Miretti Online Miretti komentáře u knih

Šepot v bouři Šepot v bouři Aleš Novotný

Půjdu zcela proti proudu, protože kniha mě ničím kromě obálky a anotace neoslovila. Těžkopádný příběh, od kterého jsem čekala mnohem víc. Dějová linka se točila spíše kolem úvah a pocitů hlavního hrdiny ( za mě dost otravných ). Krimi zápletka by snesla více prostoru .

08.02.2023 2 z 5

Dunwichská hrůza Dunwichská hrůza Howard Phillips Lovecraft

Mám teď období audioknih, kterým jsem se léta naprosto zbytečně vyhýbala. Tato , kterou namluvil p. Krobot, byla skvěle zpracovaná. Zvukové efekty byly neskutečně trefné a navodily tu správnou atmosféru. Žánr, který nevyhledám , byl nakonec i díky audioverzi fajn.

08.02.2023 4 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Četla jsem v rámci výzvy jako připomínku stejnojmenného filmu, na který se vždy ráda podívám. V pubertě jsem četla věci klučičí. Milé, nenáročné. Zajímalo by mě, zda v dnešní době a ohromné konkurenci v tomto žánru by kniha oslovila cílovou skupinu.

08.02.2023 4 z 5

Duch Vánoc Duch Vánoc Debbie Macomber

Ač více tihnu k jiných žánrům, vánoční knihu se už pár let snažím číst každý rok. A neočekávám od ní žádné zvraty, hluboká poselství. Chci jen vnímat duch Vánoc, číst milý a laskavý příběh. A přesně tohle mi tato kniha dala.

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

Jsem nenapravitelný snílek. Věřím, že občas se věci stanou nejen tak, jak se stát mají , na dobro v lidech, na kouzelné příběhy, na spřízněné duše.
Tuhle knihu jsem našla v našem knihkupectví v regálu zlevněných knih z výlohy. Doma už nemám knihy kam dávat, spousta z nich čeká v nekonečné frontě na to, až si je přečtu. Ale tahle si o přečtení přímo říkala. A že jsem udělala dobře, bylo jasné po pár stranách. Už jen samotné téma knih je pro mě skoro posvátné, příběh, který paní autorka bravurně napsala, je ale hlavně o lidech v něm, o přátelství, lásce, naději a rodině. A tak, jak si ten kouzelný seznam knih "našel" ty správné lidi, tahle kniha si našla mě a naprosto mě uchvátila. Příběhů o obyčejných lidech, naději, knihách a životě samém totiž nikdy není dost. A kromě toho, že si přečtu zbývající knihy z onoho seznamu, určitě si vytvořím svůj. I já totiž ke knihám utíkám jako k přátelům a beru si z nich jen to nejlepší. Děkuji za tenhle zážitek.

Balada o snech Balada o snech Markéta Prášková

Poslouchala jsem jako audioknihu.
Nádherný, silný příběh, který knižně zakončil můj rok 2022. Možná právě tahle skvostná tečka ve mně opět probudila touhu číst. Autorčin styl i příběh samotný mě naprosto uchvátily. Doporučuji.

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Nemůže být větší kontrast mezi dokonalým poetickým popisem starého domu a zašlé zahrady a dějem, který nám postupně tahle kniha naserviruje. Pomalu, plíživě.... Obdivuji um paní autorky tohle popsat a hluboce se klaním.

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Stejnojmenný film, ač pro svou emoční sílu viděn párkrát, ve mně zanechal hluboký dojem. Zajímala mě tedy jeho knižní předloha . Zvolila jsem audioverzi /panu V.Benešovi prostě neumím odolat/. Nádherný příběh, jeho interpretace ho ještě o kousek povýšila. Ač jsem příběh znala, prožívala jsem každý den na Zelené míli od začátku . A znovu s velkou bolestí a emocemi. Tahle kniha se stala jednou z mých srdcovek, ke které se ráda vrátím.

08.02.2023 5 z 5

Jsem skalní fanoušek HP, ale i vy, kdo jste tímto fenoménem nepolibeni, si tuhle skvělou knihu bez obav přečtěte. Je to hlavně krásný příběh života jednoho kluka. Ani chvíli jsem se nenudila, dělala mi společnost pár hezkých večerů, se smíchem, slzami, s úvahami k zamyšlení. A dozvědět se něco ze zákulisí natáčení filmů bylo třešničkou na dortu. Děkuji za takový zážitek.
P.S. chyby v textu knihy odpouštím.

08.02.2023 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

S velkou úctou a pokorou děkuji panu Eddiemu, že se na sklonku života přeci jen odhodlal k napsání této knihy. Předala mi mnoho pozitivní energie, úvah k zamyšlení. A uživatelka, která knihu hodnotí jako odpad, musí být v jádru nesmírně chudý a bezcitný člověk. Bez sebemenší úcty ke druhým, k historii a utrpení. Za takové lidi se velice stydím. Kniha není šitá horkou jehlou, je literárně kvalitní a lidsky naprosto úžasná. Takového člověka by chtěl poznat každý.

03.11.2021 5 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Také se klonim k názoru, že toto dílko by měl vidět a číst každý. Hodně prospěšné, psáno pro běžné a snad i vyplašené lidí. Po lopatě, k pochopení. Jsem ráda, že ji doma mám. A děkuji panu autorovi.

