Italské boty ekniha

Překvapivý a dojemný příběh muže, který se ocitne na prahu svého obrození. Fredrik Welin žije na malém ostrově, který je během zimních měsíců zcela obklopen ledem. Připadá si v životě tak ztracený, že každé ráno vysekává díru do ledu a noří se do mrazivé vody, aby si připomněl, že žije. Na ostrov zděděný po prarodičích se uchýlil poté, co jeho úspěšnou kariéru chirurga přerušila katastrofální chyba, a od té doby vnímá život tak letargicky, že v jeho obývacím pokoji nerušeně vyroste mraveniště. Jednoho dne se však na ledě objeví nečekaná návštěva, která si od Fredrika vynutí splnění dávného slibu. Vydají se spolu na podivnou, tesknou cestu, která ukazuje Henninga Mankella na vrcholu tvůrčích sil. Tento příběh o ztrátě a vykoupení je svědectvím o nepředvídatelnosti života, z níž se i ve chvílích osobní tragédie může zrodit naděje. ----- Spolehlivá zápletka a dobře vykreslené postavy… Mankell zkoumá bezbřehou lidskou schopnost dělat špatná rozhodnutí a popisuje výzvy, jež před člověka staví stárnutí. - Daily Express Stejně jako ve svých nejlepších kriminálních románech se Mankell nevěnuje jen postavám, zápletce a ději, záhadě a rozuzlení, zamlčování a objevování, ale zároveň vytváří svébytný svět s jedinečnou myšlenkovou a emocionální atmosférou. - The Irish Times...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345663/big_italske-boty-cZH-345663.jpg 4.1237

Fredrik Welin 1.

Vydáno: (ekniha), Host

Italienska skor, 2006

Kniha Italské boty

Maanna
28. listopadu

Kniha mistrovsky ztvárňuje téma závěru života a srovnávání se s minulostí, přičemž hrdina Fredrik rozhodně není vzorem dokonalosti, a totéž platí i pro ostatní postavy. Všichni v životě udělali plno chyb, s nimiž se musí nějak srovnat, a ne vždy se jim to daří. Autor výborně zachycuje drobné detaily všedních situací, které ale mají hluboký význam - popisy pobytu na ostrově, setkávání s přáteli nebo letní slavnost byly opravdu silné a hned tak je z hlavy nedostanu. Bohužel kniha obsahovala i scény, které jsem vnímala jako dost přepálené, a v nich na mě postavy působily nevěrohodně. Pro mě by bez nich kniha byla ještě silnější.

kubyrd
28. listopadu

Pro mě jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četl. Opravdu stojí za to !

Nevr
18. listopadu

Nejprve se ke mě dostal druhý díl této série, Italské boty jsem četla až jako druhé. Oproti druhému dílu byly v této knížce aspoň nějaké sympatické osoby. Úplně jsem knížku nehltala, neměla jsem problém odložit, ale nemůžu říct, že by byla špatná. Jsem ráda, že jsem ji přečetla, ale nezanechala ve mě výraznou stopu, snad jen negativní emoce vůči hlavní postavě a pozitivni k severským ostrůvkům..

SilvieSisinka

Zvláštní kniha,která se četla skvěle.Hlavni postava sama na ostrově.Spolecnost mu dělá jen pes a kočka.Chce jen svůj klid.
Navštíví ho jeho láska z mládí a zde už není sám,navíc musí dodržet svůj slib co jí dal.Nakonec zjistí ještě jedno velké překvapení ....ale to už se dočtete sami.

Vilma232

Překvapení. Více než příjemné. Od tohoto autora jsem zatím četla úplně jiné knihy. Život osamělého muže, žijícího na malém ostrově pouze ve společnosti psa, kočky a mraveniště se velmi významně změní poté, co jej přijede navštívit bývalá láska.

bigben

Dlouho se v jeho životě nic neděje a najednou do něj vstoupí lidé..jak z minulosti, tak z přítomnosti..zjištění, že ještě není všem dnům konec. Kniha se čte skvěle a dává prostor k zamyšlení nad svým způsobem žití. Zda se člověk moc nezaobírá minulostí, místo toho aby se věnoval přítomnosti a věcem, které dokáže ovlivnit. Za mě výborné čtení.

Danca196

Pro mě naprosté překvapení. Kniha je o životě a smrti, nehledejte v ní žádné napětí. Příběh prostě volně plyne s podrobným popisem každé situace nebo severské přírody a počasí.

yellow
01.12.2020

Skvěle napsaný netradiční příběh. Hlavní hrdina rozhodně není někdo, koho by si člověk snadno oblíbil, ale bez něj by ten příběh nefungoval.