ale i pro náročnější čtenáře. Dojemné to bylo, jako vždy, pro mě sice nepochopitelné uvažování a chování postav, ale tak to je v pořádku, takový je život . Doporučuji a těším se na další knihy .

19.08.2020 5 z 5