Milostný příběh jednoho života Milostný příběh jednoho života Beth Morrey

Moje první letošní kniha. Přiznám se, že mě primárně nalákala luxusní a úchvatná obálka. Zaujal mě v anotaci příběh o stáří.. anotace ne tak docela vyjádřila děj knihy, což bývá bohužel často. Také nerozumím překladu názvy knihy, originál se mi líbí víc. Moc se mi líbily postupné vzpomínky Missy, díky nim člověk ledacos pochopí. Celý příběh byl takovým milým pohlazením.. nesmíte u něj moc přemýšlet, to by se mouchy našly hned, některé věci mi přišly nereálné. Ale hodnotim plnou parou, kniha mě zahřála na duši, což byl účel.

18.01.2021 5 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Knihy paní autorky z hlavy jentak nedostanu. Doupě bylo úžasné, ač bych preferovala možná příběhy jednotlivě každý za sebe, to jejich částečné prolínání se mi líbilo. Skvělé , prostě skvělé, víc slov se mi nedostává.

18.01.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Na doporučení mé milé Ladyky jsem sáhla po této autorce. Ze začátku jsem trochu bojovala s nezvyklým stylem, jako by odosobněným. Ale o to víc pak ke mně samotný příběh pronikal, bral mi dech. Název knihy má opravdu význam. Část o Zuzanině dětství byla úžasná, bezstarostná, srdce hladící. O to víc mi bylo úzko, jak šel v knize čas. A ten konec, prostě zážitek...Doporučuji a autorku po první přečtené knize řadím mezi své Top.

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Autorku mám velmi ráda. Přiznám se ale, že za mě by knize slušela menší stopáž, trochu se mi to vleklo. A popravdě ani k jedné z postav jsem si nenašla silné pouto, jak to mám ráda. Bohužel mi kniha zapadne do mnoha dalších podobných...

18.01.2021 3 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Zdánlivě tři naprosto odlišné příběhy tří žen , žijících odlišným způsobem života tak moc, jak to jen může být. Přesto se jejich osudy zapletou, jako ten cop v názvu. Krásné a milé čtení. Každý z příběhů má veliké poselství...a já jsem ráda za svůj obyčejný život...

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Ani ja nejsem věkem zrovna vhodný adept ke čtení této knihy, ale já paní autorku prostě můžu. Umí to se mnou, i když tenhle druh literatury moc nepreferuju. Ale když chci číst živě, s hmatatelnými emocemi, sahám na jisto po knihách skvělé Colleen. A dostanu přesně to, co potřebuji.

18.01.2021 4 z 5

Kniha ztracených věcí Kniha ztracených věcí John Connolly

Jestli podle anotace čekáte knihu o životě, lásce, přátelství, ve které hrají roli příběhy, určitě se do ní nepouštějte. A že je kniha v žánru pro děti, tomu nerozumím vůbec .
Kniha je vskutku drsná a morbidní, ale já mám ráda bujnou fantazii a tady opravdu pracovala na plné obrátky. Literárně psáno velmi pečlivě a čtivě. I přes ten hrůzný svět v ní popisovaný, je zároveň citlivá. Kdo má rád originální věci a nebojí se fantasie , dostanete nevšední zážitek. Já v tom neviděla , jak je psáno níže, jen nechutnosti a zvrácenost, ten příběh byl opravdu silný...ale rozhodně není pro každého.

12.11.2020 4 z 5

Naděje umírá poslední Naděje umírá poslední Halina Birenbaum

Knihy o holocaustu čtu často, je to taková moje osobní úcta ke všem jeho obětem.
Bylo nesmírně těžké číst vzpomínky paní, která ty hrůzy prožívala ve svých 13ti letech... přesto mnohem těžší bylo číst o jejím návratu do Polska po 40ti letech. To jsem prolila potoky slz. A zaujala mě tato fráze z toho návratu, s níž více než souhlasím.

"Svíce nezapálím ani se nebudu modlit. Neuteču od vzpomínek. Nevykoupím si tento dluh zapálením svíce nebo mumláním modlitby. Neuteču k Bohu. K Bohu, který právě v tomto táboře ukázal jednou provždy svou neexistenci, a to tak zřetelně a jednoznačně!

07.11.2020 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Tato novinka mě zaujala svým názvem... musíme toho tolik, že těch lístečků se slovem nemusíš jsem se nemohla nabažit.
Myslím, že naše společnost je pořád taková, že nás staví do předurčených rolí..vybočit není lehké, ne pro mou generaci (1977). Čekala jsem tedy nějaké trochu motivační čtení prostřednictvím příběhu. Byla jsem mile překvapena, že to byl klasický příběh, ne žádné mantry a podobně. K Marii jsem si cestu našla až na konci, ale její příběh byl hodně silný, člověk míní.... a nakonec mu život ukáže..Kateřina byla trošku mým zrcadlem, i toho Karla mám doma. Bavil mě styl psaní, připomínal mi knihy paní Monyové s kapkou čehosi od paní Třeštíkové . Nicméně paní Čechová je samozřejmě originál a já jí tleskám.

07.11.2020 4 z 5